بازی چند خان رستم

بازی چند خان رستم، معماهای تصویری جالب و چالش برانگیزنسخه 2.3

4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی چند خان رستم از بازار سازنده : BARF BAZI

داستان های شاهنامه و به خصوص هفت خان رستم، ایده ساخت بسیاری از فیلم های سینمایی یا یا بازی های رایانه ای بوده است. این بار در بازی چند خان رستم، به جای نبرد با دیوها و پهلوانان باید با معماهای تصویری بجنگید و آنها را حل کنید. برای آشنایی بیشتر با این بازی اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه شوید. بازی موبایل برای تقویت ذهناز آنجا که نام بازی فوق از داستان هفت خان رستم الهام گرفته شده، مراحل آن در 7 سطح مختلف قرار گرفته اند. البته در حال حاضر و نسخه فعلی چند خان رستم، تنها 1 سطح با 200 مرحله برای بازی کردن وجود دارد. در ادامه خواهید دید که همین تعداد مرحله تا مدت زیاد شما را سرگرم میکند. حل معماهای تصویری در این بازی اندرویدی، چندان راحت نیست و باید هوش خود را حسابی به کار بگیرید.   نکته : شما میتوانید ایده های خود را برای تولید مراحل جدید بازی، به ایمیل تولیدکنندگان آن ارسال نمایید.

در چند خان رستم با پیدا کردن جواب معما از تصویر، اوقات سرگرم کننده ای داشته باشید.
  با قدرت به میدان نبرد با کلمات بروید همانطور که گفتیم، در چند خان رستم با معماهای چالش برانگیزی روبرو هستید که باید کلمه جواب را از مفهوم تصویر پیدا کنید. در پایین صفحه، تعدادی حروف در هم ریخته به چشم میخورد و پاسخ معما در بین آنها وجود دارد. برای اینکه پیدا کردن جواب دشوارتر شود و ذهن شما را بیشتر درگیر کند، برخی از این حروف برای گمراهی به صورت ذخیم هستند! البته جای نگرانی نیست چون در بازی فوق 4 نوع راهنمای کمکی درنظر گرفته شده که عبارتند از:
  • نمایش یک حرف از جواب
  • راهنمای متنی (مثل نام یک شهر)
  • تغییر رنگ حروف جواب
  • رد کردن مرحله
  نکته : با لمس مجدد هر یک از خانه های پاسخ، میتوانید حرف آن را حذف و یکی از حروف دیگر را جایگزین نمایید.   بازی حدس مفهوم تصاویر  سیستم امتیازدهی بازی در چند خان رستم با رد کردن هر مرحله، تعدادی سکه دریافت خواهید کرد که میتوانید از آنها برای کمک گرفتن از راهنما استفاده کنید. البته تعداد سکه ای که در ازای استفاده از راهنما میپردازید، بیشتر است و باید در خرج کردن آنها دقت نمایید. در صورت تمام شدن سکه ها میتوانید بسته های موجود در فروشگاه را خریداری نموده یا ویدیوهای تبلیغاتی ببینید.   نکته : در پنجره استفاده از راهنمای کمکی، گزینه ای به نام حرکت رایگان وجود دارد که با لمس آن ویدیوی تبلیغاتی به نمایش درمی آید.   نکاتی درباره گرافیک و صدای بازی طراحی قالب گرافیکی چند خان رستم با دقت نظر و حسن سلیقه کافی انجام شده و محیط بازی، کاربرپسند به نظر میرسد. رنگ های استفاده شده از هماهنگی خوبی برخوردار هستند و آیکن های یکدست به جذابیت ظاهری بازی فوق افزوده اند. از لحاظ جابجایی بین منوها و بخش های مختلف نیز مشکل خاصی به چشم نمیخورد. البته انتظار میرفت که این قالب گرافیکی زیبا در سایزهای مختلف صفحه نمایش، واکنش گرا باشد. موزیک متناسب با موضوع و افکت های صوتی مناسب، از دیگر ویژگی های مثبت این بازی به شمار میروند.  
اگر به بازی های فکری علاقه دارید، با حدس مفهوم تصاویر در چند خان رستم میتوانید در اوقات فراغت خود سرگرم شوید. این بازی اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت میباشد.
بازی حدس مفهوم تصاویر
قابلیت ها و نقاط قوت بازی
  • گیم پلی سرگرم کننده
  • تعداد مراحل زیاد
  • اجرای روان در اکثر گوشی ها
  • گرافیک زیبا و کاربرپسند
نقاط ضعف بازی
  • روند غیر استاندارد در سختی مراحل
  • عدم واکنش گرایی قالب گرافیکی در گوشی های مختلف
  پیشنهادهای اپریویو برای بهبود بازی هرچند وجود معماهای چالش برانگیز در چند خان رستم باعث شده تا گیم پلی آن سرگرم کننده باشد اما بهتر بود در طراحی مراحل و روند سختی آنها، هوشمندانه تر عمل شود. انتظار میرفت چند مرحله اول این بازی اندرویدی به گونه ای باشد که ذهن کاربر را برای انجام مراحل بعدی آماده کند. علاوه بر این، جواب بعضی از معماها با تصویر مربوط به آن چندان ارتباط ندارد و پیدا کردن پاسخ، بسیار دشوار است. امیدواریم این نکات در مرحله هایی که به نسخه های بعدی بازی فوق اضافه میشوند، رعایت گردد.  

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


دانلود برنامه اندرویدی خانه داران