استوار باشید و استوار بمانید

میثم شکری ساز استوار باشید و استوار بمانید

تصور کنید در میان طوفان هستید و با کشتی تان روی موج ها بالا و پایین می روید، اما آرام هستید. اعتمادی انکارناپذیر و راسخ، تعهدی استوار به حقیقت و آسایش در میان طوفان. تا به حال با خودتان فکر کرید که چطور می توانید به این مرحله برسید؟؟؟ چگونه می توان به این حالت از ذهن رسید که حتی در بین طوفان هم اعتماد به نفس داشت و استوار بود؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید و می خواهید فکرتان، یعنی استوار ماندن در میان طوفان را واقعی کنید، پس از همین حالا شروع به خواندن کتاب استوار نوشته آنتونی رابینز و ترجمه دکتر میثم شکری ساز کنید. این کتاب به شما می گوید که چطور امور مالی تان را مدیریت کنید بدون این که به مشکلی بربخورید. نویسنده این کتاب اهداف زیادی از نوشتن آن داشته، مهم ترین آن ها این است که دانش لازم و ضروری را در اختیار شما قرار دهد که به کمک آن بتوانید با استواری امور مالی خود را مدیریت کنید.

 

آنتونی رابینز که یک نویسنده، سخنران و مربی است، تاکنون کتاب ها و سخنرانی های انگیزشی زیادی را ارائه کرده و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. کتاب استوار این نویسنده را دکتر میثم شکری ساز که خود یک سخنران انگیزشی و مشاوره برجسته در زمینه بازاریابی و فروش و منابع انسانی است به فارسی ترجمه کرده است. آنتونی رابینز دیگر هدف خود از نوشتن این کتاب را ارائه دانشی در زمینه مدیریت امور شخصی بیان می کند تا افراد بعد از خواندن آن، دیگر با نگرانی از آینده مالی خود و خانواده زندگی نکنند و بتوانند از آرامش خاطر واقعی لذت ببرند.

 

تصمیم با ترس حتما اشتباه است!!!

هنگامی که حرف از زندگی مالی می شود، بیشتر افراد آن را چندان جدی نمی گیرند و با آن به شکل تفننی برخورد می کنند. درحالی که این افراد آگاه نیستند که همین موضوع موجب می شود تا در بسیاری از موارد، مجبور به پرداخت هزینه های زیادی شوند. اما واقعا دلیل آن چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که دلیل برخورد با چنین مشکلی این نیست که آن ها به مسائل مالی اهمیت نمی دهند و یا اینکه مسائل مالی اصلا برایشان مهم نیست، بلکه در عوض دلیل آن به این مسئله مربوط می شود که آنقدر در تنش ها و پیچ و خم های زندگی روزانه خود غرق می شوند که دیگر وقتی برای سر و سامان دادن به مسائل مالی ندارند. البته تا حدودی نیز به این ربط دارد که تخصصی در این زمینه ندارند و به همین دلیل موضوعات مالی باعث گیج شدن و ترسیدن آن ها شده و به یک ماجرای طاقت فرسا تبدیل می شود.

مسلما هیچکس دوست ندارد برای چیزی تلاش کند که احساس ناموفق بودن را به او می دهد. هنگامی که یک فرد مجبور می شود در مورد امور مالی تصمیم بگیرد، معمولا از روی ترس دست به عمل می زند و گاهاً از این موضوع بی اطلاع است که هر تصمیمی که بر اساس ترس گرفته شود، به احتمال زیاد اشتباه خواهد بود. نویسنده این کتاب معتقد است که هر کسی که باشید و در هر مرحله ای از زندگی خود به سر ببرید، در این کتاب راهی را به شما نشان خواهد داد که دانش و ابزارهای لازم برای مدیریت امور شخصی در اختیارتان قرار خواهد گرفت. وقتی این اطلاعات را بدست آورید و طرح و نقشه خود را عملی کنید، که احتمالا در سال فقط یک یا دو ساعت از وقت شما را می گیرد، آن وقت می توانید همه چیز را در مسیر و به سمت هدف خود قرار دهید.

