نقد و بررسی

30
11.7K
برگزیده حسابداری پارمیس همراه
حسابداری پارمیس همراه

موضوع : مالی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۳/۱/۱۳ و نسخه 4.2.2 این اپلیکیشن میباشد!

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حسابداری پارمیس همراه

همه افراد جامعه در طول زندگی روزمره خود، گردش های مالی مختلفی دارند که شامل پرداخت انواع هزینه ها و درآمدهای گوناگون از جمله فروش محصول و دریافت حقوق میگردد. در صورتی که تعداد این تراکنش ها زیاد شود، بحث مدیریت آنها پیش می آید و این موضوع برای اشخاص با برنامه بسیار اهمیت دارد.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، ما را در معرفی برنامه “حسابداری پارمیس همراه” دنبال کنید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

حسابداری پارمیس همراه

رابط کاربری:

ظاهر اپلیکیشن فوق در عین سادگی، دارای نقاط قوتی همچون فونت مناسب، آیکن های گویا و زیبا، چیدمان مرتب فهرست ها و عناصر صفحه، رنگ بندی هماهنگ و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی میباشد. قالب گرافیکی “حسابداری پارمیس همراه”، تناسب خوبی با موضوع آن دارد و در طراحی آن سعی شده تا اصل استفاده بهینه کاربران رعایت گردد. البته انتظار میرفت، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری هم در این کار صرف شود اما در کل، شاهد محیط بی نقصی در این برنامه اندرویدی هستیم.

ویژگی های بارز “حسابداری پارمیس همراه”، دسترسی سریع به همه بخش های آن و استفاده راحت از امکانات میباشند. با وجود این خصوصیات، عموم کاربران میتوانند به راحتی از برنامه فوق بهره ببرند و علاوه بر این، راهنمای اپلیکیشن نیز به آنها کمک میکند تا با اصطلاحات حسابداری و نحوه استفاده از آنها آشنا شوند.

جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز ۴.۵ از ۵ را از سوی AppReview برای این بخش به همراه دارد.

حسابداری پارمیس همراه

کاربرد:

اولین قدم برای استفاده از “حسابداری پارمیس همراه”، تعریف و مدیریت حساب ها میباشد. با ورود به بخش مربوطه، فهرستی کامل با گزینه هایی از جمله هزینه ها، درآمدها، صندوق ها، بانک ها، بدهکاران، بستانکاران، دارایی ها، بدهی ها و اعضای منزل در اختیار شما قرار میگیرد که اکثر آنها شامل زیرگروه هایی نیز میشوند و حتی کاربران نیز قادر به افزودن عناوین دلخواه به این فهرست ها هستند. در این اپلیکیشن اندرویدی همه موارد لازم جهت دراختیار داشتن یک برنامه حسابداری کوچک و درعین حال کامل، پیش بینی شده است.

بعد از اینکه حساب های بانکی و موجودی اولیه یا صندوق ها (کیف پول، گاوصندوق و منزل) را ثبت نمودید، میتوانید هزینه و درآمدهای خود را وارد کنید تا “حسابداری پارمیس همراه” گزارشات خود را نسبت به آنها آماده کند. این گزارشات هم به صورت نمودار در بخشی با همین نام و هم به صورت فهرست وار و با نمایش جزئیات در قسمت پرداخت ها و دریافت ها قابل مشاهده خواهد بود که با انتخاب هرکدام، امکان ویرایش و حذف آنها فراهم میگردد.  امکان مدیریت چک ها و اسناد پرداختی نیز در اپلیکیشن فوق، گنجانده شده است.

در صفحه اول “حسابداری پارمیس همراه” یک نمودار ساده از میزان هزینه و درآمد نشان داده میشود که برای مقایسه بین این دو مفید میباشد. همچنین لیستی از حساب ها به چشم میخورد که میتوانید از منوی تنظیمات و گزینه انتخاب حساب های صفحه اول، موارد قابل نمایش در آن را تعیین کنید. از دیگر گزینه هایی که در این منو وجود دارد، قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات، تخصیص رمز عبور برای ورود به برنامه، پشتیبانی و مرکز پیام و ویرایش مشخصات کاربری را باید نام ببریم.

درپایان توصیه میکنیم که به منظور استفاده بهتر از این برنامه اندرویدی، حتما راهنمای مخصوص هر بخش را مطالعه نمایید. امتیاز AppReview به این بخش، ۵ از ۵ است.

