نقد و بررسی

24
5.8K
Hicook
Hicook

موضوع : آموزش

قیمت : ۳۵۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به ۱۳۹۲/۶/۲۷ و نسخه 1.1 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن Hicook

وجود مناطق مختلف جغرافیایی بر روی کره زمین، سبب پیدایش عادات غذایی متفاوتی در میان مردم شده است. این تفاوت در میان شهرها و روستاهای یک کشور هم دیده میشود و همه ما تمایل داریم از این تنوع به وجود آمده استفاده کنیم! بدین منظور باید دستور تهیه غذاهای مختلف را در اختیار داشته باشیم.

برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم “Hicook” نام دارد و همان چیزی است که احتیاج داریم. در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه ما باشید.

Hicook

رابط کاربری:

در این برنامه، یک نمونه خوب از رابط کاربری را تجربه خواهید کرد. رنگ بندی زیبا و جذاب “Hicook” که باعث خلق یک محیط زنده و پرانرژی شده، اولین مورد مثبتی است که توجه هر کاربری را به خود جلب میکند.

چینش مرتب فهرست ها، فونت مناسب با قابلیت تغییر سایز و آیکون های گویا از دیگر نقاط مثبت این برنامه اندرویدی میباشد که دقت زیادی روی آنها صورت گرفته است.

عدم یکنواختی ظاهر “Hicook” دلیل مهم دیگری بر جذابیت آن میباشد. هماهنگی رنگ های بکاررفته در صفحات مختلف برنامه ستودنی است و امتیاز بزرگی برای آن محسوب میشود.

تنها ایراد را میتوان به عدم تطبیق اندازه متن در عناوین بخش ها گرفت که در سربرگ و صفحه توضیحات ظاهر میگردد. ممکن است این نقص در رزولوشن های مختلف به وجود آید.

دسترسی سریع و راحت به همه قسمت های این اپلیکیشن اندرویدی را هم نباید فراموش کرد که کاملا رعایت شده است.

در نهایت امتیازی که توسط AppReview به این بخش تعلق میگیرد ۵ از ۵ میباشد.

Hicook

کاربرد:

مطالب موجود در “Hicook” در بخش بندی های مناسب و متنوعی گنجانده شده اند و تعداد آنها نیز زیاد است. این موضوع برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار میباشد چون مسلما هر کس تمایل دارد از منبع کاملی بهره ببرد.

امکانات جانبی این برنامه اندرویدی به شما کمک میکند نهایت استفاده را از آن ببرید. در زیر فهرست ها و در کنار نام غذاها علاوه بر تصویر خوراکی ها، اطلاعاتی راجب به سختی تهیه غذا، تعداد نفراتی که مواد لازم در دستور پخت موردنظر پوشش میدهد و حتی زمان لازم برای آماده کردن خوراکی به نمایش درمی آیند.

وقتی وارد صفحه توضیحات هر عنوان میشویم، ۴ بخش وجود دارد که با کشیدن صفحه به چپ و راست قابل دسترسی هستند. یک از این بخش ها مربوط به یادداشت هایی است که شاید بخواهید در پایان پخت غذای مورد علاقه خود، ثبت کنید. اضافه کردن یادداشت به دستور تهیه خوراکی ها، در موارد زیادی مفید واقع خواهد شد.

ابزار جستجوی پیشرفته و قابلیت افزودن به علاقه مندیها نیز از دیگر امکانات این اپلیکیشن اندرویدی هستند. اگر امکان به اشتراک گذاری مطالب نیز وجود داشت همه چیز تکمیل میشد!

درمنوی موجود در سربرگ هم، گزینه های سودمندی دیده میشود. یکی از آنها “آخرین غذاها” نام دارد و همانطور که مشخص است، آخرین نوشته هایی را به شما نشان میدهد که آنها را مطالعه کرده اید. “جدول تبدیل واحدها” نیز دستیار دیگری برای کاربران “Hicook” میباشد و به همراه گزینه “غذاهای من” (علاقه مندیها) در همین منو قرار گرفته است.

اجازه دهید توضیح مختصری هم درباره ویجت این برنامه بدهیم. درون ابزارک مذکور، عناوین غذاهای موجود در برنامه به صورت تصادفی به نمایش درمی آیند که با انتخاب هرکدام به صفحه توضیحات آن خواهید رفت. این ویجت به کمک کسانی خواهد آمد که تمایل دارند تصمیم گیری درباره تهیه غذای روزمره خود را به “Hicook” بسپارند!

 AppReview باتوجه به مواردی که ذکر شد امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

Hicook

قیمت:

از گفته های ما واضح بود که زحمات زیادی برای تولید این برنامه اندرویدی کشیده شده است اما ملاک AppReview برای امتیاز دهی به این بخش ارزش قیمت تعیین شده برای برنامه ها، باتوجه به نیاز کاربران میباشد. دریافت “Hicook” هزینه نسبتا زیادی دارد و بهتر بود برای رضایت بیشتر مخاطبان قیمت کمتری داشته باشد.

امتیاز AppReview به این بخش ۳ از ۵ خواهد بود.

توضیح: حجم زیاد برنامه فوق، به دلیل سبک طراحی گرافیکی و همچنین  تعدد مطالب موجود در آن میباشد. از نظر AppReview این یک نقص نیست و اظهارنظر دراین مورد را به شما کاربران محترم واگذار میکنیم.