نقد و بررسی

17
6.5K
قرآن من
قرآن من

موضوع : مذهبی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن قرآن من

 

هرکدام از ادیان الهی، کتاب مخصوص به خود را دارند که در آیات آنها، دستوراتی از جانب خداوند بزرگ برای انسانها آمده است. کتاب آسمانی ما مسلمانان نیز از این امر مستثنی نیست و افراد بسیاری آیات آن را چراغ راه خود قرار میدهند.

علاقه بعضی افراد به این کتاب مقدس آنقدر زیاد است که همواره یک قرآن جیبی به همراه دارند تا در فرصت مناسب، آیاتی از آن را قرائت کنند. امروز قصد نقد و بررسی برنامه ای اندرویدی را داریم که قطعا مورد توجه اینگونه اشخاص قرار خواهد گرفت. نام این برنامه “قرآن من” میباشد که در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم.

قرآن من

رابط کاربری:

دسترسی آسان و سریع به بخش های متنوع این اپلیکیشن اندرویدی، اولین چیزی است که نظر مثبت کاربران را به این رابط کاربری جذب میکند. هیچگونه پیچیدگی خاصی در استفاده از “قرآن من” وجود ندارد و همه چیز در کنترل کامل شما قرار میگیرد.

گرافیک بسیار زیبای این برنامه که دقیقا ظاهری شبیه به یک کتاب قرآن دارد، با دقت نظر بالایی طراحی شده است. اگر بخواهیم نمونه ای برای اثبات این دقت و حوصله نام ببریم، میتوانیم قرار دادن آیکون برای سوره هایی که سجده دارند را مثال بزنیم.

 پس زمینه زیبا، رنگ بندی متناسب و زنده، چینش خوب منوها همراه با طرح های اسلیمی جذاب، فونت مناسب که قابلیت تغییر نوع، اندازه و رنگ آن وجود دارد، افکت ها و انیمیشن های ملایم و چشم نواز، همگی از مواردی هستند که نظیر آنها را در کمتر برنامه ای مشاهده میکنیم.

امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 میباشد.

قرآن من

کاربرد:

این موضوع که تمام 114 سوره و 30 جزء قرآن در این اپلیکیشن اندرویدی (در دو بخش مجزا) گنجانده شده امری کاملا طبیعی است اما این تمام قابلیت های “قرآن من” نمیباشد. در این برنامه شما میتوانید فایلهای صوتی مربوط به آیات و سوره ها را نیز دریافت کنید و به آنها گوش فرادهید.

بخش ویژه ای به نام قرائت های مجلسی نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که میتوانید قطعات صوتی قاریان معروف و سرشناس را از آن دانلود کرده و لذت ببرید.

اجازه دهید کمی هم درباره امکانات جانبی این برنامه صحبت کنیم. اولین قابلیت مفید در “قرآن من”، ابزار جستجوی آن میباشد که برحسب آیات و ترجمه ها طبقه بندی گردیده و شما را در یافتن هرچه سریع تر آیه مورد نظرتان یاری خواهد رساند.

 در بخش متن آیات هم دکمه های ناوبری برای رفتن به سوره های قبل و بعد و همچنین دکمه هایی برای پخش فایل صوتی، عقب و جلو بردن آن و خاموش کردن صدا درنظرگرفته شده است. اگر این دکمه ها مزاحم دید شما میباشد کافی است یکبار صفحه را لمس کنید تا ناپدید شوند و برای ظاهر کردن مجدد آنها هم باید همین عمل را انجام دهید.

درحالت پیش فرض، ترجمه آیات نیز به نمایش در می آید که میتوانید ازبخش تنظیمات آن را غیرفعال کنید. با لمس طولانی هر آیه، منویی باز میشود که گزینه هایی برای به اشتراک گذاری و نشانه گذاری در آن وجود دارد. برای افزودن سوره ها به قسمت علاقه مندیها باید از فهرست آنها اقدام کنید و انگشت خود را برای چند لحظه بر روی سوره موردنظر نگاه دارید. مواردی که انتخاب میکنید از بخش علاقه مندیها درمنوی اصلی برنامه قابل دسترسی میباشند.

تنها ایرادی که درامکانات این اپلیکیشن اندرویدی دیده میشود، عدم امکان توقف در عملیات دانلود است. پس به خاطر داشته باشید هنگامی که “قرآن من” از شما اجازه دریافت فایل صوتی را میگیرد، با دقت پاسخ دهید!

AppReview با درنظرگرفتن تمامی مواردی که گفته شد، امتیاز این بخش را 4.5 از 5 تعیین میکند.

قرآن من

قیمت:

رایگان بودن این برنامه اندرویدی با عنایت به اینکه زحمات بسیاری برای آن کشیده شده، ستودنی است. از نظر AppReview امتیاز این بخش 5 از 5 میباشد.