حسابداری پارمیس همراه

قیمت:

“حسابداری پارمیس همراه” بطور رایگان عرضه شده و با توجه به قابلیت های مفیدی که دارد، میتواند به عنوان یک برنامه حسابداری کوچک برای عموم افراد مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

پاورقی : جهت یادگیری نحوه کار با “حسابداری پارمیس همراه” میتوانید از طریق لینک زیر به عضویت کانال تلگرام آن دربیایید.

http://telegram.me/parmismobile

تغییرات :

از زمانی که اولین نسخه "حسابداری پارمیس همراه" توسط AppReview نقد و بررسی گردید، مدت زیادی میگذرد. در طی این مدت، تغییرات بسیاری در این اپلیکیشن اندرویدی صورت پذیرفته است که شامل دو بخش رابط کاربری و کاربرد میشود و ما در ادامه آنها را نام برده ایم.

حسابداری پارمیس همراه

تغییرات رابط کاربری :

یکپارچگی و جذابیت بیشتر در قالب گرافیکی "حسابداری پارمیس همراه"، نتیجه دگرگونی های ظاهری آن در روند بروزرسانی ها بوده و نسخه ای که هم اکنون در دسترس قرار دارد، به نمونه های حرفه ای بسیار نزدیک است. رنگبندی محیط در عین رعایت اصل هماهنگی زیباتر شده و آیکن های به کار رفته از ظاهر بهتری بهره میبرند. علاوه بر این، عناصر گرافیکی دیگری شامل آیکن ها، لوگوها و انیمیشن و افکت های تصویری به اپلیکیشن فوق اضافه شده اند که به جذابیت بیشتر آن کمک کرده اند.

با وجود افزوده شدن امکانات متعدد به این برنامه اندرویدی، رابط کاربری آن همچنان روان بوده و دارای حداقل پیچیدگی میباشد. در واقع، چیدمان دکمه ها، منوها و ابزارها و سازماندهی هوشمندانه امکانات در قالب جدید، باعث ایجاد این ویژگی شده که باید آن به عنوان یک مزیت بزرگ برای "حسابداری پارمیس همراه" به شمار آوریم.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 5 از 5 تغییر میدهد.

حسابداری پارمیس همراه

تغییرات کاربردی :

هرچند نسخه های قدیمی برنامه فوق از لحاظ امکانات نسبتا کامل بودند و "حسابداری پارمیس همراه" وظیفه خود را به خوبی انجام میداد اما تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندرویدی ترجیح دادند که همگام با تکنولوژی روز پیشرفته و محصول خود را توسعه دهند. نمایش نموداری هزینه و درآمد در صفحه اصلی همراه با فهرست تراکنش ها، از جمله قابلیت های جالب در نسخه جدید این برنامه میباشد که امکان جستجوی تراکنش در بازه زهای زمانی مختلف یا تاریخ دلخواه نیز برای آن پیش بینی شده است.

حسابداری پارمیس همراه

در طول روند بروزرسانی "حسابداری پارمیس همراه"، امکانات ریز و درشت بسیاری به آن افزوده شده که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

بخش ترازنامه های آزمایشی

ابزارهای فیلترسازی دقیق تر

قابلیت ویرایش تراکنش ها در صورتحساب ها

بهینه شدن امکاناتی همچون افزودن حساب یا چک جدید

امکان انتقال بین حساب ها، وصول یا برگشت چک ها و ثبت چک های در جریان وصول

اضافه شدن سرفصل اشخاص به حساب ها و قابلیت انتقال حساب های بدهکاران و بستانکاران به حساب اشخاص

ابزارک (ویجت) دسترسی سریع به امکانات

امکان مدیریت وام و اقساط با قابلیت ثبت برگه های قسط به صورت مجزا و کامل

ایجاد وام بانکی به دو صورت ساده و پیشرفته

حسابداری پارمیس همراه

علاوه بر مواردی که نام بردیم، امکانات دیگری نیز در این برنامه اندرویدی به چشم میخورد که ذکر همه آنها در حوصله این مطلب نمیگنجد.  با توجه به این همه قابلیت، باید گفت که "حسابداری پارمیس همراه" در میان اپلیکیشن های رقیب بهتر عمل نموده و از این رو AppReview آن را به عنوان یک نمونه منتخب معرفی میکند.