نقد و بررسی

6
3.7K
معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن روزامه؛ از آخرین اخبار روز دنیا آگاه شوید
روزامه

موضوع : اخبار و مجلات

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ و نسخه 2.0.3 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن روزامه؛ از آخرین اخبار روز دنیا آگاه شوید

در دنیای پیرامون ما حوادث بسیاری در زمینه های مختلف رخ میدهد که ذهن کنجکاومان همیشه در پی آگاهی از آنها است. این موضوع سبب شده تا منابع متعددی برای پوشش خبری از اتفاقات گوشه و کنار دنیا به وجود آید. برخی از این منابع به طور تخصصی در یک زمینه فعالیت میکنند و برخی دیگر همه اخبار با موضوعاتی از قبیل سیاسی، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و غیره را پوشش میدهند.

برنامه “روزامه” یکی از همین منابع خبری میباشد که به کمک آن از جدیدترین اخبار روز دنیا آگاه خواهید شد. در ادامه ما را با معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

اپلیکیشن روزامه

رابط کاربری :

قالب گرافیکی یکپارچه و کاربرپسند، مهمترین نکته مثبت در ظاهر اپلیکیشن فوق به شمار می آید که دلیل پیدایش آن، وجود نقاط قوتی از جمله رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه میباشد. باید گفت که در محیط این برنامه اندرویدی، نقص خاصی به چشم نمیخورد اما انتظار میرفت که با دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر در مواردی مانند استفاده از رنگ های متنوع و هماهنگ، چهره جذابتری برای “روزامه” طراحی گردد.

برای برنامه فوق میتوانیم به ویژگی های دیگری همچون جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات اشاره کنیم. هرچند رابط کاربری “روزامه” با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی پیاده سازی گردیده اما بهتر بود در بعضی موارد مثل منوی دسته بندی ها، از روش هایی که برای کاربران ملموس تر است استفاده شود.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش به همراه دارد.

اپلیکیشن روزامه

کاربرد :

با توجه به توضیحات ابتدای مطلب، با وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی تا حدودی آشنا شده اید اما باید دید که کیفیت عملکرد آن در چه حد است. برای استفاده از “روزامه” باید به اینترنت متصل باشید و چنانچه در آن حساب کاربری ایجاد کنید، میتوانید از قابلیت های بیشتری بهره ببرید. در ادامه بخش های مختلف اپلیکیشن فوق را همراه با ذکر امکانات آن، توضیح داده ایم.

در صفحه اصلی “روزامه“، دو برگه جداگانه به چشم میخورد که یکی از آنها اخبار نام دارد و مربوط به فهرست آخرین خبرها میشود. در این فهرست، میتوانید عنوان خبر، نام منبع، تصویر شاخص و زمان انتشار آن را مشاهده کنید. همچنین امکان نشان کردن هر یک از عناوین و افزودن آنها به آرشیو پیش بینی گردیده تا بتوانید در فرصت های دیگر و به صورت آفلاین، شرح خبر را مطالعه نمایید. بد نیست بدانید که در قسمت تنظیمات برنامه فوق، گزینه ای برای حذف موارد آرشیو شده وجود دارد تا از اشغال حافظه دستگاه جلوگیری گردد.

دومین برگه از صفحه اصلی “روزامه“، به پوشش خبری از حوادث مهم اختصاص یافته است. در این بخش برای جابجایی بین موارد موجود، باید تصویر شاخص ابتدای صفحه را به سمت راست یا چپ جابجا کنید. هر موضوع خبری در این قسمت، شامل یک لیست طولانی از عناوین مختلف میگردد بطوریکه با مطالعه آنها، میتوانید از همه اتفاقات رخ داده در همان رابطه مطلع شوید. لازم به ذکر است که برای بروزرسانی خبرها در هر یک از بخش های نام برده، باید صفحه را به پایین بکشید تا موارد جدید دریافت گردند.

همانطور که گفتیم، “روزامه” جدیدترین خبرها در موضوعات مختلف را پوشش میدهد و اگر به دنبال یک موضوع خاص هستید، باید دکمه سمت راست در سربرگ را لمس نمایید. با این کار دو گزینه گروه خبری و خبرگزاری ظاهر میگردد که میتوانید اخبار مورد علاقه خود را بر اساس هر کدام پیگیری کنید. ابزار جستجو در دو حالت متنی و صوتی نیز به شما در یافتن عناوین موردنظرتان یاری میرساند.

برای مطالعه شرح خبرها در اپلیکیشن فوق، کافی است بر روی آنها اشاره نمایید که در صفحه باز شده علاوه بر متن خبر، میتوانید با لمس دکمه + از امکاناتی همچون اشتراک گذاری و پسندیدن استفاده نمایید. اشاره بر روی آیکن موجود در سربرگ نیز فهرست اخبار مرتبط را به شما نشان میدهد. در قسمت تنظیمات “روزامه” که از منوی کناری قابل دسترسی میباشد، گزینه ای برای غیرفعال کردن نمایش تصاویر جهت صرفه جویی در اینترنت مصرفی و همچنین گزینه دریافت اخبار مهم وجود دارد.

مورد دیگری برای توضیح باقی نمی ماند و باید گفت که امکانات نام برده، در همین حد برای “روزامه” کافی به نظر میرسد. علاوه بر این، محتوای کامل این اپلیکیشن با بروزرسانی های سریع و منظم، بزرگترین نقطه قوت آن به شمار می آید. البته انتظار میرود که برای افزایش کارایی برنامه فوق، در نسخه های بعدی آن قابلیت هایی مانند ارسال نظر توسط کاربران نیز وجود داشته باشد. منتظر ایده پردازی و توسعه هر چه بیشتر این منبع خبری در آینده هستیم.

از نظر AppReview، امتیاز ۵ از ۵ به این بخش تعلق میگیرد.

اپلیکیشن روزامه

قیمت :

این برنامه اندرویدی کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه نخواهد بود. این موضوع در کنار نکات مثبتی که در دو بخش قبل ذکر شد، بدون تردید باعث استقبال مخاطبان و رضایت آنها از “روزامه” میشود. از نظر AppReview امتیاز این بخش، ۵ از ۵ است.

 

پاورقی : برای مشاهده آخرین خبرهای روز دنیا، میتوانید از طریق وبسایت روزامه نیز اقدام کنید.

نگاهی بر اپلیکیشن روزامه