نقد و بررسی

2
4.5K
برگزیده معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن خبر از ما؛ خبررسانی سریع و هوشمند
خبر از ما

موضوع : اخبار و مجلات

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ و نسخه 1.0.9 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن خبر از ما؛ خبررسانی سریع و هوشمند

امروزه با وجود شبکه جهانی اینترنت و ابزارهای مختلف خبررسانی، میتوانیم از جدیدترین اخبار روز دنیا تنها چند دقیقه پس از انتشار آگاه شویم. تعداد افرادی که تمایل دارند خبرهای جدید با موضوعات مختلف را دریافت کنند، بسیار زیاد است و به همین دلیل سرویس های خبررسانی همواره در تلاش هستند تا سرعت انتشار اخبار را افزایش دهند. در این میان برخی از اپلیکیشن های موبایل یا وبسایت های خبری، امکانات مفید و جالبی را در اختیار مخاطبان میگذارند.

در ادامه برنامه ای به نام “خبر از ما” را معرفی میکنیم که در زمینه خبررسانی عملکرد خوبی از خود نشان میدهد. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی با ما همراه شوید.

اپلیکیشن خبر از ما

رابط کاربری :

ظاهر شیک و کاربرپسند، اولین نکته مثبت قابل ذکر برای اپلیکیشن فوق به شمار می آید که دلیل آن، وجود نقاط قوتی از جمله رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب با امکان تغییر سایز و چیدمان مرتب اجزای صفحه میباشد. باید گفت که قالب گرافیکی این برنامه اندرویدی از یکپارچگی خوبی بهره میبرد و نقص خاصی در آن به چشم نمیخورد. با چشم پوشی از نواقص بسیار جزئی و کمبودهایی که در محیط “خبر از ما” وجود دارد، باید چهره آن را جزو نمونه های حرفه ای به حساب آوریم.

استفاده راحت از امکانات موجود و جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف، از دیگر ویژگی های برنامه فوق هستند که دلیل پیدایش آنها، پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی میباشد. از این لحاظ نیز نقصی در “خبر از ما” وجود ندارد و از آنجا که مخاطبان این اپلیکیشن از همه اقشار جامعه هستند، باید امتیاز خوبی را به آن اختصاص داد.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

اپلیکیشن خبر از ما

کاربرد :

محتوای غنی این اپلیکیشن اندرویدی که بروزرسانی آن بطور خودکار و با سرعت بالا انجام میپذیرد، مهمترین نکته مثبتی است که باید به آن اشاره کنیم. آخرین خبرهای روز دنیا با موضوع سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، فناوری اطلاعات و غیره،  در بخش های متعدد “خبر از ما” به نمایش درمی آیند و همه مخاطبان میتوانند اخبار مربوط به موضوعات مورد علاق خود را دنبال کنند. علاوه بر این، امکانات مفید دیگری در اپلیکیشن فوق پیش بینی شده که ما آنها را در ادامه نام برده و توضیح داده ایم.

بخش بندی صفحه اصلی “خبر از ما” شامل اخبار ویژه، گروه های خبری (موضوعات)، منابع خبری، روزنما (تصاویر منتخب روز)، روزنامه (عکس صفحه اول نشریات)، آب و هوا و نشان شده ها میشود که برخی از این قسمت ها دارای زیر بخش های دیگری نیز هستند. پس از اولین ورود به برنامه فوق، باید محتوای این قسمت ها را بروزرسانی و دریافت کنید تا پس از آن بتوانید به صورت آفلاین نیز برخی از آنها را مطالعه نمایید. در بخش اخبار ویژه، فهرست خبرها به تفکیک مهمترین ها، تازه ها، پربازدید ها و عناوینی که دیگر کاربران خوانده اند قابل دسترس خواهد بود که در هر فهرست مواردی از قبیل عنوان، تصویر شاخص، متن خلاصه، زمان انتشار، دسته بندی و منبع خبری و همچنین قابلیت های اشتراک گذاری و نشان کردن وجود دارد. بد نیست بدانید سرعت بروزرسانی اخبار به اندازه ای است که میتوانید انتشار عناوین جدید را به صورت لحظه ای ببینید.

