نقد و بررسی

3
4.1K
تحلیلگر آزمایشات پزشکی
تحلیلگر آزمایشات پزشکی

موضوع : پزشکی

قیمت : ۹۹۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۱۱/۹ و نسخه 1.3 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تحلیلگر آزمایشات پزشکی

پزشکان برای تشخیص بسیاری از بیماری ها، نیاز به نتایج حاصل از آزمایشات دارند تا با تحلیل آن اقدام به درمان بیماران کنند. اگر تا به حال یک برگه آزمایش را دیده باشید، با انبوهی از واژه ها و اصطلاحات تخصصی روبرو شده اید که درک مفهوم آنها برای شما میسر نبوده است. هرچند تشخیص نتیجه نهایی بر عهده پزشک متخصص میباشد اما بد نیست، بیمار نیز اطلاعاتی درمورد انواع آزمایشات طبی، نحوه انجام و یا حتی نتیجه آنها داشته باشد.

در ادامه و با همراهی شما، برنامه اندرویدی “تحلیلگر آزمایشات پزشکی” را معرفی، نقد و بررسی میکنیم که راهنمای نسبتا کاملی در این زمینه میباشد.

تحلیلگر آزمایشات پزشکی

رابط کاربری:

تولیدکنندگان برنامه فوق، قالب گرافیکی آن را متناسب با موضوع طراحی کرده و برخی از استانداردهای لازم را در این رابطه رعایت نموده اند بطوریکه میتوانیم نقاط قوتی از قبیل فونت مناسب با قابلیت تغییر سایز، چیدمان مرتب فهرست ها و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی را در “تحلیلگر آزمایشات پزشکی” مشاهده کنیم.

در کنار موارد بالا، دقت نظر پایین در جزئیات ظاهری این اپلیکیشن اندرویدی نیز مشهود است. برای مثال باید به عدم همخوانی آیکن های استفاده شده با عناوین فهرست ها اشاره کنیم که این نقص در بسیاری از موارد به چشم میخورد. همچنین بهتر بود رنگ بندی محیط، اصولی تر انجام پذیرد و با ایجاد هماهنگی های لازم میان رنگ ها و تصاویر پس زمینه، جذابیت بیشتری به برنامه بخشیده شود.

در “تحلیلگر آزمایشات پزشکی”، جابجایی بین بخش های مختلف با سرعت مورد قبولی صورت میگیرد و پیچیدگی خاصی برای کاربران نخواهد داشت، هرچند انتظار میرفت با به کارگیری تکنیک هایی مثل منوی سربرگ، دسترسی سریعتری برای کاربران فراهم گردد.

AppReview با جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز ۳ از ۵ را برای این بخش تعیین میکند.

تحلیلگر آزمایشات پزشکی

کاربرد:

بیشترین امتیاز این بخش را باید به مطالب مفیدی بدهیم که توسط “تحلیلگر آزمایشات پزشکی” ارائه شده است. این مطالب در ۶ بخش قرار دارند که ۴ بخش آن مربوط به اطلاعات تخصصی آزمایشات و ۲ بخش نیز درباره نکات بهداشتی و دانستنی هایی درمورد انواع آزمایش ها میباشد. البته لازم به ذکر است که سطح مطالب در حد اطلاعات عمومی بوده و به هیچ وجه جای تخصص پزشکان را نخواهد گرفت.

ایده اصلی تولید این برنامه اندرویدی که نام آن نیز برگرفته از همین ایده میباشد، تفسیر نتایج آزمایش است. اولین گزینه از فهرست اصلی مربوط به همین امر میشود که طی چند مرحله و با توجه به اطلاعاتی که شما وارد میکنید، نتیجه را به نمایش درمی آورد. موارد لازم را هم میتوانید بر حسب مقدار عددی و هم بر اساس سطح کیفی آنها (نرمال و یا کمتر و بیشتر از حد نرمال) وارد نمایید. بازهم تاکید میکنیم که “تحلیلگر آزمایشات پزشکی” نوع بیماری را تشخیص نمیدهد و این کار به عهده پزشک معالج میباشد!

در مقابل قابلیت های ذکر شده، کمبودهایی نیز در اپلیکیشن فوق دیده میشود. حداقل امکانات جانبی که میتوانستیم برای این برنامه تصور کنیم، امکان انتخاب متن و به اشتراک گذاری بودند. ابزار جستجوی پیشرفته، تنها موردی است که از قلم نیفتاده و در یافتن مطالب به کاربران یاری میرساند.

AppReview امتیاز ۴ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

تحلیلگر آزمایشات پزشکی

قیمت:

آگاهی از اطلاعات مرتبط با آزمایشات پزشکی در قبال صرف یک هزینه اندک، ارزشمند خواهد بود و باید گفت تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندرویدی، قیمت منصفانه ای را برای آن درنظر گرفته اند. به همین دلیل، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش مناسب میداند.