نقد و بررسی

1
1.5K
بازی محبوب ۲۰۴۸ از نوع بمب گذاری
2048 بمب گذاری

موضوع : بازی معمایی

قیمت : رایگان

  • گرافیک و رابط کاربری :
  • گیم پلی :
  • ارزش بازی مجدد :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۶/۴/۱۸ و نسخه 1.06 این اپلیکیشن میباشد!

بازی محبوب ۲۰۴۸ از نوع بمب گذاری

بازی ۲۰۴۸ یکی از عناوین محبوب در دنیای بازی های موبایل میباشد که تاکنون نمونه های متعددی از آن تولید شده است. این بار هم نمونه دیگری از بازی مذکور ساخته شده که ۲۰۴۸ بمب گذاری نام دارد و میتواند ذهن شما را بیشتر به چالش بکشد. اگر یک سرگرمی خوب برای اوقات فراغت خود میخواهید، در نقد و بررسی این بازی اندرویدی با ما همراه باشید.

راهنمای بازی 2048

قبل از هر چیز باید نحوه انجام بازی فوق را برای کسانی که تا به حال ۲۰۴۸ بازی نکرده اند، توضیح دهیم. ماموریت شما در این بازی، جمع زدن عددهای مضرب ۲ با یکدیگر است بطوریکه به عدد ۲۰۴۸ یا بزرگتر از آن برسید. این اعداد در یک صفحه شامل ۱۶ خانه مربعی شکل قرار گرفته اند که با حرکت دادن به بالا و پایین یا چپ و راست، با هم جمع میشوند.

 

نکته : فقط اعداد مشابه را میتوانید با هم جمع ببندید.

 

این گیم پلی در ابتدا ساده به نظر میرسد اما سختی کار را وقتی درک میکنید که اعداد غیر قابل جمع بستن، در بین یکدیگر اسیر شده اند. حال اگر هوش خود را به کار نگیرید و عددهای بیشتری را با هم جمع نبندید، خانه های مربعی پر میشوند و شما بازی را باخته اید.

۲۰۴۸ بمب گذاری از نمونه اصلی این بازی، هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر است.

بازی های شبیه 2048

تفاوت این بازی با ۲۰۴۸ اصلی چیست؟

در ۲۰۴۸ بمب گذاری، بطور تصادفی بمب هایی ظاهر میگردند که بعد از چند ثانیه منفجر شده و حاصل دست رنج شما را از بین میبرند. این ترفند، هیجان بازی را افزایش داده و چالش آن را بیشتر میکند. البته میتوانید این بازی اندرویدی را در سه حالت مختلف انجام دهید:

سرعتی : در این حالت زمان محدودی برای انجام بازی و رسیدن به بالاترین امتیاز در اختیار دارید.

بمب گذاری : موقع اجرای بازی در این حالت، باید حواستان به بمب ها هم باشد.

کلاسیک : اگر میخواهید ۲۰۴۸ را بدون حضور بمب ها انجام دهید، میتوانید این حالت را انتخاب کنید.

 

نکته : در همه حالت های نام برده، بیشترین امتیاز در هر دور به عنوان بهترین رکورد شما ذخیره میشود.

 

گرافیک و صدای بازی

بازی فوق از گرافیک کاربرپسندی بهره میبرد که در عین سادگی، جذابیت های خاص خودش را هم دارد. استفاده از رنگ های مختلف در کنار جلوه های تصویری زیبا، باعث جذاب شدن محیط در ۲۰۴۸ بمب گذاری شده اند. افکت های صوتی مورد استفاده در بازی هم با موضوع آن متناسب هستند.

 

نکته : در قسمت تنظیمات میتوانید زبان منوها را انتخاب و صدای بازی را غیرفعال کنید.

هرچند ایده تولید ۲۰۴۸ بمب گذاری از نمونه اصلی آن گرفته شده اما ترفندهای بکار رفته در آن، گیم پلی بازی را چالش برانگیزتر کرده اند. علاوه بر این وجود سه حالت مختلف برای انجام بازی، روند یکنواختی آن را به خوبی کاهش داده است. باید گفت که این بازی اندرویدی، سرگرمی خوبی برای اوقات فراغت شما خواهد بود.

نکته : بازی فوق به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت میباشد.

 

 

بازی معمایی برای اندروید

 

قابلیت ها و نقاط قوت بازی

  • جنبه سرگرمی بالا
  • وجود سه حالت مختلف برای انجام بازی
  • گیم پلی چالش برانگیز
  • گرافیک زیبا و رابط کاربری استاندارد
  • اجرای روان و بدون خطا روی دستگاه های مختلف
نقاط ضعف بازی

  • سیستم امتیازدهی ساده

 

پیشنهادهای اپریویو برای بهبود بازی

حالا که قرار است در این بازی اندرویدی یک گیم پلی متفاوت با نمونه اصلی را ببینیم، انتظار میرفت که ایده پردازی های بیشتری در آن صورت بگیرد. برای مثال بهتر بود که امکان اثرگذاری کاربر بر روی بمب ها وجود داشته باشد. همچنین اگر از بین بردن بمب ها یا استفاده هوشمندانه از آنها در امتیازدهی تاثیر داشت، هیجان بازی بیشتر هم میشد. وجود امتیازهای جایزه ای در ۲۰۴۸ بمب گذاری نیز میتوانست انگیزه کاربر را برای ادامه بازی افزایش دهد. منتظر ایده پردازی های بیشتر از “استودیو بازیسازی میدمن” هستیم.

صحنه هایی از بازی 2048 بمب گذاری