بازی سیزده

بازی سیزده، سرگرمی جالب با جمع و ضرب اعدادنسخه 1.4

امتیاز کاربران
4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : تفننی
 • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • حجم : 24.5 مگابایت

یکی از سرگرمی های جالب که در کتاب های درسی هم آن را دیده ایم، بازی و ریاضی میباشد. در این سرگرمی که انواع مختلفی دارد با اعداد و عملگرهای ریاضی سر و کار داریم. بازی سیزده برای شما علاقه مندان به حل معماهای ریاضی جالب خواهد و در آن باید با ضرب و جمع اعداد به جواب برسید. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید. بازی تفننی برای اندرویدبرای اینکه نحوه انجام بازی فوق را به خوبی یاد بگیرید، بهتر است که راهنمای آن را با دقت ببینید. در سیزده باید با جمع 4 عدد که خودشان از ضرب اعداد کوچکتر به وجود آمده اند، به یک عدد بزرگ برسید. این بازی اندرویدی به صورت مرحله ای نیست و هرچه معماهای بیشتری را در آن حل کنید در معمای بعدی، اعداد بزرگتر میشوند. در سخت ترین مراحل بازی باید با ضرب و جمع به اعدادی تا 4 رقم برسید.   نکته : نمایش عددها در هر مرحله، ترتیب خاصی ندارد و به صورت تصادفی به نمایش درمی آیند.

برای سرگرمی در اوقات فراغت و تقویت بخش محاسبه گر مغز، بازی سیزده را انجام دهید.
بازی و ریاضی  جمع و ضرب هیجان انگیز با دقت یک ماشین حساب برای حل هر معمای ریاضی در سیزده، میتوانید 4 بار عمل ضرب را انجام دهید. جمع اعداد بدست آمده از عملیات ضرب باید به جواب نهایی برسد. روش کار به این صورت است که برای هر ضرب یک کیبورد شامل اعداد 1 تا 9 در اختیار دارید. در پایین صفحه نیز کیبورد دیگری با همین اعداد به چشم میخورد. حالا باید عددی را از کیبوردهای  4گانه انتخاب نموده و در یکی از عددهای کیبورد پنجم ضرب کنید. در نگاه اول، این کار شاید کمی پیچیده به نظر بیاید اما با چندبار انجام دادن، آن را یاد میگیرید. برای اینکه چاشنی هیجان به بازی فوق اضافه شود، فقط 1 دقیقه زمان برای حل کردن معما در اختیارتان قرار خواهد گرفت. این در حالی است که اگر عددها را به اشتباه محاسبه کنید، 15 ثانیه زمان را از دست میدهید. البته جای نگرانی نیست چون در کیبورد پنجم، دکمه ای وجود دارد که با لمس آن میتوانید 20 ثانیه زمان برای خود بخرید. فراموش نکنید که در صورت باختن، یک قلب از دست خواهید داد و اگر قلب ها تمام شوند، باید از قسمت فروشگاه خریداری نمایید.   نکته : در نسخه رایگان بازی، فقط اعداد 1 تا 5 در هر کیبورد باز هستند که اعداد محدودی را با استفاده از آنها میتوان محاسبه کرد. اعداد 6 تا 9 با پرداخت سکه هایی که بدست آورده اید، باز میشوند.   بازی های فکری  پاداش شما در ازای جمع و ضرب در سیزده با حل کردن هر معما، تعدادی سکه به همراه امتیاز عددی (جام) بدست خواهید آورد. علاوه بر این، قلب هایتان را هم از دست نمیدهید تا مجبور به خریدن آنها شوید! با استفاده از سکه های بدست آمده میتوانید از قسمت فروشگاه، موارد زیر را بخرید:
 • بازکردن اعداد 6 تا 9
 • بازکردن ضرب اعداد 6 تا 9 (کیبورد پنجم)
 • اضافه کردن قلب
 • خرید 20 ثانیه زمان اضافه
  نکته : با پرداخت هزینه ناچیز و ارتقای بازی فوق به نسخه طلایی، راهنمای ویژه مراحل فعال میشود تا به کمک آن، زودتر به جواب برسید. همچنین تعداد زیادی سکه و امتیاز دریافت خواهید کرد.   بازی جمع و ضرب اعداد  نکاتی درباره گرافیک و صدای بازی از آنجا که سیزده یک بازی جمع و ضرب اعداد میباشد و موضوع آن با مدرسه و دانشگاه ارتباط دارد، قالب گرافیکی منوها و محیط اصلی این بازی شبیه به تخته سیاه طراحی شده است. این طراحی ایده جالبی به نظر میرسد که با دقت نظر و حسن سلیقه کافی پیاده سازی شده و جذابیت لازم در آن به چشم میخورد. موزیک بازی نیز مناسب حال و هوای آن بوده و در کنار افکت های صوتی، میتواند نظر مثبت شما را جلب کند. البته در کل انتظار میرفت که از لحاظ گرافیک و صدا، خلاقیت های بیشتری در بازی فوق ببینیم.  
باید گفت که سیزده در میان بازی های فکری، از ایده جالبی برخوردار است و برای شما علاقه مندان به بازی و ریاضی، بسیار سرگرم کننده خواهد بود. این بازی اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت میباشد.
هوش و سرگرمی
قابلیت ها و نقاط قوت بازی
 • گیم پلی متفاوت و سرگرم کننده
 • ایجاد حس هیجان در کنار حل معما
 • اجرای روان و بدون خطا در اکثر گوشی ها
 • گرافیک جالب و متناسب با موضوع
نقاط ضعف بازی
 • سادگی و یکنواختی بیش از حد در گیم پلی
  پیشنهادهای اپریویو برای بهبود بازی برای اینکه گیم پلی سیزده جذابتر باشد و از حالت یکنواختی بیرون آید، نیاز به ایده پردازی های بیشتری دارد. به عنوان مثال بود در بین معماهای ضرب و جمع، مراحل متفاوتی با ویژگی ایجاد انگیزه در کاربر وجود داشته باشند. راهنماهای کمکی متنوع، امکان حذف ضرب های اشتباه از معادله جمع و سیستم امتیازدهی پیشرفته تر، از دیگر پیشنهادهای ما برای این بازی اندرویدی است. نکته : در نسخه های بعدی بازی فوق، حالت دونفره به آن اضافه خواهد شد.  

