اپلیکیشن شجره نامه ساز آنلاین

با شجره نامه ساز آنلاین، شاخ و برگ های فامیل خود را رسم کنیدنسخه 10

امتیاز کاربران
4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : سرگرمی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 4.32 مگابایت

همه ما فامیل های بزرگی داریم که از شاخ و برگ های بسیار زیادی تشکیل شده و شناخت تمام آن، به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. شجره نامه ساز آنلاین، برنامه جالبی است که به شما امکان میدهد تا شجره نامه فامیلی خود را بسازید و خاطراتتان را در آن ثبت کنید. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه شوید. شجره نامه ساز آنلاین برای اینکه نحوه عملکرد اپلیکیشن فوق برای شما مفهوم باشد، دو شجره نامه به عنوان نمونه در صفحه اصلی وجود دارد. برای هر کدام از این شجره نامه ها، عنوان تاریخ و نام فامیل مشخص شده است. با لمس هر مورد، امکاناتی مثل ویرایش، حذف و مشاهده شاخ و برگ فامیل در اختیارتان قرار میگیرد. به کمک دکمه ارسال برای  سرور نیز میتوانید درخت فامیلی خود را برای شجره نامه ساز آنلاین بفرستید تا بقیه کاربران هم آن را ببینند. نکته : نمایش شجره نامه ها در بخش آنلاین این برنامه اندرویدی، بعد از تایید انجام میشود.

