بازیابی فایل های پاک شده در اندروید

بازیابی فایل های پاک شده: چگونه به گوشی اندروید خود سطل زباله اضافه کنیم؟

تا به حال برایتان پیش آمده که چیزی را از گوشی اندروید خود پاک کرده باشید و بعدا پشیمان شوید؟

Dumpster اپلیکیشن بسیار کاربردی و مفیدی است که قابلیت سطل زباله را به گوشی اندروید شما اضافه میکند.

 

اندروید به طور پیش فرض قابلیت undelete برای لغو حذف فایل ها را ندارد و این شرایط گاهی اوقات کمی مشکل ساز میشود.

اما خوشبختانه یک اپلیکیشن اندرویدی به نام Dumpster وجود دارد که این مشکل را برطرف میکند.

به محض نصب، برنامه از شما مجوز دسترسی به عکس ها، رسانه ها و سایر فایل ها را درخواست میکند. Dumpster یک قابلیت برای بازیابی را به گوشی اندرویدی شما اضافه میکند که بسیار مفید و کاربردی است.

 

به جای اینکه فایل ها فورا از گوشی شما پاک شوند، به Dumpster منتقل میشوند و به راحتی میتوانید آنها را بازیابی کرده یا اینکه به صورت دائمی حذف نمایید.

حال به نحوه کار این برنامه اندرویدی میپردازیم:

 

نصب Dumpster

Dumpster یک اپلیکیشن رایگان است که تبلیغ هم نمایش میدهد. (نسخه پولی آن هم موجود است که قابلیت ها و امکانات بیشتر و پیشرفته تری را در اختیارتان قرار میدهد).

این اپلیکیشن را میتوانید از گوگل پلی یا کافه بازار دانلود و نصب کنید:

لینک دانلود اپلیکیشن از کافه بازار

لینک دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی

 

به محض نصب اپلیکیشن روی گوشی، لانچر آن روی صفحه خانه گوشی یا App Drawer یا هر دو جا ظاهر میشود. لانچر را بزنید و شروع به استفاده از این اپلیکیشن کنید.

 

کار با Dumpster

وقتی اولین بار اپلیکیشن را باز کنید، باید به آن دسترسی به عکس ها، رسانه ها و فایل ها را بدهید و با زدن Allow، یک پیام خوش آمدگویی به شما نمایش داده میشود. در نهایت صفحه اصلی Dumpster را مشاهده میکنید.

 

 

جنبه خوب و مثبت این اپلیکیشن آن است که تمامی فایل ها از هر جایی مانند Google Photos یا فایل منیجر که پاک شده باشند در این برنامه نمایش داده میشوند و حتی اپلیکیشن های حذف شده نیز قابل بازیابی هستند و میتوانید اپلیکیشن ها را به نسخه های قبلی برگردانید.

برای استفاده از Dumpster، اپلیکیشن را باز کرده و از منوی دراپ داون، نوع فایلی که مایل به بازیابی آن هستید را انتخاب کنید تا لیستی از فایل های قابل بازیابی از آن نوع فایل به شما نمایش داده شود.

 

 

برای بازیابی فایل، چک باکس کنار فایل را زده و سپس Restore را بزنید.

 

 

اگر میخواهید فایلی را به صورت دائمی حذف کنید، چک باکس مربوطه را انتخاب کرده و Delete را بزنید.

 

شخصی سازی Dumpster

برای تغییر تنظیمات اپلیکیشن، Dumpster را باز کرده و دکمه منو در گوشه چپ و بالا را بزنید. به Settings/Project Settings رفته و انواع فایل ها برای بازیابی را فعال/غیرفعال کنید.

حتی متوانید بروزرسانی اپلیکیشن را فعال/غیرفعال کرده یا اینکه نسخه های قبلی اپلیکیشن را مورد استفاده قرار دهید.

اگر خواستید یک صفحه قفل و بکاپ گیری کلود برای Dumpster داشته باشید، باید از نسخه پولی آن استفاده کنید. هزینه آن ماهانه 0.99 سنت یا سالیانه 9.99 دلار است.

 

 

اگر فقط میخواهید صفحه قفل را برای برنامه داشته باشید، میتوانید از اپلیکیشن های دیگری برای این کار استفاده کنید که برای نمونه میتوان به AppLock اشاره کرد.

اما برای بکاپ گیری کلود لازم است این هزینه پرداخت شود.

 

یک راه حل کاربردی و بهینه برای بازیابی فایل

روش ساده تری برای بازیابی فایل در پلتفرم اندروید وجود ندارد و اگر خیلی پیش می آید که به صورت اتفاقی فایلی را از گوشی خود حذف کنید، این اپلیکیشن به شدت به درد شما خواهد خورد!

 

 

اینها را هم بخوانید