اپلیکیشن های موبایلی دوربین مدار بسته

اپلیکیشن های موبایلی دوربین مدار بسته

خیلی کسانی که از دوربین مدار بسته استفاده میکنند تمایل دارند که تصاویر دوربین خود را در تلفن همراهشان مشاهده کنند. خوشبختانه این امکان تقریباً در تمامی سیستم های دوربین مدار بسته فراهم شده است که می توان با یک سری اطلاعات های مختصر آن را پیاده سازی کرد. اما شاید قبل از کار نیاز به یک سری اطلاعات پایه ای وجود داشته باشد که از دانلود برنامه های گوناگون برای نمایش دوربین مداربسته جلوگیری شود که ما در ادامه به روشن شدن این موضوع می پردازیم.

 

بهینه ترین دوربین با اپ های موبایلی کدامند؟

دوربین های وایرلس که به صورت تکی به فروش می روند بهینه ترین دوربین ها برای اتصال به موبایل هستند. منظور ما از بهینه این است که تولید کننده از مرحله نصب تا مرحله مشاهده تصاویر آنقدر ساده سازی کرده که تنها با چند کلیک این کار انجام پذیرد.

سازنده معمولاً در مراحل اولیه راه اندازی نوع دوربین را به صورت تصویری به کاربر نشان میدهد و کاربر با انتخاب آن به مراحل معرفی مودم و پسورد آن و سپس به نام گذاری دوربین و مشاهده تصویر میرسد. بهترین شرکتهایی که در حال حاضر دوربین بیسیم تولید می کنند، شیائومی و بلورمز از خارجی ها و برایتون و FEC از شرکتهای داخلی می باشند.

 

برای مشاهده تصاویر آیا حتماً باید از نرم افزار انحصاری همان مدل استفاده کرد؟

تقریباً تمامی برندها از نرم افزار اختصاصی خودشان استفاده میکنند و نمی توان نرم افزار دیگری را جایگزین آن کرد. پس مراحل رجیستر شدن تا مشاهده تصویر باید در اپ اختصاصی همان دوربین یا دی وی آر که در دفترچه راهنما یا روی کارتن محصول مشخص شده انجام پذیرد.

اما همین جا یک نکته وجود دارد و آن این است که ما گفتیم همه ی برندها! خب تقریباً 50 درصد دوربین و دی وی آر های وارداتی به ایران از نمونه های NO Name یا بی نام و نشان هستند که هیچ برندی آنها را به عهده نگرفته است. این محصولات عموماً با اپ های فرارگیری که این مدلها را پشتیبانی می کنند سازگاری دارند.

 

بهترین اپ ها برای مشاهده دوربین مدار بسته بدون نام چیست؟

اگر دی وی آر شما بدون نام است و جلو دستگاه هیچ نامی وجود ندارد و یا تنها H.264 روی دستگاه و کارتن بزرگ درج شده پس احتمالاً می توانید از نرم افزارهای دوربین مدار بسته عمومی استفاده کنید. نام های این اپ ها را به صورت لیستی در زیر درج می کنیم تا هر کدام را تست کرده و احتمالاً یکی از آنها جوابگو دستگاه قدیمی شما می باشد.

  • meye
  • xmeye
  • ICsee
  • DMss
  • MeyePro
  • Qveye

و برای دوربین های گردان یا فیش آی

  • v380
  • V380Pro
  • V380S
  • ICsee

اینها اپ هایی هستند که 90 درصد دوربین های نونیم از آنها استفاده میکنند.

 

چطور اپ های مشاهده دوربین های مدار بسته را دریافت کنیم؟

بهترین راه رفتن به استور رسمی گوگل یا اپل می باشد چرا که آخرین ورژن آنها بدون محدودیت در دسترس است. استورهای ایرانی مثل بازار و سیبچه دیتای کاملی از این چنین برنامه ها ندارند و ممکن است شما را به دردسر بیندازند. پس وارد گوگل پلی یا اپ استور شوید و برنامه مورد نظر خود را دانلود کنید.

 

در نرم افزار نصب شده آیتم هایی نیاز است که من آنها را ندارم.

اگر اپ دریافت شده برای دی وی آر است احتمالاً برای راه اندازی کمی دچار مشکل شوید، چرا که ورودی هایی مثل پورت یا آی پی و در مدل های P2P کد دسترسی به سرور مورد نیاز است. ما در مقاله آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته چگونگی این کار را مفصل توضیح داده ایم و اگر کمی زمان بگذارید، می توانید تصاویر را در تلفن همراه خود مشاهده کنید.

 

 آیا می توان تصاویر دوربین سیم دار تکی را هم انتقال داد؟

اگر دوربین از مدل های آنالوگ، AHD و یا HDCVI باشد خیر. نحوه شناسایی این دوربین ها به این صورت است که فیش های خروجی آنها شامل خروجی ای که کابل Lan به آن بخورد نمی شود و خروجی شبیه فیش آنتن دارد. این دوربین ها حتماً باید به دستگاه دی وی آر وصل شده و دستگاه دی وی آر می تواند با اتصال به شبکه کار انتقال را انجام دهد.

تمام دوربین هایی که خروجی کابل لن دارند از نوع دوربین های آی پی هستند که می توان تصاویر آنها را مستقیماً بدون نیاز به دستگاه دیگری انتقال داد. تنها کاری که لازم است این است که با کابل لن دوربین را به مودم وصل کرده و با تنظیماتی که انجام می شود تصاویر را در جایی دیگر مشاهده کرد.

با اینکه این کار امکان پذیر است، اما تنظیمات ارسال تصویر خیلی هم ساده نیست و حتماً نیاز به آی پی استاتیک است که می بایست از شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خریداری گردد. پس راه اندازی این دوربین ها قابل قیاس با دوربین های بیسیم کنترل اتاق کودک نمی باشد و آن دوربین ها مراحل بسیار ساده تری دارند.

 

بهترین مرکز برای دریافت خدمات و همچنین خرید دوربین مدار بسته کجاست؟

شرکت های مختلفی در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت دارند که اکثر آنها نماینده تنها چند برند می باشند. اما فروشگاه دی سی ای کالا یک فروشگاه مولتی برند است و مدل های NO Name را هم پوشش می دهد. پس کارشناسان این فروشگاه توانایی پشتیبانی از مدلهای قدیمی را نیز دارند. در کنار این موضوع سبد کالایی گسترده این فروشگاه اینترنتی در کنار پشتیبانی قوی می تواند اطمینان کافی را به مشتری از بابت خرید و دریافت خدمات پس از فروش دهد. 

خرید از این فروشگاه به صورت تلفنی و با شماره پنج رقمی 72195-021 امکان پذیر است. همچنان در کنار فروش تلفنی فروشگاه اینترنتی 24 ساعته برای دریافت اطلاعات دقیق و خرید در دسترس است.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

 

اینها را هم بخوانید