بروزرسانی اول در 22 آبان 1396

همانطور که تولیدکنندگان بازی فوق وعده داده بودند، حالت دونفره به نسخه جدید آن اضافه شده است. از این به بعد میتوانید بازی سیزده را به صورت دونفره و با دوستان خود انجام دهید. روش کار به صورت زیر میباشد:

بازی و ریاضی

بعد از اینکه گزینه دونفره را در منوی اصلی لمس کردید، باید خودتان را به عنوان بازیکن 1 یا بازیکن 2 مشخص نمایید. حالا بازی از دو طرف میخواهد که بلوتوث گوشی را فعال نموده و به یکدیگر وصل شوند. بعد از اتصال برای هر کدام از دو طرف، یک عدد به نمایش درمی آید که باید آن را با حاصل جمع چهار عدد ضرب شده، بدست آورند. هر کس زودتر موفق به این کار شود، برنده بازی خواهد بود.

بازی جمع و ضرب اعداد

اضافه شدن حالت دونفره به این بازی اندرویدی، جنبه رقابتی به آن بخشیده و میتواند سرگرمی خوبی در جمع دوستان باشد. به همین دلیل امتیاز بازی سیزده را در قسمت گیم پلی، به 4.5 از 5 افزایش میدهیم.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  رضا 5
  بازی قشنگیه حسابی به چالش میکشه آدمو مخصوصا اعداد چهار رقمی و بزرگش ایول

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  دانیال 5
  بازیه جالبیه با نظر شما موافقم گیم پلیش تکراریه اما خوب این بازی یه بازی ریاضی واره میشد به گیم پلی بازی ایده ای اظافه کرد شاید جالب تر بشه اما با همین گیم پلی هم قابل قبوله و جذابه مهم جدید بودن گیم پلی بازیه و اینکه تکراری یا کپی نیست

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود بازی اندرویدی سیزده