 

در زندگی همه، امور مالی بخش زیادی از آن را فراگرفته و خواه ناخواه افراد با آن سروکار دارند و باید به این بخش تعهد داشته باشند. زندگی مالی بخشی از زندگی است که به تعهد نیاز دارد، اما اگر متعهد شوید که دیدگاه هایی که این کتاب مطرح می کند را درک و مهار کنید، پاداشی به دست خواهید آورد که باورنکردنی است. زمانی که از قوانین دنیای مالی اطلاع پیدا کنید، اعتماد به نفس و قدرت بیشتری پیدا می کنید و به کمک دانشی که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، تصمیمات مالی هوشمندانه تری خواهید گرفت. تصمیماتی که می گیرد قدرت نهایی و مساوی با سرنوشت شما دارد. تصمیم هایی که بعد از خواندن این کتاب می گیرد، برای شما سطح جدیدی از آرامش درونی، رضایت، راحتی و آزادی مالی را به ارمغان خواهد آورد که بیشتر انسانها خواب رسیدن به آنها را می بینند.

 

آنتونی رابینز در ادامه به هفت واقعیت اشاره می کند که موجب می شود که با فصول مالی و نحوه کار در آن ها آشنا شوید. این اطلاعات بسیار بدردبخور و بی‌نظیر است به طوری که حتی بسیاری از سرمایه گذاران کارآزموده و باتجربه هم این اصول را نمی دانند. وقتی که این قوانین را یاد گرفتید می توانید وارد میدان شوید، در آن باقی بمانید و همیشه پیروز باشید. اما مهم تر از آن این واقعیت ها باعث می شوند تا از ترس ها و نگرانی هایی که بر زندگی مالی شما مسلط شده رها شوید.

 

 

بهتر است بدانید که نویسنده به این واقعیت ها آزادی می گوید، چرا که توانایی سرمایه گذاری بدون ترس اهمیت زیادی دارد. انسان با ترس فلج می شود، تا حدی که حتی جرات نمی کند انگشت پای خود را در آب فرو ببرد. افراد می ترسند که بازار سهام سقوط کند و تمام پس اندازشان از بین برود. می ترسند که بعد از سرمایه گذاری، سهام آنها به شدت سقوط کند و آسیب ببینند. چرا که نمی دانند چه کار می کنند، اما وقتی الگوی واقعیت هایی را که در این کتاب توضیح داده می شود را درک کنید، تمام این ترسها به سرعت از بین خواهند رفت.

 

پولتان را کجا سرمایه گذاری کنید بهتر است؟

رابینز در کتاب استوار پیش از این که به شکل عمیق وارد توضیح دیدگاه های مربوط به امور مالی شود، در مورد مفهومی بنیادین که احتمالاً بسیاری از افراد با آن آشنا هستند صحبت می کند. این مفاهیم برای ایجاد ثروتی بادوام مهم هستند و باعث می شود تا به حداکثر توان خود برسیم. اولین الگویی که باید بشناسیم، این است که برای ایجاد ثروت روش بسیار قدرتمندی وجود دارد که در دسترس همه ما قرار دارد، و آن همان روشی است که وارن بافت برای بدست آوردن ثروت از آن استفاده کرد. نویسنده در ادامه به توضیح این مسئله می پردازد که بزرگترین پرسش مالی در ذهن همه ما این است که پولمان را کجا سرمایه گذاری کنیم؟

 

کتاب استوار نوشته آنتونی رابینز و با ترجمه دکتر میثم شکری ساز برای آن دسته از افرادی که به مدیریت امور مالی شخصی علاقه دارند، کتاب بسیار مفیدی است. این کتاب به شما نشان می دهد که به موضوعات مالی چطور نگاه کنید تا با کمک این دیدگاه ها دیگر نگرانی در مورد مسائل و موضوعات مالی خود و نزدیکان خود نداشته باشید.

مترجم کتاب ارزشمند "استوار" دکتر میثم شکری ساز خود دارای دکترای کارآفرینی بوده و توانسته علاوه بر آن، مدرک کارشناسی ارشد را نیز در رشته MBA از دانشگاه اشتنبایس آلمان دریافت کند. ایشان پس از مشکلات زیادی که در کار و حرفه اش داشت، توانست با عزمی راسخ و با تکیه بر مهارت ها و توانایی های خود، از پس آن ها برآید و با انرژی بیشتر و گام های استوارتر در مسیر موفقیت قدم بردارد. میثم شکری ساز در برهه ای از زندگی خود با مشکلات مالی و ورشکستگی مواجه شده و با طعم تلخ شکست آشنا شده است، به همین دلیل هم وی را می توان بهترین گزینه برای ترجمه استوار دانست. چرا که ایشان با تلفیق آموزه های کتاب و تجارب خود توانسته محتوای ارزشمندتری را به خواننده ها ارائه کند.

 

/پایان رپرتاژ آگهی

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و اپریویو مسئول تایید صحت آن نیست

اینها را هم بخوانید