نقد و بررسی

5
3.3K
مکالمه شمار
مکالمه شمار

موضوع : کاربردی

قیمت : 1500 تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۶/۲۰ و نسخه 2.6 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مکالمه شمار

مدیریت تماس های برقرار شده با تلفن همراه و اطلاع از هزینه های آن، برای هر فردی ضروری است. چه بسا بخواهیم درهر ماه مبلغ مشخصی را برای تماس های تلفنی خود منظور کنیم. این کار بدون وجود یک برنامه دقیق میسر نیست.

برنامه اندرویدی “مکالمه شمار” که در ادامه آن را نقد و بررسی میکنیم، میتواند نیاز شما در این زمینه را برطرف کند. با ما همراه شوید تا به معرفی این اپلیکیشن بپردازیم.

مکالمه شمار

رابط کاربری:

سرعت و سهولت دسترسی و همچنین روان بودن، سه اصل مهم برای یک رابط کاربری خوب میباشد که در این برنامه رعایت شده است. برای مشاهده آمارهای مختلف از تماس های خود، به راحتی میتوانید بین این بخش ها جابجا شوید. منوها در دسترس قرار گرفته اند و استفاده از گزینه های آنها پیچیدگی خاصی ندارد.

از حیث گرافیکی نیز، دقت کافی از سوی تولیدکنندگان “مکالمه شمار” صورت گرفته و ظاهر زنده برنامه، جذابیت استفاده از آن را بیشتر میکند. دلیل اصلی این موضوع بکاربردن رنگ های شاد و هماهنگ کردن آنها با یکدیگر است.

فونت مناسب و خوانا، آیکون های گویا و شیک، چیدمان مرتب عناصر مختلف و عملکرد صحیح برنامه در نمای افقی و عمودی از دیگر نقاط قوت این بخش میباشد.

تنها نقص موجود را میتوان در بخش منوهای مربوط به تنظیمات مشاهده کرد. ترتیب چینش متن از لحاظ راست به چپ بودن در بعضی جاها رعایت نشده و بهتر بود مانند صفحات اصلی از رنگ هایی  برای طراحی این قسمت ها استفاده شود.

امتیاز AppReview به این بخش، ۴از ۵ است.

مکالمه شمار

کاربرد:

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، محاسبه زمان و هزینه تماسهای شماست. از لحاظ دقیق بودن، میتوانید به “مکالمه شمار” اعتماد داشته باشید! اما امکانات پیشرفته تری نیز در برنامه گنجانده شده است.

تفکیک تماسهای ورودی و خروجی، نمایش ۳۰ مخاطب برتر که بیشترین تماس را با آنها گرفته اید، نمایش مصرف متوسط، آمار استفاده به تفکیک ماه و… از جمله قابلیت هایی هستند که مسلما کارایی این برنامه را بیشتر خواهند کرد. امکان ذکر همه این قابلیت ها وجود ندارد و مشاهده بقیه آنها را به شما واگذار میکنیم.

قسمت تنظیمات هم شامل گزینه هایی مثل نوع آمار در صفحه اول، انتخاب روز شروع دوره مالی، انتخاب مبلغی به عنوان محدودیت مالی و هشدار از سوی برنامه درصورتی که از مرز تعیین شده عبورکنید و غیره میباشد.

از جمله نکات قابل توجه “مکالمه شمار” محاسبه دقیق هزینه ها بر اساس اپراتور سیم کارت شماست که خودتان آن را انتخاب میکنید و همچنین نمایش زمان و هزینه تماس ها در هنگام برقراری مکالمه که درصورت تمایل میتوانید آن را فعال کنید.

این همه قابلیت و امکانات جانبی به انجام وظیفه بهتر این برنامه اندرویدی می انجامد و AppReview قانع میشود به این بخش امتیاز ۵ از ۵ را بدهد.

مکالمه شمار

قیمت:  

هزینه ای که باید برای دریافت این اپلیکیشن اندرویدی بپردازید نسبت به کارایی آن، ارزش پرداخت کردن را دارد. به همین دلیلAppReview امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.