تقویت رایتینگ

تقویت رایتینگ

رایتینگ یکی از مهارت‌های مهم زبان انگلیسی است. اگر قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند آیلتس را داشته باشید یا بخواهید در دانشگاه‌های معتبر جهانی ادامه تحصیل دهید، حتما باید مهارت خوبی در رایتینگ انگلیسی به دست آورید. علاوه بر این، با تقویت این مهارت می‌توانید تولید محتوای انگلیسی انجام دهید و درآمد خوبی نیز کسب کنید. به همین خاطر در این مطلب بهترین روش‌های تقویت رایتینگ زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید مهارت خوبی در این زمینه به دست آورید.  

 • دوست یا پارتنری برای تقویت رایتنیگ پیدا کنید.
قبل از اینکه برنامه‌ریزی برای تقویت رایتینگ را شروع کنید، دوستی پیدا کنید و با کمک یکدیگر فرایند تقویت این مهارت انگلیسی را پیش ببرید. همراهی یک دوست به شما انگیزه می‌دهد که از برنامه خود عقب نیفتید و با شور و اشتیاق بیشتری تمرین‌های خود را انجام دهید.  
 • در اینترنت جست‌وجو کنید.
ممکن است اطلاعات کافی درباره موضوع رایتینگ نداشته باشید، پس بهتر است در اینترنت جست‌وجو کنید و اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید. بسیاری از آن نوشته‌ها به شما ایده می‌دهند تا موارد مفیدی را در مطلب خود بنویسید. هر چه اطلاعاتی که به دست می‌آورید منطقی و بهتر باشند، خواننده نیز بهتر منظور شما را متوجه خواهد شد.  
 • از نقشه ذهنی استفاده کنید.
این نقشه به شما کمک می‌کند، اطلاعاتی که در مرحله قبل کسب کردید را طبقه بندی کنید و به آن‌ها نظم دهید. مانند آنچه در شکل زیر می‌بینید موضوع اصلی را در وسط بنویسید و موضوعات فرعی را اطراف آن بنویسید. سپس با استفاده از خطوط، موضوعات مرتبط را به هم متصل کنید. این کار به شما کمک می‌کند هنگام نوشتن به‌راحتی تشخیص دهید کدام موضوعات مربوط به یکدیگر می‌شوند و باید آن‌ها را کنار هم توضیح دهید.    
 • به مقدمه اهمیت ویژه‌ای دهید.
مقدمه اولین چیزی است که مخاطب شما با آن مواجه می‌شود. هر چه مقدمه جذاب‌تری بنویسید، کیفیت مطلب‌تان افزایش پیدا خواهد کرد. البته به خاطر داشته باشید که نگارش مقدمه اصلاً کار راحتی نیست و بسیاری از نویسندگان معتقدند سخت‌ترین قسمت رایتینگ، نوشتن مقدمه است. پس وقت زیادی برای این کار بگذارید، تمرکز داشته باشید و اصول و قواعد رایتینگ انگلیسی را رعایت کنید تا بتوانید مقدمه‌ای جذاب و تاثیرگذار بنویسید.  
 • ویرایش متن را فراموش نکنید.
پس از اینکه یک مرتبه متن را نوشتید، بازگردید و از روی آن با صدای بلند بخوانید. اشکالات گرامری را تصحیح کنید، اگر جملات بهتری به ذهن‌تان می‌رسد، آن‌ها را نیز جایگزین جملات قدیمی کنید. هنگامی که تمرین می‌کنید خوب است از فردی که مهارت خوبی در نگارش انگلیسی دارد بخواهید متن‌ شما را ویرایش کند و اشکالات‌تان را به شما بگوید. این کار به فرایند یادگیری‌تان سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود مهارت خود را به خوبی افزایش دهید.  
 • زیاد مطالعه کنید.
مطالعه زیاد شما را با سبک نگارش نویسندگان عالی آشنا می‌کند و باعث می‌شود از سبک نوشتن آن‌ها الگوبرداری کنید. البته حواس‌تان باشد که هنگام الگوبرداری دچار سرقت ادبی نشوید و از طریق پارافریز کردن، ساختار جملات را به خوبی تغییر دهید.  
 • خلاصه نویسی کنید.
خلاصه نویسی یکی از بهترین روش‌های تقویت رایتینگ است. می‌توانید خلاصه سریال محبوب‌تان را بنویسید. یا خلاصه کتاب یا مقاله‌ای که برای‌تان بسیار جذاب بوده را بنویسید. در کل توصیه می‌کنیم خلاصه مواردی را بنویسید که به آن‌ها علاقه دارید. چون برای‌تان جذابیت بیشتری دارند و با اشتیاق بیشتری به تقویت مهارت رایتینگ‌تان می‌پردازید.  
 • از کتاب‌های تقویت رایتینگ استفاده کنید.
 • کتاب‌های Inside Writing
    این کتاب‌ها دارای پنج سطح Inside Writing Intro ،1 ،2 ،3 ،4 هستند و زبان‌آموزان از سطوح بیسیک تا ادونس می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. افرادی که قصد دارند نگارش خود را در حیطه آکادمیک تقویت کنند، حتما از این کتاب‌ها استفاده کنند.
 • کتاب‌های Longman Academic Writing Series
    این سری از کتاب‌ها نیز توسط انتشار پیرسون چاپ شده‌اند و شامل پنج سطح هستند. Longman Academic Writing Series ،1 ،2 ،3 ،4 ،5 اگر قصد دارید در دانشگاه‌های خارج از کشور ادامه تحصیل بدهید، حتماً نیاز دارید رایتینگ آکادمیک خود را تقویت کنید و بتوانید مقاله‌های علمی با نگارش صحیح بنویسید. این کتاب‌ها در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.
 • کتاب‌های Real Writing
    اگر دوست دارید بتوانید نامه و ایمیل‌های مناسبی به زبان انگلیسی بنویسید حتماً این کتاب را مطالعه کنید. کتاب‌های Real Writing چهار سطح دارند و زبان‌آموزان سطوح مبتدی تا پیشرفته به خوبی می‌توانند از مطالب این کتاب‌ها استفاده کنند.   در این قسمت سعی کردیم موثرترین روش‌های تقویت نگارش انگلیسی را در اختیارتان قرار دهیم. برای آشنایی با روش‌های بیشتر از مطالب وب‌سایت آموزش رایتینگ انگلیسی دیدن کنید. شاید برای‌تان جالب باشید که بدانید از طریق تقویت رایتنیگ می‌توانید سایر مهارت‌های زبان انگلیسی را نیز تقویت کنید.
 • وقتی گرامری جدید یاد می‌گیرید، آن را در جمله به کار ببرید یا متنی بنویسید و از آن گرامر استفاده کنید. نوشتن باعث می‌شود آن نکته به خوبی در ذهن‌تان باقی بماند.
 • وقتی کلمات را در نگارش به کار می‌برید، آن کلمات در حافظه‌تان ثبت می‌شوند و هنگام صحبت کردن سریع می‌توانید آن‌ها را به خاطر بیاورید.
  اکنون که از اهمیت یادگیری رایتینگ انگلیسی آگاه شدید، برنامه‌ریزی کنید و از روش‌های بالا استفاده کنید تا به‌خوبی بتوانید مهارت خود در نگارش انگلیسی را افزایش دهید. شاید در ابتدا فکر کنید تقویت رایتینگ کار بسیار سختی است و نمی‌توانید به خوبی آن را انجام دهید اما بدانید با تمرین مداوم و رعایت نکات بالا مطمئنا به نتیجه دلخواه‌تان دست پیدا می‌کنید.  

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید