وبلاگ - معرفی اپلیکیشن

86
6.7K
Chatimity

معرفی اپلیکیشن Chatimity

با روی کار آمدن شبکه جهانی اینترنت، فواصل از میان مردم سراسر دنیا برداشته شد و برقراری تماس از این طریق، هر روز پیشرفته تر شد. این روزها کمتر کسی را میتوان یافت که یک حساب ایمیل نداشته و یا حتی به عضویت یکی از ده ها شبکه اجتماعی درنیامده باشد. به این موضوع، علاوه بر تبادل اطلاعات میتوان از جنبه سرگرمی هم نگاه کرد!

“Chatimity” نام برنامه ای است که برای کاربران اتاق های گفتگو ایجاد میکند. جهت آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن اندرویدی، با ما همراه باشید تا آن را به شما معرفی کنیم.

Chatimity

حتما میدانید که قبل از هرچیز، نیاز به ساخت حساب کاربری دارید تا به عضویت این شبکه اجتماعی دربیایید. عملیات مذکور به راحتی و با وارد کردن شناسه، ایمیل و رمز عبور انجام میپذیرد و پس از اتمام کار باید آماده گفتگو با سایر اعضا شوید!

صفحه پیش روی شما از دوبخش ( دو برگه) تشکیل شده است که یک از آنها اتاق گفتگو(CHAT) میباشد و دیگری مربوط به نوشته های ارسال شده توسط اعضا(POST) میشود. تنها کاری که در تب اول باید انجام دهید، ارسال پیام برای سایر افراد آنلاین و گپ زدن با آنهاست. توجه داشته باشید که با یک چت روم روبرو هستید پس همه میتوانند پیام شما را بخوانند.

اگر به سمت چپ متن ها نگاه کنید، آیکنی شبیه پرچم خواهید دید. حال باید شما را با قابلیت جالب “Chatimity” آشنا کنیم که توسط همین آیکن انجام میگیرد و درواقع نوعی گزارش تخلف برای فرد است. این برنامه اندرویدی بر اساس گزارشاتی که از این طریق جمع آوری میکند، به اعضا امتیاز داده و حتی در برخی مواقع و در صورت تخلف بیش از حد، حساب کاربری آنها را مسدود می نماید. پس باید مراقب کلماتی که در حین گفتگو به کار میبریم باشیم!

در برگه دوم یا همان POST، دست نوشته های سایر کاربران به نمایش در می آید که امکاناتی از قبیل به اشتراک گذاری، پسند کردن و ارسال نظر(Comment) برای این قسمت فراهم شده است. در اینجا نیز آیکن پرچم به چشم میخورد و بدین ترتیب راه گریزی برای افراد متخلف وجود ندارد! شما هم میتوانید در این صفحه اقدام به ارسال نوشته کنید و کافی است پس از تایپ متن مورد نظر در فیلد مربوطه، بر روی دکمه Post اشاره نمایید.

Chatimity

“Chatimity” به کاربران این امکان را میدهد تا به دوستی یکدیگر درآمده و بطور جداگانه از سایر اعضا، به گفتگو بپردازند. برای ارسال درخواست دوستی کافی است تا با لمس تصویر پروفایل شخص مورد نظر، وارد صفحه مربوط به او شده و سپس بر روی آیکن + اشاره کنید. پس از تایید این درخواست از سوی آن فرد، نام او به لیست دوستان شما افزوده میگردد.

قابلیتی که اپلیکیشن فوق به غیر از ابزار جستجو در این خصوص دارد، پیشنهاد اعضا به منظور دوستی با آنهاست که از منوی سمت راست و گزینه Suggestions قابل دسترس خواهد بود. گزینه دیگری که در این منو گنجانده شده، Invite friends نام دارد و شرط استفاده از آن، جمع آوری ۴۰۰ امتیاز (Points) توسط شما میباشد. لازم به ذکر است برای تغییر و ویرایش اطلاعات کاربری خود، میتوانید با لمس دکمه سخت افزاری منو به گزینه My Profile دسترسی پیدا کنید. این کار با اشاره بر روی لوگوی برنامه و ورود به بخش تنظیمات(Settings) نیز میسر میگردد.

اجازه دهید به صفحه پروفایل اعضا باز گردیم و امکانات جانبی موجود در آن را نام ببریم. علاوه بر مشاهده نوشته های کاربر و ارسال درخواست دوستی برای او، امکان حذف شخص از لیست دوستان(Block)، گزارش تخلف و ارسال پیام شخصی(Send message) نیز در این قسمت از “Chatimity” وجود دارد. همچنین با استفاده از گزینه دیگری که تحت عنوان Send me a gift خواهید دید، میتوانید برای فرد موردنظر هدیه بفرستید. این هدایا شامل ارتقا به نسخه حرفه ای و یا ۱۰۰ شکلک اضافی میشود و جالب است بدانید که پرداخت مبلغ از طریق درگاه سایت کافه بازار انجام میپذیرد.

Chatimity

آخرین مواردی که باید در رابطه با این اپلیکیشن اندرویدی نام ببریم، صفحه Feed آن و نحوه انتخاب محدوده مکانی برای گفتگو با اعضا هستند. مورد اول شبیه به برگه POST ها میباشد و برای رفتن به آن، باید بر روی دومین آیکن از سمت راست در سربرگ اشاره کنید. آیکن سمت چپ در کنار لوگوی برنامه نیز به شما این امکان را میدهد که محدوده چت روم ها را از بین چهار گزینه جهانی (World)، جهانی با زبان مشترک(World[fa]) و یا کشور و شهر خود انتخاب نمایید. در منوی مذکور دکمه Next Room هم دیده میشود تا قادر به جابجایی بین اتاق های گفتگو نیز باشید. همچنین با استفاده از دکمه More topics، امکان مشاهده سایر مکان ها فراهم میگردد. لازم به ذکر است تعداد اعضای آنلاین در هر چت روم، در کنار آیکن نام برده در سربرگ به نمایش درمی آید.

همانطور که حدس زدید در “Chatimity” همه چیز برای گپ زدن با دوستان و مردم سراسر دنیا، در یک محیط زیبا و کاربرپسند مهیا شده است و در نهایت باید گفت، رابط کاربری این برنامه اندرویدی به گونه ای طراحی شده که استفاده از آن را برای عموم، آسان و لذت بخش میکند.