نقد و بررسی

18
9.2K
همراه کارت بانک آینده
همراه کارت بانک آینده

موضوع : مالی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همراه کارت بانک آینده

همه افراد جامعه برای انجام امور مالی خویش، نیاز به افتتاح حساب در بانک دارند. در این میان برخی از مردم ممکن است با توجه به شغل خود و مبادلات مالی که با سایر اشخاص انجام میدهند، دارای بیش از یک حساب بانکی باشند. در چنین حالتی نیاز به یک دستیار خوب جهت مدیریت حساب ها و استفاده سریع از امکانات آنها احساس میشود.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که این نیاز را حس میکنید، در معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن اندرویدی “همراه کارت بانک آینده”، همراه ما باشید.

همراه کارت بانک آینده

رابط کاربری:

در اینجا با اپلیکیشنی روبرو هستیم که مخاطبان آن را عموم اقشار جامعه تشکیل میدهند و به همین دلیل باید یک رابط کاربری روان با ظاهر مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد. “همراه کارت بانک آینده”، از این لحاظ انتظار کاربران را برآورده میکند و باید گفت که محیط به صورت هوشمندانه پیاده سازی شده است. جابجایی بین بخش های مختلف این برنامه اندرویدی با سرعت بالا و بدون هرگونه پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات نیز راحت و بدون دردسر میباشد.

ظاهر برنامه فوق در عین سادگی، جذاب و کاربرپسند به نظر میرسد و در آن نقاط قوتی همچون، رنگ بندی زنده، آیکن های زیبا و گویا، فونت مناسب و خوانا و همچنین چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. البته در برخی صفحات، نقص های کوچکی مشاهده شد که برای مثال میتوانیم به نحوه نمایش دادن عنوان و شماره کارت بانکی در صفحه اصلی و یا عدم رعایت قالب در همه بخش ها اشاره کنیم هرچند این نواقص جزئی چیزی از ارزش های کلی “همراه کارت بانک آینده” کم نمیکند.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

همراه کارت بانک آیندهکاربرد:

اپلیکیشن فوق لیستی از امکانات پرکاربرد در رابطه با عملیات بانکی مختلف را در خود گنجانده است که نیاز شما را تا حدود زیادی در این رابطه رفع میکند. “همراه کارت بانک آینده”، از این بابت امتیاز خوبی دریافت خواهد کرد و باید آن را جزو نمونه های کامل به شمار آورد. در ادامه قابلیت های این اپلیکیشن اندرویدی را نام میبریم.

برای شروع به کار برنامه فوق نیاز به یک سیم کارت معتبر دارید تا توسط آن تبادل کلید انجام پذیرد و پس از اینکه سامانه به طور کامل نصب گردید، می بایست کارت های بانکی خود را تعریف کنید. حال میتوانید عملیات بانکی مختلفی از قبیل استعلام موجودی، اخذ صورت حساب، انتقال وجه، پرداخت قبض و خرید شارژ را انجام دهید. همانطور که مشخص است، “همراه کارت بانک آینده” کاربران را از انجام وقت گیر بسیاری از امور روزمره بانکی بی نیاز میکند و این موضوع مزیت بزرگی به شمار می آید.

تقریبا همه کاربران با نحوه انجام عملیات مذکور آشنا هستند و به همین دلیل از توضیح درباره آنها پرهیز میکنیم اما امکانات اپلیکیشن فوق به همین جا ختم نمیشود. در “همراه کارت بانک آینده” بخشی جهت ثبت تراکنش های مالی پیش بینی شده است که اطلاعات مربوط به انتقال وجه، پرداخت قبض و خرید شارژ در آن ذخیره میگردد. از این رو شما میتوانید این موارد را مدیریت کرده و بر آنها نظارت داشته باشید.

یکی دیگر از قابلیت های مهم این برنامه، امکان تعیین رمز ورود به آن میباشد که برای تامین امنیت آن لازم است. قابلیت حذف هریک از این تراکنش ها و کارت های تعریف شده، ابزار بارکدخوان در قسمت پرداخت قبض، امکان شارژ مستقیم سیم کارت و استفاده از اینترنت به جای پیامک جهت انجام عملیات، از دیگر امکانات قابل ذکر هستند.

در بررسی های به عمل آمده از برنامه فوق، مشکل خاصی به غیر از انجام ناموفق عملیات بانکی که آن هم مربوط به سامانه ها و قوانین مربوط به آنها میشود، مشاهده نگردید اما در عین حال کمبودهایی نیز در “همراه کارت بانک آینده” به چشم میخورد. برای مثال بهتر بود امکان ویرایش اطلاعات کارت های بانکی و وارد کردن همه جزئیات از قبیل تاریخ انقضا، کد cvv2 و حتی رمز دوم وجود داشته باشد. بدین ترتیب انجام عملیاتی که در آنها به این اطلاعات نیاز است، تنها با انتخاب یکی از کارت ها میسر شده و با سرعت بیشتری انجام میگرفت. همچنین قسمت ثبت تراکنش ها میتوانست کاملتر باشد و علاوه بر امکان ثبت موارد دیگر در آن، انتظار میرفت ابزارهایی جهت خروجی گرفتن از اطلاعات درنظر گرفته شود. عدم نمایش کارمزد برای انجام هر یک از عملیات نیز از کمبودهای اساسی این اپلیکیشن محسوب میشود.

به هرحال ایده پردازی و توسعه بیشتر هر برنامه، کارایی آن را افزایش میدهد و نمیتوان این موضوع را انکار کرد. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

همراه کارت بانک آینده

قیمت:

این برنامه اندرویدی بطور رایگان عرضه شده و میتوانید آن را بدون پرداخت هرگونه هزینه ای دریافت نمایید. با توجه به این موضوع و نکاتی که درمورد “همراه کارت بانک آینده” ذکر شد، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی : نسخه های آی او اس و ویندوزفون برنامه فوق نیز در دسترس قراردارند که برای دانلود آنها میتوانید به این لینک مراجعه کنید.