رونمایی از پرینتر سه بعدی SLS ایرانی

رونمایی از اولین پرینتر سه بعدی SLS ایرانی

همزمان با نصب اولین دستگاه "پرینتر سه بعدی SLS ایرانی" در دانشگاه صنعتی شریف، در شانزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس از این محصول رونمایی شد.

دستگاه پرینتر سه بعدی SLS ایرانی با نام تجاری تویان R230 با همت فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۷ تولید و تحویل داده شد و در مرداد ۱۳۹۷ نصب شد.

 

پرینت سه بعدی فناوری نوین ساخت و تولید است که امروزه جایگاه رو به رشدی در بین صنایع ساخت و تولید و نمونه سازی پیدا کرده است. در کشور عزیزمان ایران نیز این فناوری رو به رشد است و هر روزه افراد بیشتری از صنایع مختلف و کسب و کارهای متفاوت در حال آشنا شدن و استفاده از این فناوری هستند.

 

 

پرینتر سه بعدی نیز مانند پرینتر های دو بعدی کاغذ که فناوری های مختلفی مانند پرینتر های جوهر افشان و لیزری برای آنها وجود دارد، دارای فناوری های بسیار متفاوتی می باشند که تعداد آنها هر روز در حال افزایش است. یکی از این روش ها پرینت سه بعدی (SLS (Selective Laser Sintering یا روش تف جوشی انتخابی لیزری است که به همت فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، دستگاه پرینتر سه بعدی SLS ایرانی با نام تجاری تیوان R230 در سال ۱۳۹۷ تولید و تحویل داده شد و در مرداد ۱۳۹۷ نصب شد.
این دستگاه به سفارش دانشگاه صنعتی شریف تولید شده است و برای تولید قطعات و تجهیزات پزشکی و توانبخشی از آن استفاده خواهد شد.

 

یک هفته پس از نصب این دستگاه در دانشگاه صنعتی شریف، در شهریور ماه 1397 شانزدهمین دوره اجلاس سالیانه و جشنواره‌ برترین‌های پارک فناوری پردیس برگزار شد که در آن از سه محصول دانش‌بنیان شرکت های فناور عضو پارک فناوری پردیس، توسط حبیب‌الله بیطرف معاون وزیر نفت و علی مرتضی بیرنگ قائم مقام دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور رونمایی شد.

یکی از این محصولات پرینتر سه بعدی ایرانی با نام تجاری تیوان R230 بود که برای اولین بار در کشور توسط شرکت دانش بنیان خدمات پرینت سه بعدی آیدیزاین تولید شده است. با تولید این دستگاه پرینتر سه بعدی SLS، ایران در میان شش کشور تولیدکننده پرینتر های سه بعدی صنعتی SLS قرار گرفت.

  /پایان رپورتاژ آگهی این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست.

اینها را هم بخوانید