قابلیت Stories میهمان صفحه Explore اینستاگرام شد

قابلیت Stories میهمان صفحه Explore اینستاگرام شد

در اوایل ماه آگوست اینستاگرام به قابلیتی به نام Stories مجهز شد که شباهت بسیاری به قابلیتی با همین نام در اسنپ چت داشت که رقیب اینستاگرام محسوب می شود و طرفداران آن در قشر جوان در حال افزایش می باشند، این امکان به سرعت در بین کاربران این شبکه اجتماعی محبوبیت یافت و کاربران استوری های خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند. Stories در حقیقت کاربر را قادر به ارائه یک جایگزین موقتی برای پست های معمولی خود می کند، امکان نوشتن متن و نقاشی بر روی تصاویر و ویدیوها نیز وجود دارد که خود بر جذابیت این ویژگی می افزاید و می توان توسط خود اپلیکیشن این پست های جذاب را که پس از 24 ساعت منقضی می شوند ساخت. تا به حال استوری های شما تنها برای دنبال کنندگان کنونی تان قابل مشاهده بود، اما هم اکنون اینستاگرام تغییری در اپلیکیشن خود اعمال کرده و Stories را در صفحه Explore از اپلیکیشن نیز به نمایش می گذارد و بدین ترتیب هرکسی قادر به یافتن استوری های شما می شود.

این اقدام بسیار جالبی است که نحوه استفاده از استوری ها را تحت تاثیر قرار می دهد و به یقین، برخی از کاربران اینستاگرام از این قابلیت جدید استقبال خواهند کرد. شرایطی که تنها دنبال کنندگان شما قادر به مشاهده تصاویر و ویدیوهای شما بودند، نوعی حس آرامش و شخصی بودن را به شما می دهد، اما هم اکنون راه جدیدی در اختیار سایرین قرار گرفته که توسط آن می توانند اکانت شما را بیابند. به بیان اینستاگرام استوری هایی که در صفحه Explore ظاهر می شوند، بر اساس علاقه مندی های شما خواهد بود، در حقیقت در تمایش استوری ها از همان الگوریتمی بهره گرفته شده که جهت نمایش عکس ها و ویدیوهای پیشنهادی نیز به کار برده شده است، به نقل از اینستاگرام هم اکنون بیش از 100 میلیون نفر به طور روزانه این صفحه از اینستاگرام را بازدید می کنند.استوری های اینستاگرام

شایان ذکر است که در حال حاضر اینستاگرام به تمامی قابلیت های ویرایشی و گرافیک ها و فیلترهای مشابه اسنپ چت مجهز نمی باشد. هم اکنون قادر به ذخیره استوری ها در اپلیکیشن نیستید، اما می توایند استوری های ساخته شده را در گوشی خود ذخیره نمایید، از طرفی امکان تماشای استوری در اپلیکیشن تنها برای 24 ساعت امکان پذیر است. اسنپ چت که رقیب کهنه کار اینستاگرام در این زمینه محسوب می شود، از بخش اختصاصی برای کشف عکس ها و ویدیوها برخوردار نیست، از این رو پیدا کردن اکانت هایی که احتمالا علاقه شما را جلب می کنند، کار دشواری است. چنانچه تماشای ویدیوهای استوری به اندازه مشاهده پست های معمولی برای شما جذابیت دارد، هم اکنون این امکان در اختیار شما قرار گرفته و می توانید اکانت های جدیدی را برای دنبال کردن پیدا کنید. این آپدیت جدید هم اکنون در دسترس کاربران اندروید قرار دارد.

 

http://www.androidheadlines.com برگرفته از

اینها را هم بخوانید