نقد و بررسی

16
7K
گاوصندوق
گاوصندوق

موضوع : ارتباطات

قیمت : ۲۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۱۱/۲۰ و نسخه 1.5 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن گاوصندوق

انسان ها در تمام دوران تاریخ از اموال شخصی خود محافظت میکردند و نحوه این کار به تدریج پیشرفته تر شد. امروزه با وجود تکنولوژی هایی مثل اینترنت، رایانه و تلفن همراه، بحث حفاظت از اطلاعات محرمانه نیز پیش آمده است و هر کس سعی میکند به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهد.

“گاوصندوق” اپلیکیشنی برای حفاظت از حریم شخصی و اطلاعات درون تلفن همراه شما میباشد. در ادامه با ما همراه شوید تا این برنامه اندرویدی را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

گاوصندوق

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری، برای اپلیکیشن فوق میتوانیم به نقاط قوتی مانند رنگبندی هماهنگ، فونت مناسب، چیدمان مرتب لیست ها، آیکن های زیبا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. هرچند انتظار بیشتری از طراحی قالب گرافیکی این برنامه میرفت اما باید گفت، “گاوصندوق” از این بابت بیشترین زحمت را برای تولیدکنندگان به همراه داشته است و دلیل این موضوع را در پایان این مطلب درخواهید یافت.

دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود، از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن اندرویدی میباشند. وجود این خصوصیات برای چنین برنامه ای بسیار اهمیت دارد زیرا مخاطبان آن میتوانند از هر قشری باشند و بدین ترتیب میبایست یک رابط کاربری روان برای آنها فراهم گردد.

درنهایت، AppReview امتیاز ۴.۵ از ۵ را به این بخش اختصاص میدهد.

گاوصندوق

کاربرد:

“گاوصندوق” محل امنی برای اطلاعات شخصی شما در تلفن همراه ایجاد میکند و بدین منظور امکانات قابل توجهی دراختیار کاربران قرار میدهد. مهمتر از هرچیز، سیستم دقیق و بدون خطای تعریف و ورود کلمه عبور برای این برنامه اندرویدی میباشد که قابلیت جالبی نیز همراه با آن ارائه شده است. درصورتی که شخصی برای ورود به گاوصندوق شما تلاش کند، برنامه به صورت خودکار از او عکس گرفته و درقسمتی تحت عنوان دزدگیر ذخیره میکند. البته این قابلیت فقط برای گوشی های دارای دوربین جلو کارایی خواهد داشت.

حال اجازه دهید به دیگر امکانات اپلیکیشن فوق اشاره کنیم. “گاوصندوق” میتواند اطلاعاتی مانند تصاویر، فیلم ها، مخاطبین خصوصی و پیامک و تماس های آنها را درخود نگاه دارد. هرکدام از موارد ذکر شده در بخش جداگانه ای تفکیک گردیده اند و نحوه عملکرد آنها کمی با هم متفاوت است. برای مثال هنگامی که وارد قسمت فیلم یا عکس میشوید، برنامه به صورت خودکار تمامی فایل های ذخیره شده در حافظه تلفن همراه را به نمایش درمی آورد و شما میتوانید انتخاب نمایید که کدام یک درون صندوقچه اسرارتان قرار بگیرند!

درمورد قسمت مخاطبین خصوصی و پیامک ها و تماس ها، انتخاب شخص موردنظر به عهده خود کاربران میباشد که هم بطور دستی (واردکردن نام و شماره) و هم به صورت انتخاب از لیست مخاطبین قابل انجام است. پس از این کار، تاریخچه تماس ها و گفتگوها (پیام ها) به “گاوصندوق” منتقل شده و از قسمت های دیگر تلفن همراه قابل دسترسی نخواهند بود. امکاناتی که بدین منظور پیش بینی شده اند، شامل تعیین عملکرد دلخواه در صورت تماس مخاطب، برقرای تماس و ارسال پیامک از داخل برنامه و آگاهسازی برای تماس و پیام میشود. همچنین در تاریخچه گفتگوها، امکان حذف، کپی متن، ارسال و به اشتراک گذاری هرپیام نیز وجود دارد.

برنامه فوق، قابلیت بازگردانی اطلاعات به گوشی و حذف آنها را نیز برای کاربران میسر نموده و ازاین لحاظ جای هیچگونه نگرانی نیست. درضمن ظرفیت این اپلیکیشن برای نگهداری اطلاعات نامحدود بوده و این موضوع کارایی “گاوصندوق” را بیشتر خواهد کرد. لازم است به بخش تنظیمات هم اشاره کنیم که گزینه های کاربردی زیادی برای تنظیم نحوه عملکرد برنامه به صورت دلخواه، دارد.

اکنون که قابلیت های این اپلیکیشن اندرویدی را نام بردیم، بد نیست کمبودها و نقص های آن را نیز ذکر کنیم. عدم امکان حذف تاریخچه تماس و پیام ها بطور کلی (و نه به صورت تکی) را باید به عنوان یک کمبود  و امکان حذف راحت “گاوصندوق” از لیست برنامه های تلفن همراه را به عنوان یک نقص بزرگ به حساب آورد. بهتر بود اجازه پاک نمودن برنامه، از داخل خود آن داده میشد تا بدین ترتیب فقط صاحب اطلاعات موفق به این کار گردد.

AppReview امتیاز ۴ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

گاوصندوق

قیمت:

اپلیکیشن فوق، میتواند برای افراد بسیاری کاربرد داشته باشد و باید گفت، دریافت آن ارزشمند خواهد بود. بهتر بود تولیدکنندگان جهت استقبال بیشتر مخاطبان، قیمت کمتری برای آن درنظر بگیرند هرچند قیمت کنونی آن هم، غیرمنصفانه نیست.

امتیاز AppReview به این بخش، ۴.۵ از ۵ است.

پاورقی: “گاوصندوق”، درواقع فارسی شده یک اپلیکیشن خارجی با تمامی امکانات فوق میباشد. البته این موضوع را نباید دلیلی برای راحتی تولید آن دانست و زحمات تولیدکنندگان از این بابت، کاملا مشخص است. به خصوص وقتی تغییرات تقریبا کامل رابط کاربری را درنظر بگیریم که به خوبی و به صورت حرفه ای انجام پذیرفته است.