معرفی اپلیکیشن ES App Locker؛ محافظ اطلاعات شخصی در تلفن همراه

معرفی اپلیکیشن ES App Locker؛ محافظ اطلاعات شخصی در تلفن همراه

دستگاه تلفن همراه یا تبلت از جمله وسایل شخصی به شمار می آید که شاید هر کس، در آنها اطلاعات محرمانه ای را ذخیره کرده باشد و باید به نحوی از آنها محافظت نماید. خوشبختانه بدین منظور، ابزارهای مختلفی وجود دارند که به وسیله آنها میتوان بخش های مختلف دستگاه را قفل گذاری و از دسترس سودجویان خارج کرد. این ابزارها در قالب برنامه های موبایل عرضه میگردند و در آنها امکانات جالبی برای قفل کردن و محافظت از دیگر اپلیکیشن های تلفن همراه یا تبلت گنجانده شده است.

یکی از این اپلیکیشن ها را که "ES App Locker" نام دارد، در ادامه به شما معرفی میکنیم. برای آشنایی بیشتر با این برنامه اندرویدی، با AppReview همراه باشید.

اپلیکیشن ES App Locker

قبل از هر توضیح باید به این نکته اشاره کنیم که کار با برنامه فوق بسیار راحت بوده و عملکرد آن در عین سادگی، تا حد زیادی شما را راضی خواهد کرد. در شروع، "ES App Locker" تمام برنامه های نصب شده بر روی دستگاه شما را اسکن نموده و در یک لیست نشان میدهد که با لمس دکمه انتخاب در کنار هر مورد، میتوانید آنها را برای قفل کردن آماده نمایید. پس از اشاره بر روی دکمه ok، صفحه ای باز میشود که در آن باید الگوی امنیتی خود را دوبار رسم کنید و در مرحله بعد، یک سوال امنیتی با پاسخ دلخواه برای بازیابی آن برگزینید تا دیگر نگران فراموش کردن الگو نباشید.

اکنون که مراحل اولیه را در "ES App Locker" پشت سر گذاشتید، صفحه اصلی آن تغییر میکند و در لیست اپلیکیشن های موجود، علامت قفل و آیکن دیگری به شکل نقاب ظاهر میشود. لازم به ذکر است که وقتی برای بازکردن برنامه های قفل شده اقدام میکنید، باید برای ورود به آن الگوی امنیتی را ترسیم نمایید اما با لمس علامت نقاب در کنار هر مورد، میتوانید قابلیت عدم اجرای آن برنامه را فعال کنید. بدین ترتیب افرادی که قصد نفوذ به اطلاعات شما را دارند، با خطای تقلبی Unfortunately … has stopped روبرو خواهند شد! در سربرگ این اپلیکیشن اندرویدی، آیکن هایی برای جستجوی نام برنامه ها و بروزرسانی فهرست آنها نیز به چشم میخورد.

اپلیکیشن ES App Locker

در پایان باید به گزینه های بخش تنظیمات در "ES App Locker" هم اشاره کنیم که برخی از آنها بسیار کاربرد دارند و به عملکرد بهتر این برنامه اندرویدی کمک میکنند. این گزینه ها عبارتند از:

Disable lock : غیرفعال کردن قفل برای همه برنامه ها

Auto lock : این گزینه روش قفل شدن برنامه ها پس از باز شدن را مشخص نموده و دارای دو مقدار قفل مجدد با خاموشی صفحه و قفل مجدد با خروج از اپلیکیشن میباشد.

Hide trajectory : مخفی کردن مسیر رسم الگو

Pattern : با استفاده از این گزینه میتوانید الگوی امنیتی را تغییر دهید.

Password : تعیین رمز عبور به صورت عددی که در صفحه قفل، امکان استفاده از آن به جای الگو وجود دارد.

Disallow uninstall : جلوگیری از حذف شدن "ES App Locker" که نیاز به فعالسازی مجوزهای لازم دارد.

Password protection : تغییر سوال امنیتی برای بازیابی رمز عبور

اپلیکیشن ES App Locker

همانطور که ملاحظه کردید، "ES App Locker" در عین سادگی عملکرد میتواند محافظ خوبی برای اطلاعات محرمانه شما باشد و همین امر سبب گردیده که این اپلیکیشن اندرویدی، میلیونها بار در سراسر دنیا دانلود شود و امتیاز خوبی از کاربران دریافت کند. امیدواریم شما نیز با استفاده از برنامه فوق، دیگر نگران نفوذ افراد سودجو به اطلاعات درون تلفن همراه یا تبلت خود نباشید .

اینها را هم بخوانید