بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه

بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه

اندیکاتور فارکس یکی از متداول ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال است که برای معامله گری در بازار معاملاتی بسیار کاربردی می‌باشد. معامله‌گران فارکس روزانه از این اندیکاتورها استفاده می‌کنند تا با استفاده از آنها بفهمند چه زمانی می‌توانند در بازار فارکس خرید یا فروش کنند. این شاخص ها به عنوان بخش مهمی از تحلیل تکنیکال شناخته می شوند و هر تحلیلگر فنی یا بنیادی باید از این شاخص ها آگاه باشد.

 

معرفی بهترین اندیکاتورهای بازار فارکس که هر معامله گر باید بداند

پیش از آن که در بازار فارکس معامله کنید، لازم است بهترین اندیکاتور فارکس برای ترید روزانه آشنا شوید. 10 اندیکاتور برتر فارکس برای ترید روزانه، به نقل از سایت Nirmalbang به شرح زیر است:

 

اندیکاتور مووینگ اوریج (MA)

اندیکاتور Moving Average یک اندیکاتور مهم فارکس است که میانگین ارزش قیمت را در یک دوره خاص نشان می دهد. اگر معاملات قیمت بالاتر از مووینگ اوریج باشد، به این معنی است که خریداران قیمت را کنترل می کنند و اگر معاملات قیمت کمتر از مووینگ اوریج باشد، به این معنی است که فروشندگان قیمت را کنترل می کنند. بنابراین در استراتژی معاملاتی، اگر قیمت بالاتر از MA باشد، یک معامله گر باید روی معاملات خرید تمرکز کند. به طور کلی، اندیکاتور مووینگ اوریج یکی از بهترین اندیکاتورهای فارکس است که هر معامله گر باید بداند.

 

اندیکاتور بولینگر باندز

وقتی نوبت به اندازه گیری نوسان قیمت یک اوراق بهادار خاص می رسد، از اندیکاتور بولینگر باندز برای تعیین نقاط ورود و خروج برای معامله استفاده می شود. این اندیکاتورها در سه قسمت بالا، میانی و پایین وجود دارند. این نوارها اغلب برای تعیین شرایط خرید و فروش بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین بخش در مورد این شاخص این است که به تعیین قیمت و نوسانات در طول زمان یک ابزار مالی کمک می‌کند.

 

نحوه عملکرد اندیکاتور bollinger Bands

بنابر اطلاعات گفته شده در سایت fidelity، نحوه عملکرد اندیکاتور بولینگر باندز به شرح زیر است:

  • هنگامی که باندها در طول دوره ای با نوسانات کم قرار می‌گیرند، احتمال حرکت شدید قیمت در هر جهت افزایش می‌یابد. بنابراین، مراقب حرکت نادرست در جهت مخالف باشید که قبل از شروع روند مناسب معکوس می‌شود.
  • هنگامی که باندها به مقدار زیاد غیرعادی از هم جدا می‌شوند، نوسانات افزایش می یابد و هر روند موجود ممکن است پایان یابد.
  • قیمت‌ها تمایل دارند تا درون پاکت باندها جهش کنند، یک باند را لمس کرده و سپس به باند دیگر منتقل شوند. شما می توانید از این نوسانات برای کمک به شناسایی اهداف سود بالقوه استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر قیمتی از باند پایین جهش کند و سپس از میانگین متحرک عبور کند، باند بالا به هدف سود تبدیل می شود.
  • در طول روندهای قوی، قیمت می تواند از یک پاکت باند برای مدت طولانی بیشتر باشد. در مورد واگرایی با نوسانگر مومنتوم، ممکن است بخواهید تحقیقات بیشتری انجام دهید تا تعیین کنید آیا کسب سود اضافی برای شما مناسب است یا خیر.
  • زمانی که قیمت از باندها خارج می شود، می‌توان انتظار ادامه روند قوی را داشت. با این حال، اگر قیمت ها بلافاصله به داخل باند برگردند، قدرت پیشنهادی نفی می‌شود.

 

اندیکاتور اوریج ترو رنج (ATR)

اندیکاتور Average True Range یکی از بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه است. مطابق با توضیحات ارائه شده در سایت تریدیمو، این اندیکاتور نشان می دهد که قیمت یک دارایی در یک دوره زمانی چقدر تغییر کرده است. به عبارت دیگر، نشان می دهد که دارایی چقدر نوسان داشته است. در واقع، این اندیکاتور خاص به معامله‌گران کمک می‌کند تا پیش‌بینی کنند که قیمت یک دارایی در آینده تا چه اندازه ممکن است حرکت کند و همچنین هنگام تصمیم‌گیری برای تعیین فاصله توقف ضرر یا هدف سود مفید است. ATR نوعی میانگین متحرک از تغییر قیمت دارایی است که معمولاً در یک دوره 14 روزه است، اما بسته به استراتژی شما می تواند متفاوت باشد.

 

 همگرایی/واگرایی میانگین متحرک MACD

این اندیکاتور یکی از آن شاخص‌هایی است که نیروی محرکه بازار فارکس را نشان می‌دهد. علاوه بر این، این شاخص برای شناخت توقف بازار و همچنین اصلاح بازار کاربرد دارد. نمودار اولیه این اندیکاتور در این سایت آمده است که این نمودار به صورت دو خط که بدون مرز در نوسان هستند ظاهر می‌شود.

