نقد و بررسی

6
23.5K
کیبورد هوشمند همه کاره
کیبورد هوشمند همه کاره

موضوع : ابزارها

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۵/۲/۲۹ و نسخه 1.3.0 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کیبورد هوشمند همه کاره

یکی از اجزای اصلی تلفن همراه، بدون تردید صفحه کلید میباشد که بدون آن استفاده از دستگاه امکان پذیر نیست. در گوشی های لمسی این قابلیت وجود دارد که بتوان صفحه کلید را شخصی سازی کرد و امکانات بیشتری را به آن اضافه نمود. بدین ترتیب کارایی کیبورد افزایش می یابد و همچنین میتوان از کار کردن با آن بیشتر لذت برد!

در ادامه با اپلیکیشن “کیبورد هوشمند همه کاره” آشنا خواهید شد که این امکان را برای شما فراهم میکند. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

کیبورد هوشمند همه کاره

رابط کاربری :

در محیط برنامه فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد که مجموع این موارد، قالب گرافیکی یکپارچه و کاربرپسندی را در “کیبورد هوشمند همه کاره” به وجود آورده است. هرچند ظاهر این برنامه اندرویدی کم نقص میباشد اما دقت نظر بیشتر در طراحی میتوانست جذابیت آن را افزایش دهد.

از دیگر ویژگی های قابل ذکر در “کیبورد هوشمند همه کاره”، میتوانیم به جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات اشاره کنیم. باید گفت رابط کاربری برنامه فوق با رعایت استانداردهای لازم پیاده سازی گردیده و در ایجاد آن از تکنیک های اصولی استفاده شده است.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز ۴.۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

کیبورد هوشمند همه کاره

کاربرد :

با نصب این برنامه اندرویدی، صفحه کلید دستگاه شما متفاوت خواهد شد که علاوه بر دستیابی به امکانات جالب، میتوانید از آن بیشتر لذت ببرید. قابلیت هایی که در “کیبورد هوشمند همه کاره” گنجانده شده، هرچند در نگاه اول جنبه شخصی سازی دارند اما در عین حال سودمند نیز هستند. در ادامه این قابلیت ها را نام برده و درمورد هر یک توضیح داده ایم.

اپلیکیشن فوق در ابتدا از شما میخواهد که تنظیمات اجازه دسترسی به صفحه کلید را انجام دهید و سپس به عنوان تست از کیبورد جدید استفاده کنید. پس از آن منوی اصلی “کیبورد هوشمند همه کاره” باز میشود که یکی از گزینه های مهم آن، شخصی سازی میباشد. در این قسمت میتوانید نوع صفحه کلید را از لحاظ چینش دکمه ها انتخاب و اندازه نوشته ها را تعیین نمایید. با لمس دومین گزینه منو، امکان تغییر قالب گرافیکی (تم) کیبورد میسر میگردد که بیش از ۱۶ نمونه بدین منظور پیش بینی شده است.

انتخاب آوای کلیدها هنگام لمس آنها با ۱۱ صدای مختلف، از دیگر امکانات “کیبورد هوشمند همه کاره” میباشد. همچنین میتوانید نوع قلم را برای فونت حروف به صورت دلخواه درآورید که برای این کار ۱۶ نمونه مختلف در اختیار خواهید داشت. تغییر پس زمینه، آخرین گزینه منوی اصلی برای شخصی سازی صفحه کلید است که ۲۶ تصویر متنوع در آن وجود دارد و میتوان از تصاویر گالری دستگاه نیز استفاده نمود.

یکی از قابلیت های مفید در برنامه فوق، تعریف جملات آماده و ارسال سریع آنها در برنامه های پیام رسان بوده که در بسیاری از موارد مورد نیاز واقع میشود. در قسمت تنظیمات “کیبورد هوشمند همه کاره” نیز گزینه هایی از قبیل فعالسازی صدای کلید، پیش نمایش کلیدها هنگام تایپ، بزرگ بودن حرف اول جملات انگلیسی، نمایش نوار ابزار، لرزش هنگام لمس دکمه ها و نمایش حرف دوم کلیدها به چشم میخورد که میتوانید از آنها به شکل دلخواه استفاده کنید.

حال اجازه دهید قابلیت هایی که در هنگام تایپ با “کیبورد هوشمند همه کاره” در اختیار کاربر قرار میگیرد را نام ببریم. انواع شکلک های متنوع، اعداد فارسی، انواع حروف صدادار و فانتزی، سمبل های مختلف، نیم فاصله، جابجایی راحت نشانگر بین کلمات، انتخاب متن، عملیات بریدن و چسباندن با یک اشاره، برخی از این امکانات هستند. علاوه بر این با لمس دکمه منو در نوار ابزار، میتوانید از قابلیت های جالبی مانند کپی کردن نامحدود متن در حافظه موقت (کلیپ بورد)، مسیریابی بین دو نقطه و ارسال مکان کاربر، تبدیل گفتار به نوشته و ارسال مخاطب بهره ببرید.

همانطور که ملاحظه کردید با نصب “کیبورد هوشمند همه کاره”، صفحه کلید دستگاه شما به یک ابزار قدرتمند تبدیل خواهد شد که میتوانید آن را به اشکال مختلف درآورید. کمبود خاصی برای این اپلیکیشن قابل ذکر نیست غیر از اینکه بهتر بود امکان بروزرسانی تم ها و تصاویر پس زمینه در آن وجود داشته باشد. امیدواریم که در نسخه های بعدی، ایده پردازی و توسعه بیشتر آن را ببینیم.

امتیاز AppReview به این بخش، ۵ از ۵ است.

کیبورد هوشمند همه کاره

قیمت :

دریافت این اپلیکیشن اندرویدی به صورت رایگان انجام میپذیرد اما برای استفاده نامحدود از امکانات آن، باید “کیبورد هوشمند همه کاره” را به نسخه کامل ارتقا دهید. هرچند هزینه این کار میتوانست کمتر باشد اما با توجه به مواردی که در دو بخش قبل ذکر شد، منصفانه به نظر میرسد. از نظر AppReview امتیاز ۵ از ۵ به این بخش تعلق میگیرد.