وبلاگ - اخبار

0
1.3K

طبق آخرین آمار جهانی از فروش گوشی ها که توسط Strategy Analytics تهیه شده، Huawei مقام سوم در بین سازندگان گوشی در سراسر دنیا را از آن خود کرد. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، این شرکت با ۳۰.۶ میلیون محموله صاحب ۷ درصد از سهام بازار موبایل شد.

طبق گزارشات دریافتی، شرکت مشهور سامسونگ با حفظ جایگاه خود هنوز هم در صدر ایستاده، با مجموع ۸۹ میلیون محموله در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، شاهد کاهش ۷ درصدی آن نسبت به سال گذشته بودیم. اپل جایگاه دوم را در این آمارگیری کسب کرد و با ۴۷.۵ میلیون محموله، ۳۵ درصد به میزان آن در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ افزود. هواوی، بزرگ ترین برنده در سه ماهه اخیر است که شاهد ۴۹ درصد افزایش در فروش خود بود. این در حالی است که نتایج برای مایکروسافت طور دیگری رقم خورد، این شرکت از میزان ۵۰.۳ میلیون محموله به ۲۷.۸ نزول کرد که شامل گوشی ها و امکانات همراه نیز می گردد.

global-sales-figures-q2-15

مقام چهارم در این رده بندی از آن Xiaomi با ۱۹.۸ میلیون محموله گردید، حدود ۳۰ درصد بیشتر از آنچه در سال قبل شاهد بودیم. محموله های کلی از۴۲۸.۶ میلیون در سال قبل به ۴۳۴.۶ میلیون در سه ماهه دوم ۲۰۱۵ رسیدند که گواه از رشد دو درصدی را می دهد.

در نیمه نخست سال ۲۰۱۵، هواوی ۴۸.۲ میلیون گوشی را تولید کرده، ۳۹ درصد بیشتر از سال گذشته، از طرفی درآمد این شرکت به ۷.۲۳ میلیارد دلار معادل ۸۷ درصد افزایش رسیده است، اما شرکت دست از کار نمی کشد و قصد دارد به آمار فروش ۱۰۰ میلیون در سال جاری دست یابد، که البته با این روند پیشرفت دور از انتظار نیست.

منبع:

http://www.androidcentral.com