PisApp

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن PisAppنسخه 1.0

4.17 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : خبرها و نشریات
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 2 مگابایت
  • اندروید مورد نیاز : 4.0.1 و بالاتر

در اطراف ما وقایع مختلفی با موضوعات متنوع در حال روی دادن هستند که هر کس بر حسب علاقه خود آنها را دنبال میکند. برای مثال میتوانیم برگزاری نمایشگاه ها، سمینارها،برنامه های فرهنگی، تورهای تفریحی و مواردی از این قبیل را نام ببریم. هرچند برگزارکنندگان این رویدادها سعی میکنند تا اطلاع رسانی لازم به مخاطبان را انجام دهند اما اگر منبع کاملی در این زمینه وجود داشته باشد، میتوان گفت که دیگر هیچ رخدادی را از دست نخواهیم داد!

اپلیکیشن "PisApp" که در ادامه آن را معرفی میکنیم، این نیاز را تا حدودی برآورده میسازد. در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید.

PisApp

رابط کاربری:

در پیاده سازی برنامه فوق، بیش از هر چیز سعی شده تا اصل کارایی و روان بودن رعایت گردد. استفاده از تکنیک هایی همچون برگه بندی صفحات و نمایش آنها به صورت کشویی بدون نیاز به جابجایی های مکرر، سرعت مرور بخش های مختلف در "PisApp" را افزایش داده و در عین حال تا حد زیادی از پیچیدگی ها کاسته است. البته از برخی جهات مانند بخش بندی صفحه، انتظار میرفت تا سازماندهی هوشمندانه تری انجام گیرد اما در کل باید گفت که رابط کاربری این اپلیکیشن اندرویدی، استانداردهای لازم را در خود دارد.

یکپارچگی قالب گرافیکی "PisApp" اولین نکته مثبت در رابط با ظاهر آن میباشد که باید نقاط قوت دیگری همچون رنگبندی هماهنگ، آیکن های زیبا و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه را نیز به آن اضافه کنیم. هرچند در محیط اپلیکیشن فوق نقصی به چشم نمیخورد اما بهتر بود طراحی آن به گونه ای صورت پذیرد که شاهد چهره جذاب تر و کاربرپسندتری باشیم. عدم به کارگیری رنگ های زنده، سایز کوچک فونت و درکل دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر  از جمله کمبودهای قابل ذکر در این رابطه هستند.

AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

PisAppکاربرد:

صفحه اصلی "PisApp" از سه بخش (برگه) تشکیل شده که مهمترین آن، تقویم رویدادها نام دارد. در واقع هنگامی که وارد این برنامه اندرویدی میشوید همین بخش به صورت پیش فرض به نمایش درمی آید و میتوانید در آن روزهای ماه و رویدادهای هر کدام را مشاهده کنید. با اشاره بر روی هر خانه این تقویم، لیست وقایع همان روز در نوار پایین صفحه نشان داده خواهد شد که با لمس هرکدام جزئیات بیشتری از جمله نام، توضیحات، آدرس و ساعت برگزاری به رویت شما درمی آید. قابلیت نمره دادن به صورت مثبت یا منفی، افزودن به علاقه مندی ها و فعال سازی یادآور نیز در صفحه مذکور پیش بینی شده است.

اجازه دهید به بخش تقویم رویدادها بازگردیم و سایر امکانات آن را نام ببریم. با استفاده از آیکن + که در نوار پایین این قسمت به چشم میخورد میتوانید رویداد مورد نظر خود را با مشخص کردن نام، دسته بندی، تاریخ و زمان، آدرس و توضیحات کافی برای "PisApp" ارسال نمایید. لازم به ذکر است که در مرحله بعدی ثبت یک رخداد عمومی، میبایست مدت زمان نمایش و دارا بودن قابلیت برجستگی و اعلان به کاربران نیز مشخص گردد که در قبال آن هزینه ای معین از شما دریافت خواهد شد.

مشاهده وقایع انتخاب شده به عنوان علاقه مندی ها، تصاویر برگزیده رویدادها و لیست رخدادهای تفریحی و گردشگری نیز با اشاره بر روی دیگر آیکن های موجود در نوار مذکور امکان پذیر میگردد. در بخش چمدان (رویدادهای بیرون شهر)یدآیدآید هم قابلیت افزودن وقایع دلخواه کاربران وجود دارد که بر خلاف رویدادهای عموی رایگان بوده و البته باید تابع قوانین باشد و پس از تایید تولیدکنندگان برنامه به نمایش گذاشته میشود. به همین دلیل لازم است تا قبل از شروع به کار، در برنامه ثبت نام کرده و یک حساب کاربری بسازید.

لیست رویدادها، دومین برگه از صفحه اصلی "PisApp" بوده که عملکرد آن از نامش مشخص میباشد. در این بخش امکاناتی از قبیل فیلترکردن نمایش فهرست بر حسب موضوع و ابزار جستجو قرار گرفته و با لمس هر عنوان میتوانید توضیحات آن را مشاهده کنید. قابلیت هایی که تا اینجا نام بردیم بین همه کاربران مشترک و قابل استفاده خواهد بود اما بد نیست بدانید که در سومین قسمت از اپلیکیشن فوق تحت عنوان تقویم من، میتوانید رویدادها و همچنین یادداشت و لیست کارهای روزمره خود را به صورت شخصی تعریف نمایید. علاوه بر این، با دوبار اشاره بر روی تاریخ هر روز، مناسبت ها و وقایع تاریخی آن ظاهر میشوند که درمورد هر کدام توضیح مختصری نیز داده شده است. امکان بروزرسانی دستی محتوا، آخرین قابلیتی است که باید نام ببریم.

درپایان باید گفت که "PisApp" ایده جالبی به نظر میرسد و میتواند ابزار مفیدی باشد اما با توجه به اینکه در ابتدای راه است، کمبودهایی دارد. برای مثال اگر قابلیت هایی همچون افزودن وقایع عمومی به تقویم شخصی، تنظیمات کاملتر برای یادآوری ها، مشخص کردن ایام دارای مناسبت در تقویم من، نمایش تصویر برای هر رویداد، افزودن یادداشت و لیست امور روزانه با جزئیات بیشتر، مدیریت اعلان ها، نمایش مکان روی نقشه، ابزارک حرفه ای و مواردی از این قبیل در برنامه فوق گنجانده شود، بطور یقیق شاهد کارایی بیشتری از آن خواهیم بود. علاوه بر این، "PisApp" در حال حاضر فقط رخدادهای شهر تهران را پوشش میدهد که امیدواریم در آینده با توسعه و ایده پردازی هرچه بیشتر به مرجعی برای همه شهرستان ها تبدیل شود.

AppReview درحال حاضر امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

PisApp

قیمت:

با توجه به نقص هایی که برای این اپلیکیشن اندرویدی نام بردیم و همچنین با عنایت به این موضوع که برای ثبت رویدادهای عمومی در "PisApp" هزینه دریافت میگردد، انتظار میرود که این برنامه با قیمت کمتر و یا حتی به صورت رایگان عرضه گردد تا رضایت خاطر بیشتری را برای مخاطبان را فراهم کند. از نظر AppReview، امتیاز این بخش 4 از 5 است.

هم اکنون میتوانید این برنامه اندرویدی را به صورت رایگان دریافت نموده و از امکانات و قابلیت های مفید آن استفاده کنید. این موضوع باعث میشود تا AppReview امتیاز بخش قیمت را برای "PisApp" به 5 از 5 افزایش دهد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


PisApp