طراحی سایت بین‌المللی

طراحی سایت بین المللی چه ویژگی هایی را داراست؟

امروزه تمامی کسب و کارها و شرکت ها به دنبال انجام فعالیت برون مرزی و بین المللی هستند. یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان و کاربران خارجی، طراحی سایت بین‌المللی است. بدین صورت می توانید اطلاعات کاملی در خصوص شرکت و فعالیت خود در اختیار افراد خارجی قرار داده و آن ها را ترغیب کنید تا از محصولات و خدمات شما بهره مند شوند. اما نکته ای که در این میان به وجود می آید این است که چگونه می توان یک سایت بین المللی را طراحی کرد؟ اصولا طراحی سایت خارجی دو زبانه به چه صورت امکان پذیر است؟ چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟ ما قصد داریم تا به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

 

امکانات طراحی سایت بین المللی اختصاصی

یک سایت بین المللی و چند زبانه می تواند امکانات منحصر به فردی را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید به سادگی کاتالوگی از محصولات و فعالیت های خود در وب سایت قرار دهید. بدین صورت تمامی افرادی که در سراسر جهان حضور دارند، می توانند به آن دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر، طراحی سایت بین المللی به صورت اختصاصی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا شکل و ظاهر سایت خودتان را دقیقا متناسب با سلیقه و نیاز کاربران خارجی، تغییر دهید.

دیگر دست شما در طراحی سایت به صورت کامل باز خواهد بود. شما می توانید درگاه های مختلفی را برای پرداخت قرار دهید. گزارش های مختلفی را از وب سایت بین المللی خود دریافت کنید. امنیت سایت خودتان را ارتقا دهید و از همه مهمتر، با مشتریان و کاربران خارجی به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید. این موارد، تنها گوشه از امکانات و ویژگی طراحی سایت بین المللی خواهد بود.

 

آیا برای طراحی سایت بین المللی نیاز به کدنویسی اختصاصی است؟

شما به دو صورت می توانید دست به طراحی سایت بین المللی بزنید. یکی آن که از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و یا جوملا به همراه قالب های چند زبانه استفاده کنید. یا اینکه می توانید دست به طراحی سایت بین المللی با کدنویسی اختصاصی بزنید. از این رو در پاسخ باید اشاره کرد که بله؛ شما می توانید از کدنویسی اختصاصی برای طراحی سایت خارجی دو زبانه استفاده کنید.

حتی باید اشاره کرد که پیشنهاد می کنیم حتما از کدنویسی اختصاصی برای طراحی چنین سایت هایی استفاده کنید. در واقع مزایای طراحی سایت خارجی با کدنویسی به قدری زیاد است که شاید کمتر کسی حاضر شود به طریق دیگری وب سایت خارجی خودش را طراحی و پیاده سازی کند.

 

دلایل داشتن سایت بین المللی دو زبانه

زمانی که شما یک وب سایت فارسی زبان طراحی کنید، تنها می توانید محصولات و یا خدمات خودتان را در اختیار کاربران ایرانی زبان قرار دهید. در بهترین حالت ممکن، چیزی در حدود 80 میلیون نفر می توانند از وب سایت شما بازدید کرده و با شما ارتباط برقرار کنند. حال تصور کنید که با طراحی سایت بین المللی می توانید با بیش از 7 میلیارد کاربرد فعال دیگر که در سراسر جهان حضور دارند، ارتباط برقرار کرده، محصولات و خدمات خودتان را در اختیار آن ها قرار داده و کسب درآمد کنید.

از این رو طراحی سایت بین المللی به شما این اجازه را می دهد تا درآمد دلاری داشته باشد. به این مزایا باید همچنین امکان برندسازی جهانی را هم اضافه کرد. زمانی که کسب و کار شما در سطح جهان معرفی شود، افراد بیشتری آن را می شناسند. از این رو برندینگ شما پا را از مرزهای داخلی فراتر گذاشته و به هرچه بیشتر شناخته شدن برند شما منتهی خواهد شد. شاید برای شما هم حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی، هزینه های زیادی به همراه داشته باشد. این در حالی است که با یک سایت بین المللی، می توانید بدون حضور در چنین نمایشگاه هایی، در سطح جهانی دیده شوید. اما آیا می دانید که هزینه طراحی سایت چند زبانه چقدر است؟

 

هزینه طراحی سایت بین المللی چقدر است؟

در ابتدا باید اشاره داشت که هزینه طراحی سایت بین المللی داخل ایران، بسیار مقرون به صرفه تر از هزینه آن در خارج از ایران است. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه طراحی وب سایت های بین المللی به صورت اختصاصی فعالیت دارند. باید اشاره کرد که هزینه طراحی سایت شما به صورت مستقیم به نوع وب سایت، امکانات موجود در آن، سایز شرکت و کسب و کار و فاکتورهایی از این قبیل بستگی دارد. هر چه وب سایت شما حرفه ای تر، بزرگتر و متفاوت تر باشد، هزینه های آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

بهترین شرکت طراحی سایت بین المللی

شرکتی که قصد انجام طراحی سایت بین المللی شما را به عهده دارد، باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. بهترین شرکت طراحی وب سایت های بین المللی، شرکتی است که سابقه درخشانی در این امر کسب کرده باشد. از دیگر ویژگی هایی که شرکت های طراحی وب سایت های خارجی برای بهترین بودن باید داشته باشند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن قیمت مناسب
  • پلن های مختلف
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • تجربه
  • آموزش به همراه طراحی
  • تحویل سریع
  • برگزاری جلسات مشاوره و هماهنگی
  • خلاقیت و ایده پردازی
  • به روز بودن 
  • و ...

 

آیا سایت بین المللی نیاز به درگاه پرداخت خارجی دارد؟

برخی از شرکت ها تنها برای معرفی خود، دست به طراحی سایت بین المللی میزنند. این دسته از وب سایت ها، محصول و یا خدماتی برای عرضه ندارند. از این رو به درگاه پرداخت خارجی نیز نیازی نخواهند داشت. اما اگر شما هم جزو آن دسته از کسب و کارهایی هستید که محصول و یا خدماتی را برای کاربران و مشتریان خارجی ارائه می کنید که نیاز به دریافت وجه دارید، باید درگاه پرداخت خارجی را روی وب سایت خود پیاده سازی کنید.

 

اینها را هم بخوانید