نقد و بررسی

16
3.2K
همیار اداری
همیار اداری

موضوع : کاربردی

قیمت : ۱۷۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همیار اداری

همه ما درطول زندگی درگیر امور اداری مختلفی میشویم که برخی از این امور بین اقشار مختلف جامعه مشترک هستند. برای اینکه بتوانیم کارهای مربوطه را به نحو احسن و از راه صحیح انجام دهیم نیاز به آگاهی از شرایط و قوانین داریم که البته دسترسی به آنها نیز آسان نخواهد بود.

در ادامه اپلیکیشن “همیار اداری” را معرفی، نقد و بررسی میکنیم. این برنامه اندرویدی توضیحات خوبی در مورد انواع خدمات مهم دولتی ارائه نموده است.

همیار اداری

رابط کاربری:

ظاهر برنامه فوق، به گونه ای طراحی شده که با سلیقه همه کاربران همخوانی داشته باشد. همچنین اصل تناسب قالب گرافیکی با موضوع برنامه، به خوبی رعایت گردیده و از این لحاظ امتیاز خوبی میگیرد.

رنگ بندی هماهنگ و زیبا، آیکن های یک شکل و گویا، چیدمان مرتب فهرست ها و فونت مناسب و خوانا، از جمله نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی هستند. دید مناسب متن برای مطالعه نیز، یکی از مزیت های “همیار اداری” میباشد که به دلیل سایز متوسط فونت ها، نیاز به بزرگنمایی را مرتفع کرده است.

این برنامه فقط در نمای افقی قابل استفاده بوده و هرچند این موضوع مشکل خاصی را ایجاد نمیکند اما بهتر بود نمای عمودی آن نیز وجود داشته باشد. همانطور که میدانید در حالت افقی، بیشتر از حالت عمودی مجبور به اسکرول (پیمایش) کردن صفحه میشوید و چون در برخی مواقع نیاز است قسمتی از متن بطور کامل در صفحه نمایش مشاهده شود تا بتوان آن را بهتر مطالعه کرد، میتوان این مورد را به عنوان یک کمبود به حساب آورد.

نقص دیگر اپلیکیشن فوق، مربوط به اسکرول افقی آن در برخی از قسمت ها میشود که نمای برنامه را بر هم میزند. درواقع عناصر صفحه به دلیل سایز بیش از اندازه، به درستی در کادر قرار نمیگیرند.

مواردی همچون سرعت بالای جابجایی بین بخشهای مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود، از دیگر خصوصیات رابط کاربری “همیار اداری” به شمار می آیند.

امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 است.

همیار اداری

کاربرد:

مهترین نکته درباره این برنامه اندرویدی، دربرگرفتن خدمات مهم دولتی میباشد که شامل امور نظام وظیفه، خدمات گواهینامه، خدمات خودرویی، خلافی و پلاک خودروها و غیره میشود. از آن مهمتر، توضیحات و راهنمایی کامل درمورد نحوه انجام مراحلی است که باید برای رسیدن به هدف خود انجام دهید و “همیار اداری” به خوبی آنها را شرح داده است.

علاوه بر موارد ذکرشده، بخشهای متنوع دیگری نیز در این اپلیکیشن به چشم میخورد. یکی از جالب ترین آنها، “خلافی و سامانه پیامکی” میباشد که توسط آن میتوانید اطلاعاتی مثل خلافی خودرو، نمره منفی گواهینامه، اطلاعات خانوار، اوقات شرعی، اطلاعات هواشناسی، مسافت بین شهرها و غیره را بدست آورید. تمامی این موارد بعد از ارسال درخواست و درصورت عدم بروز مشکل در سرور،  به شما پیامک خواهند شد.

همچنین قسمت دیگری به منظور استعلام و رهگیری در “همیار اداری” منظور شده است که البته برای استفاده از امکانات آن میبایست به اینترنت متصل باشید چراکه برنامه شما را به وب سایت های سرویس دهنده منتقل میکند.

استفاده سریع از کدهای USSD شرکت آسان پرداخت که بسیار پرکاربرد میباشند، نمایش شماره پلاک خودروها برای هرشهر و همچنین لیست دفاتر “پلیس + 10” در همه شهرها، دیگر قابلیت های این اپلیکیشن اندرویدی هستند.

امکانات جانبی “همیاری اداری”، تنها شامل ابزار جستجو و امکان کپی کردن متن در حافظه موقت میشود که میتوانست موارد دیگری را نیز شامل شود. البته با وجود بخش های متنوع و مطالب زیاد در این برنامه، باید گفت سازماندهی آن کار آسانی نبوده و شاید به این دلیل نقص یا کمبودهایی را در این اپلیکیشن ببینیم.

AppReview با جمع بندی موارد بالا و با توجه به مفید بودن برنامه فوق، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

همیار اداری

قیمت:

با صرف یک هزینه اندک میتوانید “همیار اداری” را دریافت کرده و از خدمات متنوع آن بهره مند شوید. خدماتی که درون این برنامه اندروی وجود دارد، بدون تردید مورد نیاز عموم مردم میباشد. به همین دلیل امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.