اپلیکیشن تقویم تارا

با تقویم تارا مدیریت زمان را در دست بگیریدنسخه 2.1

5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : کاربردی
 • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
 • حجم : 8.3 مگابایت
دریافت برنامه تقویم تارا از بازار سازنده : حمید نودهی

هر کدام از ما اگر زمان را مدیریت نکنیم، نمیتوانیم به خوبی از آن استفاده نموده و کارهای روزمره خود را بطور کامل و سر موقع انجام دهیم. برای مدیریت زمان به ابزارهایی دقیق نیاز داریم که امکانات جانبی مفیدی بدین منظور داشته باشند و تقویم تارا یکی از همین ابزارهاست. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه شوید. اپلیکیشن تقویم تاراقبل از هر چیز بد نیست درباره ظاهر جذاب اپلیکیشن فوق صحبت کنیم که با دقت زیاد طراحی شده و کاربرپسند به نظر میرسد. وجود این ویژگی برای یک برنامه تقویم مهم است چون برای کاربران جنبه شخصی سازی نیز دارد. شما میتوانید از بخش تنظیمات، ظاهر و رنگ بندی برخی از بخش ها و ابزارک های این برنامه اندرویدی را نیز تغییر دهید. با اجرای تقویم تارا راهنمای تصویری و چند مرحله ای آن به نمایش درمی آید که انتخاب شهر محل سکونت یا اصلاح ساعت و تاریخ دستگاه را از شما میخواهد. پس از مشاهده این راهنما و انجام تنظیمات اولیه، میتوانید تاریخ روز را به شمسی، قمری و میلادی ببینید. علاوه بر این، مناسبت های روز و اوقات شرعی در ادامه صفحه نشان داده میشوند. نکته : برای جابجایی بین روزها، کافی است صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید یا از دکمه (فلش) موجود در سربرگ برای رفتن به تاریخ موردنظر خود استفاده کنید.   حالت های نمایشی مختلف در تقویم تارا برای تامین سلیقه شما و همچنین کاربردهای مختلف، 5 حالت نمایشی درنظر گرفته شده که عبارتند از: ویژه : با انتخاب این حالت، زیباترین ظاهر برنامه فوق را خواهید دید که شامل سه صفحه برای نمایش تاریخ روز، اوقات شرعی و مناسبت ها میشود. روزانه : در این حالت که به صورت پیش فرض فعال است، هر روز در یک صفحه به نمایش درمی آید. هفتگی : این حالت برای نشان دادن هفته جاری در یک صفحه مناسب میباشد. ماهانه : مرسوم ترین حالتی که میتوانید برای تقویم انتخاب کنید تا روزهای ماه جاری در آن نشان داده شوند. آبشاری : اگر تقویم را در این حالت قرار دهید، میتوانید با پیمایش صفحه به طرف بالا یا پایین به همه روزهای سال دسترسی داشته باشید.   نکته : برای فعال کردن هر کدام از حالت های مذکور، باید از منوی کناری برنامه اقدام کنید. همچنین میتوانید از گزینه های انتخاب امروز یا انتخاب تاریخ برای رفتن به روز جاری یا تاریخ موردنظر خود استفاده نمایید.   اپلیکیشن تقویم تارایادآوری برای انجام کارها یکی از امکانات مفید تقویم تارا، قابلیت ثبت یادداشت برای یک روز خاص میباشد که گزینه مربوط به آن در منوی کناری قرار گرفته است. در این اپلیکیشن اندرویدی هنگام ثبت یک یادداشت جدید، گزینه های زیر در اختیار شما قرار میگیرد:

