وبلاگ - اخبار

0
995

سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به سر رسیده و فیسبوک نیز مانند همیشه گزارشی از دستاوردهای خود در این بازه زمانی را منتشر ساخته است، مبنی بر این گزارش فیسبوک در حال حاضر دارای ۱.۶۵ میلیارد کاربر فعال ماهیانه است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته، کاربران موبایل فیسبوک نیز به ۱.۵۱ میلیارد نفر رسیده اند که خود افزایش ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته را به نمایش می گذارد. کمپانی بیان داشت که کاربران فعال روزانه آنها ۱.۹ میلیارد نفرند که به معنای ۱۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته می باشد، تعداد کاربران موبایل روزانه این سرویس محبوب نیز ۹۸۹ میلیون نفر بیان شده که خبر از ۲۴ درصد افزایش می دهد.

blog_18121_1

فیسبوک در تلاش مداوم است تا شمار کاربران خود را افزایش دهد، مجموع کاربران فعال ماهیانه فیسبوک در سه ماهه اول ۳.۷۷ درصد افزایش یافته است.

۶۶.۱ درصد از اعضای فیسبوک و ۶۵.۵ درصد از کاربران موبایل به طور روزانه این سرویس را مورد استفاده قرار می دهند، علاوه بر این ۵۴.۲ درصد از کاربران فیسبوک از گوشی های موبایل خود جهت دسترسی به این شبکه اجتماعی پرطرفدار بهره می گیرند.

فیسبوک در سه ماه اخیر میزان کاربران موبایل خود را به ۵۱.۷ درصد رساند و این رقم به طور پیوسته در حال رشد می باشد.

در بازه زمانی بین سه ماهه اول و آخر سال فیسبوک توانست ۷۱ میلیون نفر به کاربران موبایل خود بیفزاید، این تعداد به صورت مستمر بیشتر می شود، اما در آینده احتمال کاهش سرعت آن بسیار زیاد است.

فیسبوک این دسته از کاربران را این چنین توصیف می کند:

آن دسته از کاربران Mobile-only MAU تلقی می شوند که در ۳۰ روز آخر سه ماهه موردنظر، به طور مطلق از گوشی های موبایل و از طریق اپلیکیشن و یا نسخه موبایل وب سایت فیسبوک یا اپلیکیشن مسنجر این سرویس را مورد استفاده قرار داده باشند. این تعداد دربرگیرنده کاربران اینستاگرام نیست، اما آن دسته از کاربران که از این طریق فعالیتی در فیسبوک انجام می دهند، استثنا هستند.

حتی در شرایطی هم که سرعت رشد این شبکه اجتماعی با توجه به اندازه آن کم باشد، سهم در آمد آن از موبایل همچنان در حال افزایش است، در حقیقت فیسبوک بیان داشته که در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ تبلیغات موبایل ۷۹ درصد از درآمد آنها را به خود اختصاص داده است.

در زیر چهار نمودار دیگر را مشاهده می کنید که از سوی فیسبوک منتشر شده و آمار سایر دستاوردها را شفاف سازی می نماید.

blog_18121_2 blog_18121_3 blog_18121_4 blog_18121_5 blog_18121_6

منبع:

http://venturebeat.com