برای ترسیم درخت اعضای فامیل خود از شجره نامه ساز آنلاین کمک بگیرید.
شجره نامه فامیلی نحوه ایجاد شجره نامه و افزودن اعضای فامیل به آن برای ایجاد شجره نامه در برنامه فوق، باید بر روی دکمه + در پایین صفحه اصلی آن اشاره نمایید. حالا شجره نامه ساز آنلاین بطور خودکار، درختی شامل سه عضو میسازد که عبارتند از پدر، مادر و شما. این اعضا در ابتدا دارای هیچ اطلاعاتی نیستند اما با لمس هر کدام میتوانید مشخصات زیر را برای آنها کامل کنید: اطلاعات : در این برگه باید عکس، نام و نام خانوادگی، توضیحات، تاریخ تولد و جنسیت فرد وارد شود. همچنین گزینه ای برای مشخص کردن وضعیت حیات این عضو از خانواده وجود دارد که اگر تیک آن را بردارید، تاریخ وفات او از شما خواسته میشود. خاطره ها : برای ثبت خاطرات اعضای خانواده، میتوانید از طریق این بخش اقدام کنید. متن خاطره، تاریخ و عکس های مربوط به آن، از اطلاعات لازم برای ثبت خاطرات هستند. امکان حذف خاطره با لمس طولانی آن نیز پیش بینی شده است. عکس ها : تصاویر همیشه اسناد خوبی برای ثبت وقایع بوده اند و به همین دلیل، بخشی در نظر گرفته شده تا بتوانید عکس های مربوط به یک شخص را اضافه نمایید. نکته : برای ویرایش اطلاعات مربوط به هر درخت فامیلی، باید آن را لمس نموده و گزینه ویرایش (آیکن تنظیمات) را انتخاب کنید. با این کار اطلاعاتی مثل نام شجره نامه، توضیحات، استان و شهر، نام نمایشی، تلگرام یا ایمیل از شما دریافت خواهد شد. تعداد اعضای فامیل، تاریخ ایجاد شجره نامه و اسم ایجادکننده آن نیز در همین صفحه نشان داده میشود. ثبت خاطرات اعضای خانواده امکانات قابل استفاده برای شجره نامه ها همانطور که گفتیم، برای مشاهده شاخ و برگ های یک درخت فامیلی در شجره نامه ساز آنلاین، باید بر روی مورد دلخواه اشاره کرده و دکمه ویرایش اعضا (آیکن مداد) را از منو انتخاب نمایید. حالا میتوانید اعضای فامیل را به صورت درختی و در دو حالت طراحی یا سیم رنگی از اولین شاخه آن ببینید. برای مشاهده لایه های داخلی شجره نامه نیز کافی است از ابزار جستجو کمک بگیرید. با لمس دومین دکمه از سمت راست سربرگ، نام همه اعضا به نمایش درمی آید که با اشاره بر روی هر کدام، ریشه های زیر همان فرد نشان داده میشود. شجره نامه فامیل های بزرگ در کنار هر عضو از شجره نامه، یک دکمه + به چشم میخورد که میتوانید از آن برای اضافه کردن شاخ و برگ های بیشتر به همان عضو استفاده کنید. اطلاعاتی که برای افزودن عضو جدید لازم است عبارتند از:
 • رابطه (پدر، مادر، دختر، پس یا همسر)
 • فرد جدید یا انتخاب از افراد موجود
 • نام و نام خانوادگی
 • توضیحات
 • تاریخ تولد
 • جنسیت
 • وضعیت حیات و تاریخ فوت
نکته : موقع مشاهده شجره نامه و افزودن عضو به آن، امکان دیدن آن به صورت پیش نمایش نیز وجود دارد. در این حالت که با لمس اولین دکمه از سمت راست سربرگ در دسترس قرار میگیرد، میتوانید اعضا را به صورت گراف و از ریشه دلخواه ببینید. شجره نامه فامیل های بزرگ شجره نامه فامیل های بزرگ حالت های نمایشی متنوع برای دیدن شجره نامه ها در شجره نامه ساز آنلاین میتوانید درخت های فامیلی را به صورت گرافیکی نیز مشاهده کنید. برای این کار باید به بخش نمایش بروید و یکی از حالت های درختی یا گراف را انتخاب نمایید. حالا از شما خواسته میشود که بر روی شجره نامه موردنظر اشاره نموده تا شاخ و برگ های آن به نمایش درآید. ثبت تصویر از درخت یا گراف، مشاهده از ریشه دلخواه و بزرگنمایی یا کوچک کردن صفحه از امکانات این بخش هستند. نکته : در نسخه رایگان این برنامه، امکان مشاهده حالت درختی یا گراف فقط برای شجره نامه های پیش فرض و نمونه وجود دارد. شجره نامه فامیلی شجره نامه فامیل های بزرگ در شهرهای مختلف را ببینید جالب ترین بخش شجره نامه ساز آنلاین، قسمت آنلاین آن میباشد که در آن میتوانید شجره نامه فامیل های بزرگ در شهرهای مختلف را ببینید. محتوای این بخش در سه برگه مجزا به نام های تازه ها، برترین ها و همشهریان قرار گرفته است. در برگه همشهریان، امکان جستجوی درخت های فامیلی در یک استان و شهر دلخواه وجود دارد. به این ترتیب با خاندان های بزرگ در شهر خود آشنا خواهید شد. نکته : در قسمت آنلاین میتوانید اطلاعات شجره نامه ها را بخوانید، عکس ها و خاطرات مربوط به آنها را ببینید و برای هر کدام نظر بدهید. حتی امکان دانلود و ذخیره شجره نامه ها در نسخه غیر پولی این اپلیکیشن پیش بینی شده است. شجره نامه فامیلی آنچه درباره رابط کاربر برنامه باید بدانید در قالب گرافیکی شجره نامه ساز آنلاین، میتوانیم یکپارچگی لازم را ببینیم اما در عین حال انتظار میرفت دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری برای طراحی آن صرف گردد. استفاده از رنگ های جذابتر و آیکن های زیباتر میتوانست به جذابیت ظاهر اپلیکیشن فوق کمک کند. در مورد تجربه کار با این برنامه نیز باید بگوییم که سعی شده از پیچیدگی ها کاسته شود اما نقاط ضعفی نیز در این میان به چشم میخورد. برای مثال بهتر بود برای گزینه های مختلف از آیکن های استاندارد استفاده گردد.
برای اشتراک خاطره ها و ایجاد شجره نامه فامیلی خود میتوانید از امکانات جالب شجره نامه ساز آنلاین بهره ببرید. این اپلیکیشن اندرویدی به صورت رایگان از کافه بازار قابل دریافت میباشد.
نکته : با خرید اشتراک ماهیانه یا سالیانه در این برنامه، میتوانید از همه امکانات آن بطور نامحدود استفاده کنید. شجره نامه ساز آنلاین
قابلیت ها و نقاط قوت برنامه
 • عملکرد صحیح با حداقل خطا
 • وجود حالت های نمایش مختلف برای شجره نامه ها
 • امکانات جانبی مفید
 • رابط کاربری زیبا
نقاط ضعف برنامه
 • کمبود برخی از امکانات
 • پیچیدگی در بعضی از قسمت ها
پیشنهادهای اپریویو برای بهبود برنامه به نظر میرسد که شجره نامه ساز آنلاین به امکانات بیشتری نیاز نداشته باشد اما برای افزایش عملکرد این برنامه اندرویدی، پیشنهاداتی داریم.
 • پیاده سازی هوشمندانه تر امکانات (مثل جستجو در شجره نامه)
 • امکان بازکردن شاخه ها با اشاره بر روی آنها
 • اشتراک گذاری شجره نامه و تصویر گراف آن
 • نمایش در حالت لیست
 • قرار دادن محتوای بیشتر در بخش آنلاین
 • و...
علاوه بر این انتظار میرود که خطاهای جزئی مثل عدم امکان اضافه کردن دختر یا پسر به شاخه پدر در نسخه های بعدی برنامه فوق رفع شود. ایده پردازی های بیشتر را به گروه "سپیده دم امید" واگذار میکنیم.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  کورش قیصری نیا 4
  سلام من به دنبال یک برنامه شجره نامه نویسی کامل بصورت انلاین هستم بطوریکه تمام فامیل و بستگان بتوانند بصورت آنلاین روی هر کدام از شاخه های مربوط به خود کار کنند و بصورت گروهی و مشترک از ان استفاده و تکمیل شود زیرا شجره نامه ما مربوط به دهها نسل هست که یک کاربر به تنهایی نمیتواند انرا کامل کند اگر قابلیتی که بتوان تعداد کاربران زیادتری روی یک شجره نامه کار کنند و نتیجه عملکردشون مشترک باشه و یک خروجی داشته باشه عالی میشه اینطوری باعث میشه که تعداد زیادی از فامیلان در این امر کمک کنند و هر کدام از خانواده ها اطلاعات کاملی از جمله عکس و ثبت اطلاعات و خاطرات و.... مربوط به خود را کامل کند و نهایتا یک خروجی مشترک داشته باشد

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  امید
  سلام ممنون از ساخت شجره نامه دو نکته رو میخواستم بپرسم آیا کسی که از همسرش جدا میشه اظافه میشه و آیا میشه اعلان تولد روش نصب بشه

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود برنامه اندرویدی شجره نامه ساز آنلاین