اگر به دنبال اخباری با موضوع خاص هستید، باید به بخش گروه های خبری از اپلیکیشن فوق بروید که شامل ۱۳ دسته بندی مختلف میگردد. شما میتوانید در تنظیمات همین قسمت تعیین کنید که چه گروه هایی و با چه ترتیبی در آن نشان داده شوند. همچنین ابزار فیلترسازی نمایش فهرست ها بر اساس خبرگزاری های دلخواه، در این بخش پیش بینی شده است. سومین قسمت در “خبر از ما” مربوط به منابع خبری مورد استفاده در آن میشود که در اینجا نیز امکان انتخاب نمایش موارد دلخواه و ترتیب آنها وجود دارد. در این اپلیکیشن یک ابزار جستجوی حرفه ای نیز به چشم میخورد که به کمک آن میتوانید بر اساس کلمه مورد نظر و فیلترهایی از قبیل نام خبرگزاری، موضوع خبر و تاریخ انتشار آن، در میان تعداد زیاد عناوین خبری با سرعت بیشتری خبرهای دلخواه خود را بیابید.

اپلیکیشن خبر از ما

برای اینکه محتوای “خبر از ما” یکنواخت و خسته کننده نباشد، دو بخش روزنما برای نمایش عکس های منتخب روز با توضیح کوتاه و همچنین قسمت روزنامه و لیست تصاویر صفحه اول جراید در آن پیش بینی شده است. در هر یک از این دو قسمت شما میتوانید با لمس مورد دلخواه، اندازه بزرگتر آن را ببینید و بین موارد بعد و قبل جابجا شوید که امکان دانلود، اشتراک گذاری و یا نشان کردن عکس ها نیز وجود دارد. آخرین بخش مهم در برنامه فوق که بدون تردید برای همه کاربران مفید خواهد بود، نمایش وضعیت آب و هوای شهرها طی چند روز آینده میباشد که اطلاعات دیگری همچون میزان رطوبت، اشعه ماورای بنفش و دید افقی، توضیح مختصر درباره وضعیت جوی، مکان خورشید در آسمان و سرعت و جهت وزش باد نیز به همراه آن نشان داده میشود. با لمس دکمه + در تنظیمات همین بخش میتوانید شهر خود را برای نمایش وضعیت آب و هوای آن انتخاب کنید.

برای خواندن مشروح یک خبر در اپلیکیشن فوق، کافی است بر روی آن اشاره نمایید تا صفحه متن کامل باز شود. در این صفحه علاوه بر مطالعه توضیحات کامل میتوانید از امکاناتی مانند لینک به صفحه وب، اشتراک گذاری و نشان کردن خبر بهره ببرید. بد نیست در پایان به بخش تنظیمات “خبر از ما” در منوی کناری آن نیز اشاره ای داشته باشیم که در آن گزینه هایی برای مدیریت اعلان های برنامه مثل گروه های خبری مورد علاقه، تعیین درجه اهمیت خبرهای دریافتی و عدم نمایش اعلان در زمان های خاص، تنظیم نحوه نمایش لیست خبرها و انتخاب منطقه زمانی و قالب تاریخ (شمسی یا میلادی) وجود دارد. علامت گذاری خبرهای خوانده شده از آخرین قابلیت های مهم در این برنامه به شمار می آید که از مطالعه مجدد آنها به صورت تکراری جلوگیری میکند.

به دلیل طولانی شدن مطلب، قادر به ذکر همه امکانات “خبر از ما” نیستیم هرچند در همین حد میتوان به کارایی آن در امر خبررسانی پی برد. باید گفت که کمبودی در برنامه فوق حس نمیشود و قابلیت های آن از هر لحاظ کامل هستند بطوریکه میتوان آن را به عنوان یک نمونه منتخب معرفی کرد. این موضوع بدون تردید برای افرادی که به دریافت جدیدترین اخبار روز دنیا با موضوعات مختلف علاقه دارند، مهم خواهد بود و میتوانند از این اپلیکیشن برای رفع نیاز خود بهره ببرند که امیدواریم توسعه و ایده پردازی های بیشتر، در نسخه های بعدی آن نیز ادامه یابد.

از نظر AppReview، امتیاز ۵ از ۵ به این بخش تعلق میگیرد.

اپلیکیشن خبر از ما

قیمت :

این برنامه اندرویدی کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه ای نخواهید داشت. با توجه به این موضوع و نکات مثبتی که در دو بخش قبل برای “خبر از ما” نام بردیم، بدون تردید باید منتظر استقبال کم نظیر کاربران از آن باشیم. امتیاز AppReview به این بخش، ۵ از ۵ است.

نگاهی بر اپلیکیشن خبر از ما