 

اندیکاتور فیبوناچی

فیبوناچی یکی دیگر از بهترین اندیکاتورهای فارکس است که جهت دقیق بازار را نشان می‌دهد. چندین معامله‌گر فارکس از این ابزار برای شناسایی مناطق و معکوس‌هایی استفاده می‌کنند که به راحتی می‌توان سود کسب کرد. سطوح فیبوناچی زمانی محاسبه می‌شوند که بازار یک حرکت بزرگ به سمت بالا یا پایین انجام داده و به نظر می‌رسد که در برخی از سطح قیمت‌های خاص صاف شده است.

 طبق اطلاعات موجود در سایت تریدینگ ویو، فیبوناچی یک ریاضیدان ایتالیایی بود که اعداد فیبوناچی را به دست آورد. اندیکاتورهای فیبوناچی بین تحلیلگران فنی که در بازارهای مالی معامله می‌کنند بسیار محبوب هستند، زیرا می توانند در هر بازه زمانی اعمال شوند. رایج ترین انواع سطوح فیبوناچی سطوح اصلاحی و سطوح گسترش هستند. سطوح اصلاحی فیبوناچی سطوحی را نشان می دهد که قیمت می‌تواند قبل از از سرگیری روند به آن بازگردد. سطوح اصلاحی فیبوناچی برای یافتن مناطقی که ممکن است بازارها قبل از بازگشت به روندی که حرکت در قسمت اول ایجاد کرده است، دوباره به سمت آنها حرکت کنند ترسیم می‌شود.

 

اندیکاتور Relative Strength Index (RSI)

طبق اطلاعات منتشر شده در سایت Fidelity، اندیکاتور RSI که توسط جی.ولز وایلدر توسعه یافته است، یک نوسانگر مومنتوم است که سرعت و تغییر حرکات قیمت را اندازه گیری می کند. RSI بین صفر و 100 در نوسان است. به طور سنتی RSI در زمانی که بالای 70 باشد، بیش خرید و در زیر 30 پیش فروش در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، چندین معامله‌گر از ارزش RSI 80 به‌عنوان شرایط بیش‌خرید و 20 RSI برای بازار بیش‌فروش استفاده می‌کنند. RSI همچنین می‌تواند برای شناسایی روند کلی استفاده شود. RSI در واقع جزو بهترین اندیکاتورها برای ترید ترید روزانه است که به دسته نوسانگرها تعلق دارد. این اندیکاتور رایج‌ترین شاخص فارکس است و شرایط فروش بیش خرید در بازار را نشان می‌دهد که موقتی است.

 

اندیکاتور پیوت پوینت

اندیکاتور Pivot Point فارکس سطوح تعادل تقاضا و عرضه یک جفت ارز را نشان می دهد. این اندیکاتور یک شاخص تحلیل تکنیکال یا محاسبات است که برای تعیین روند کلی بازار در بازه های زمانی مختلف استفاده می شود. اندیکاتور پیوت پوینت صرفاً میانگین بالا و پایین روزانه و قیمت پایانی روز معاملاتی قبلی را نشان می‌دهد و برای ترید روزانه مناسب است. اگر قیمت به سطح پیوت پوینت برسد، تقاضا و عرضه آن پرداختی خاص در سطح یکسانی است. اگر قیمت از سطح پیوت پوینت عبور کند، تقاضای بالاتر برای یک جفت ارز را نشان می‌دهد و اگر قیمت به زیر سطح پیوت پوینت سقوط کند، عرضه بالاتر برای یک جفت ارز را نشان می‌دهد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه محاسبه اندیکاتور پیوت پوینت و همچنین مقایسه این شاخص با اندیکاتور فیبوناچی به سایت Investopedia مراجعه کنید.

 

اندیکاتور استوکاستیک

Stochastic به عنوان یکی از اندیکاتورهای برتر فارکس در نظر گرفته می‌شود که به معامله گران کمک می‌کند تا مناطق پیش خرید (Overbought) و پیش فروش را شناسایی کنند. اندیکاتور استوکاستیک می‌تواند حرکت را با مقایسه قیمت بسته شدن و محدوده معاملات در یک دوره معین اندازه گیری کند. ممکن است خواندن اندیکاتور استوکاستیک برای برخی معامله گران مشکل به نظر بیاید. طبق اطلاعات موجود در سایت Investopedia، اندیکاتور استوکاستیک از دو خط k و D تشکیل شده است. خط k نشان دهنده مقدار استوکاستیک هر دوره و خط D میانگین متحرک سه دوره‌ای است.

اندیکاتور استوکاستیک قیمت های اخیر را در مقیاس 0 تا 100 نشان می‌دهد که 0 نشان دهنده حدود پایین دوره زمانی اخیر و 100 نشان دهنده حد بالایی است. خواندن اندیکاتور استوکاستیک بالای 80 نشان می‌دهد که دارایی نزدیک به بالای محدوده خود معامله می‌شود و اندیکاتور زیر 20 نشان می‌دهد که نزدیک به پایین محدوده خود است.

 

جمع بندی

در این مطلب به معرفی بهترین اندیکاتور فارکس  برای ترید روزانه پرداختیم. آشنایی با انواع اندیکاتورهای ذکر شده در بالا، برای معامله گران بازار فارکس ضروری است. افرادی که در مورد اندیکاتورها و شاخص‌های مختلف در بازار اطلاعات کافی دارند، می‌توانند میزان سود دهی خود را افزایش داده و معامله‌های موفقیت آمیز در بازار فارکس داشته باشند.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید