پلاک خوان داهوا

دیجی داهوا و ارائه مدل جدیدی از دوربین های پلاک خوان داهوا

تشخیص خودکار پلاک یا ANPR یکی از تکنولوژی های به کار رفته در دوربین داهوا است که برای خواندن پلاک وسایل نقلیه، از شناسایی نوری کاراکتر بر روی تصویر استفاده می کند. پیشرفت سریع فن آوری به DaHua اجازه داده است تا فن آوری ANPR را به طور یکپارچه بر روی دوربین های خود تعبیه نماید. این بدان معنی است که می تواند در طیف گسترده ای از کاربردها و برای بهبود امنیت مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن، دوربین های ANPR، در مقایسه با دوربین های قدیمی تر بسیار مقرون به صرفه عمل می کنند. در این مطلب از دیجی داهوا به موضوع قابلیت پلاک خوانی دوربین مداربسته می پردازیم، بنابراین اگر می خواهید بدانید دوربین پلاک خوان داهوا چه ویژگی هایی دارند؟ با ما همراه باشید.

 

تکنولوژی دوربین پلاک خوان داهوا

راهکارهای ANPR داهوا شامل مجموعه ای از دوربین ها و نرم افزارها هستند که بر روی سرور یا خود دوربین اجرا می شوند و می توانند به طور اتوماتیک و بلادرنگ، پلاک وسایل نقلیه را شناسایی نماید. با اتکا بر داده های تصویری بزرگ و مدل های deep-learning، مورتور ANPR از قابلیت های زیر بهره می گیرد:

 

قابلیت تشخیص به چندین زبان می تواند زبان های انگلیسی، عربی، چینی ، سیریلی، تایلندی و … را به درستی شناسایی نماید.

نرخ تشخیص بالا در حدود 95 تا 98 درصد

تشخیص سریع به طوریکه تمامی پروسه خواندن پلاک در حدود 100 میلی ثانیه طول می کشد.

در مقایسه با عملکرد قدرتمندی که دارد، قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است.

یکی از نکاتی که سبب افزایش محبوبیت دوربین های مداربسته می گردد این است که در شرایط مختلف جوی از جمله مرطوب، بارانی، سرد، گرم و خشک عملکرد بسیار قدرتمندی از خود ارائه نماید. دوربین های مداربسته پلاک خوان به نحوی طراحی شده اند که قادر هستند در دمای 100 درجه نیز بسیار قدرتمند عمل کنند. هم چنین قادر به تحمل رطوبت تا 95 درصد می باشند.

دوربین پلاک خوان داهوا در چه فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

ANPR راهکاری قدرتمند و بسیار مقرون به صرفه است که می تواند در طیف وسیعی از کاربری ها مورد استفاده قرار گیرد.  بخشی از کاربردهای این دوربین مداربسته عبارتند از:

 

این دوربین ها با شناسایی و تشخیص سرعت غیر مجاز و عبور خودروها از چراغ قرمز، می توانند ایمنی جاده ها را تامین نمایند.

با قرار دادن برخی وسایل نقلیه در black list، می تواند هنگام نقض قانون، هشدارهای لازم را اجرا نماید.

با تشخیص نقاط پارکینگ قادر است بهترین محل را برای پارک خودرو در نظر بگیرد.

کنترل ورود و خروج که با تشخیص خودروهای مجاز، اقدام به برداشتن گیت می نماید.

 

دوربین های پلاک خوان داهوا چه ویژگی هایی دارند؟

دقت بالای این دوربین ها سبب شده تا آنالیز پلاک ها به صورت هوشمندتری صورت گیرد. برای مثال چنانچه سرعت خودروهای عبوری کمتر از 40 باشد، ابتدا اعداد را شناسایی نموده و سپس به تشخیص کاراکترها می پردازد. از دیگر قابلیت های این دوربین ها می توان به حذف نیاز به حضور شخص در ورودی پارکینگ ها اشاره نمود.

 

علاوه بر این موارد، چنانچه پلاک یک خودرو در لیست سفید قرار داده شده باشد، با نزدیک شدن به آن گیت، راهبند به طور خودکار باز خواهد شد. چنانچه خودرو ناشناس باشد سیستم با برقراری تماس با مرکز کنترل، مجوز لازم را دریافت می نماید.

رابط های ورودی و خروجی دستگاه

برای برقراری اتصالات دستگاه باید از ورودی و خروجی های تعبیه شده بر روی آن استفاده نمایید. این رابط ها به شرح زیر هستند:

 

ورودی/خروجی صدا: با استفاده از این رابط ها، امکان برقراری مکالمه 2 طرفه وجود خواهد داشت.

رابط شبکه

هشدار: با وارد نمودن پلاک خودروها در لیست سفید و اتصال آن به راه بند، گیت به طور خودکار با شناسایی پلاک خودرو می تواند راه بند را باز نماید.

ورودی برق

 

جمع بندی

دوربین پلاک خوان داهوا، دستگاه هایی با کاربرد تخصصی می باشند که برای شناسایی پلاک دستگاه ها از نرم افزار داخلی خود بهره می گیرد. استفاده از این دوربین های در صنعت حمل و نقل و ترافیک سبب شده تا در شرایط سخت آب و هوایی، گرد و غبار و … پروسه خواندن پلاک خودروهای عبوری بسیار ساده تر صورت گیرد. البته لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی این دوربین های پلاک خوان پروسه سخت، تخصصی و پیچیده ای دارد.

 

به طور کلی خرید یک دوربین پلاک خوان یا ANPR عمدتا برای نصب در فضاهای پارکینگ صورت می گیرد. هرچند که می توان از این دستگاه ها برای مدیریت تردد در جاده ها نیز استفاده نمود. باید توجه داشت که تهیه یک دوربین مداربسته با قابلیت پلاک خوانی امری بسیار حساس است، از این رو نیاز است تا اطلاعات کامل و دقیقی نسبت به اینگونه دستگاه ها داشته باشید. در این مطلب تلاش کردیم تا این دستگاه و عملکرد آن را به طور مختصر معرفی کنیم. برای دریافت مشاوره بیشتر یا اطلاع از موجودی محصولات می توانید با کارشناسان مجرب ما در دیجی داهوا تماس حاصل نمایید.

 

منبع: www.digidahua.com

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید