نقد و بررسی

200
106.9K
برگزیده تقویم اذان گو بادصبا
تقویم اذان گو بادصبا

موضوع : مذهبی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۹/۱۴ و نسخه 5.0 این اپلیکیشن میباشد!

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا

همه افراد برای انجام فعالیت های روزمره نیاز به آگاهی کامل از زمان دارند تا برنامه های کاری خود را به نحو احسن سازماندهی کنند. این امر بدون داشتن یک تقویم دقیق میسر نیست و چه بهتر که این تقویم در تلفن همراه ما باشد.

برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم، “تقویم اذان گو باد صبا” نام دارد و به شما کمک میکند زمان را در دست داشته باشید. با ما همراه شوید تا این اپلیکیشن اندرویدی را نقد و بررسی کنیم.

تقویم اذان گو باد صبا

رابط کاربری:

ظاهر این برنامه، مورد پسند هر کاربری قرار میگیرد و دلیل این موضوع طراحی هوشمندانه آن از لحاظ گرافیکی میباشد. رنگ بندی چشم نواز و هماهنگ همراه با چیدمان مرتب عناصر، جلوه زیبایی به این تقویم بخشیده است.

فونت مناسب و خوانا با امکان تغییر سایز، رنگ و نوع آن، آیکن های گویا و یکنواخت و همچنین عملکرد بدون نقص در نمای افقی و عمودی، از دیگر نقاط قوت این برنامه اندرویدی میباشد. تمام موارد ذکر شده با دقت بالایی پیاده سازی شده اند و به همین دلیل کمبودی در محیط “تقویم اذان گو باد صبا” به چشم نمی آید.

البته در مورد فهرست های این اپلیکیشن باید گفت، هرچند از چینش منظمی بهره میبرند اما اثری از طرح قالب کلی در آنها (به خصوص در منوی تنظیمات) دیده نمیشود. یکی از نواقص مشاهده شده در این رابطه، عدم رعایت اصل راست به چپ بودن متن میباشد.

در اپلیکیشن فوق دسترسی سریع و راحتی برای جابجایی بین قسمت های مختلف آن فراهم شده و کاربران در هنگام استفاده از امکانات آن به هیچ وجه دچار سردرگمی نخواهند شد.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش به همراه دارد.

تقویم اذان گو باد صبا

کاربرد:

بدون تردید وجود یک تقویم کامل در تلفن همراه، برای ما سومند خواهد بود. “تقویم اذان گو باد صبا” قابلیت های ویژه ای دارد که آن را از سایر برنامه های رقیب متمایز میکند.

مهمترین نکته در رابطه با این اپلیکیشن اندرویدی، نمایش دقیق تاریخ شمسی، قمری و میلادی توسط آن میباشد. اوقات شرعی نیز در پایین صفحه نشان داده میشوند که برای تنظیم آنها با شهر محل سکونت خود، میبایست از قسمت تنظیمات اقدام کنید. این کار به دوصورت انتخاب شهر و تعریف مکان جدید انجام میپذیرد.

قابلیت جالب این اپلیکیشن، پخش صدای اذان و دعای ربنا در موعد مقرر میباشد که با وجود امکان تعیین موذن توسط کاربران، جالب تر نیز شده است. البته استفاده از این قابلیت به خود شما بستگی دارد و میتوانید از منوی تنظیمات آن را فعال کنید.

از دیگر مواردی که قادر به تنظیم آن ها به صورت دلخواه هستید، فعال کردن ساعت تابستانه، تعیین تاریخ قمری برای تنظیم تقویم، تغییر بلندی صدا برای پخش اذان و تعیین نوع محاسبات برای نمایش اوقات شرعی میباشد. مورد آخر به شما این امکان را میدهد که نام موسسه مورد اطمینان خود را به منظور محاسبه اوقات شرعی بر اساس آن، انتخاب نمایید.

با اشاره بر روی هر یک از اعداد تقویم (تاریخ روزها)، مناسبت آن روز نشان داده خواهد شد که این قابلیت به صورت خود کار و برای روز جاری نیز انجام میشود. همچنین با اشاره بر روی آیکنی که به شکل پوشه (Folder) در سربرگ قرار گرفته، میتوانید مواردی از قبیل اعمال، آداب، ادعیه و اوقات شرعی روز را مشاهده کنید. ابزار جستجو و قابلیت به اشتراک گذاری نیز در این قسمت ها به چشم میخورد.

در این فهرست، امکان ثبت یادداشت (با قابلیت حذف و ویرایش) برای روزهای موردنظر نیز وجود دارد و هرچند پیشرفته نیست اما در هر صورت کاربرد داشته و برای برنامه ریزی در آینده مناسب خواهد بود. قابل ذکر است روزهایی که برای آنها یادداشت ثبت میکنید، با اضافه شدن یک آیکن کوچک در تقویم مشخص میشوند.

تبدیل تاریخ شمسی به تاریخ قمری و میلادی، آخرین موردی است که باید به عنوان یک ابزار مفید به آن اشاره کرد. این محاسبه گر که بدون اشتباه عمل میکند، از منوی سمت راست واقع در سربرگ قابل دسترس میباشد. توصیه میکنیم به منظور استفاده هر چه بهتر از قابلیت ها و امکانات جانبی این برنامه اندرویدی، راهنمای آن را مطالعه کنید.

با فعال کردن ویجت “تقویم اذان گو باد صبا”، میتوانید به سرعت زمان و تاریخ روز را ببینید و علاوه بر آگاهی از اوقات شرعی، فاصله زمانی بین هر کدام را نیز مشاهده نمایید.

در یک جمله باید گفت که همه چیز تکمیل است! به همین دلیل AppReview امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.

تقویم اذان گو باد صبا

قیمت:

اپلیکیشن فوق، با استقبال زیادی از سوی مخاطبان روبرو شده و علت این موضوع علاوه بر کارایی زیاد آن برای عموم افراد، رایگان بودن برنامه نیز بوده است. AppReview با درنظر گرفتن این موضوع، امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش تعیین میکند.

 

تغییرات :

در نسخه شماره 5.0 از برنامه فوق، شاهد تغییرات چشمگیر در گرافیک و رابط کاربری آن هستیم که ظاهر "تقویم اذان گو بادصبا" را به مراتب جذاب تر از قبل کرده است. استفاده اصولی از تکنیک تضاد رنگ ها و به کارگیری آیکن ها زیبا و انیمیشن های جذاب، مهمترین نکات قابل ذکر در این رابطه میباشند. AppReview با توجه به این موارد، امتیاز بخش مربوطه را به 5 از 5 تغییر میدهد.

این اپلیکیشن اندرویدی در نسخه جدید خود از لحاظ کاربردی نیز توسعه یافته و امکاناتی همچون قبله نما، یادآور و ابزار جستجو در میان رویدادها و یادداشت ها به آن افزوده شده است. همچنین بخشی به منظور نمایش پیام های گروه تولیدکننده به چشم میخورد که امکان حذف این پیام ها نیز وجود دارد. حتی ابزارک برنامه نیز با تغییرات جزئی همراه بوده که در نوع خود قابل توجه میباشد.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، AppReview دلیل قانع کننده ای دارد تا "تقویم اذان گو بادصبا" را به عنوان یک اپلیکیشن منتخب اعلام نماید.