 • تاریخ دار کردن یادداشت برای نمایش در تقویم
 • انتخاب تاریخ و زمان دقیق برای یادآوری
 • نوشتن عنوان و متن دلخواه
 • قرار دادن یادداشت در دسته بندی مشخص
 • فعال کردن حالت تکرار در بازه های زمانی مختلف
 • تعیین حالت یادآوری و مدت زمان آن قبل از رسیدن موعد
 • تکرار یادآور برای جلوگیری از فراموشی
  نکته : شما میتوانید یادداشت های خود را از بخشی به همین نام در منوی کناری، مدیریت نموده و آنها را ویرایش یا حذف کنید.   امکانات کاربردی برای نمازگزاران در اپلیکیشن فوق ابزار قبله نما نیز وجود دارد که به شیوه ای جالب و دقیق، محل قبله را به شما نشان میدهد. علاوه بر این با فعال کردن پخش اذان و یادآوری اوقات شرعی در قسمت تنظیمات، هنگام اذان صفحه ای با ظاهر جذاب بر روی دستگاه ظاهر میگردد و با پخش صدا، وقت شرعی را به اطلاعتان میرساند. بد نیست بدانید که در تقویم تارا، امکان انتخاب موذن از بین 4 گزینه موجود نیز پیش بینی شده است. البته برای اینکه قبله نما و اعلان های اوقات شرعی به درستی عمل کنند، باید شهر محل سکونت خود را به صورت دستی و یا با استفاده از مکان یاب، انتخاب نمایید.     سایر امکانات تقویم نمایش مناسبت های تاریخی و رویدادها از سال 1200 هجری شمسی تا سال 1499، یکی دیگر از امکانات تقویم تارا میباشد. با لمس این گزینه در منوی کناری، میتوانید همه مناسبت ها را با انجام تنظیمات زیر مشاهده کنید:
 • نمایش رویدادها برای سه حالت شمسی، قمری و میلادی
 • نشان دادن رخدادهای تعریف شده توسط کاربر
همچنین یک ابزار جستجو برای پیدا کردن رویداد نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت. نمایش تاریخ به همراه اوقات شرعی در نوار اعلان های دستگاه، از دیگر قابلیت های برنامه فوق است. علاوه بر این میتوانید ابزارک های این تقویم را در صفحه اصلی دستگاه فعال نمایید و آنها را با استفاده از گزینه های زیر، شخصی سازی کنید:
 • انتخاب رنگ برای همه اجزای ویجت
 • قرار دادن دکمه یادداشت جدید
  اپلیکیشن تقویم تاراهمانطور که ملاحظه کردید، تقویم تارا دارای امکانات متعددی برای مدیریت زمان میباشد و تولیدکننده این اپلیکیشن سعی کرده تا ابزارهای لازم و ضروری را در آن قرار دهد. هرچند برخی از امکانات در نسخه کامل برنامه فعال میشوند اما باید گفت که پرداخت هزینه ناچیز برای استفاده از آنها، عاقلانه به نظر میرسد.   قابلیت ها و نقاط قوت برنامه
 • اجرای صحیح و بدون خطای وظایف
 • قالب گرافیکی جذاب و یکپارچه
 • امکانات جانبی مفید
 • راحتی استفاده برای همه اقشار
 • دقت در اطلاعات ارائه شده
نقاط ضعف برنامه
 • عدم نمایش صحیح قالب گرافیکی در همه دستگاه ها
  اپلیکیشن تقویم تاراپیشنهادات اپریویو برای بهبود برنامه توضیحاتی که دادیم نشان میدهد که تقویم تارا از لحاظ امکانات کمبودی نداشته و در همین حد، وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد. البته با توجه به اپلیکیشن های مشابهی که میشناسیم، انتظار میرود قابلیت های بیشتری در این برنامه اندرویدی گنجانده شود. همچنین بهتر است که سازماندهی برخی از امکانات بطور هوشمندانه تر انجام پذیرد تا کارایی آنها افزایش یابد. ایده پردازی های بیشتر را به تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق واگذار میکنیم و امیدواریم توسعه آن را در نسخه های بعدی ببینیم.

تقویم تارا

با تقویم تارا مدیریت زمان را در دست بگیرید

بروزرسانی اول در 25 تیر 1396

 

حدود 2 ماه که از نقد و بررسی برنامه فوق در اپریویو میگذرد. اکنون نسخه جدیدی از تقویم تارا منتشر شده که شاهد تغییراتی در آن هستیم. اولین تغییر مهم در این اپلیکیشن اندرویدی، اضافه شدن دو مرحله جدید به تنظیمات ابتدای آن میباشد که عبارتند از:

تنظیم اعلان های نوار وضعیت : شما میتوانید مشخص کنید که عدد تاریخ روز در نوار اعلان های دستگاه نشان داده شود یا خیر. همچنین امکان نمایش جزئیات بیشتر مثل مناسبت ها، همراه با این اعلان وجود دارد.

اتصال به تقویم گوگل : اگر از تقویم گوگل برای برنامه ریزی کارهای خود و هماهنگی با دیگران بهره میبرید، میتوانید آن را با تقویم تارا همسان سازی کنید. به این ترتیب، رویدادهای تعریف شده توسط شما، در هر دو تقویم به نمایش درمی آیند.

اپلیکیشن تقویم تارا

از دیگر تغییراتی که در نسخه جدید اپلیکیشن فوق به وجود آمده، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اضافه شدن ویجت جدید و افزایش آنها به 5 عدد
 • رایگان شدن بخش مدیریت یادداشت ها
 • نمایش زمان اوقات شرعی همراه با اعلان آنها
 • تنظیم دلخواه صدا، ویبره و نور برای هر اعلان
 • افزودن امکانات ویرایشی جدید به یادداشت ها
 • رفع برخی از خطاهای جزئی
اپلیکیشن تقویم تارا

باید گفت که با تغییرات ذکر شده، کارایی تقویم تارا نسبت به نسخه قبلی افزایش پیدا کرده است. البته هنوز نواقص جزئی در این برنامه اندرویدی به چشم میخورد اما با توجه به قابلیت های متعددی که نام بردیم، باید از آنها صرفنظر کرد. منتظر توسعه برنامه فوق در نسخه های بعدی هستیم.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


اپلیکیشن تقویم تارا