آزمون کهن الگوها

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آزمون کهن الگوهانسخه 1.5

3.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سبک زندگی
  • قیمت : 2000 تومان
  • حجم : 2.1 مگابایت
دریافت برنامه/بازی آزمون کهن الگوها از بازار سازنده : گروه سبا

هر یک از انسان هایی که بر روی کره زمین زندگی میکنند، دارای شخصیت منحصر به فرد خود هستند که مشخص کننده طرز رفتار آنها و نحوه برخوردشان با مسائل مختلف میباشد. این موضوع از زمان های بسیار دور برای بشر جالب بوده و به همین دلیل تحقیقات بسیاری بر روی آن انجام شده تا امروزه به شکل علم روانشناسی ظهور پیدا کرده است. در دوران باستان، ویژگی های شخصیتی انسان را به الگوهای اساطیری نسبت میدادند و جالب اینجاست که حتی در عصر حاضر نیز این روش مورد علاقه برخی افراد میباشد.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان "آزمون کهن الگوها" معرفی میکنیم، از همین روش برای توصیف شخصیت شما بهره گرفته است. در ادامه با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

آزمون کهن الگوها

رابط کاربری :

در محیط اپلیکیشن فوق نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، آیکن های یکدست، فونت مناسب با امکان تغییر اندازه و نوع قلم، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی به چشم میخورد. هرچند از لحاظ ظاهری نقص خاصی در این برنامه اندرویدی وجود ندارد و قالب گرافیکی آن یکپارچه به نظر میرسد اما در عین حال به دلیل عدم خلاقیت در طراحی، چهره "آزمون کهن الگوها" چندان جذاب نبوده و انتظار میرفت دقت نظر بیشتری برای خلق آن صرف گردد تا به نمونه های حرفه ای نزدیک باشد.

جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق با سرعت بالا و حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود در آن راحت است. رابط کاربری "آزمون کهن الگوها" با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی پیاده سازی گردیده اما در تست های به عمل آمده، نقص هایی مانند عملکرد دکمه بازگشت (قسمت آزمون) در آن مشاهده شد که میتواند کارایی اپلیکیشن و سایر نکات مثبت آن را تحت تاثیر منفی قرار دهد. امیدواریم این نواقص در نسخه های بعدی برطرف گردند.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

آزمون کهن الگوها

کاربرد :

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، این اپلیکیشن اندرویدی به شما کمک میکند تا شخصیت خود را بهتر بشناسید و با الگوهای رفتاریتان در زمینه های مختلف از قبیل احساسات، شغل و حرفه، خانواده و غیره آشنا شوید. این کار در "آزمون کهن الگوها" با پرسش چند سوال انجام میپذیرد که کاربر باید در کمال صداقت به آنها پاسخ دهد تا واقع بینانه ترین نتیجه را دریافت کند. در ادامه نحوه عملکرد اپلیکیشن فوق را بیشتر شرح داده و بخش های مختلف آن را نام برده ایم.

دو گزینه اول در منوی اصلی "آزمون کهن الگوها"، به معرفی خدایان و خدابانوان یونان باستان اختصاص یافته است. با لمس هر مورد در لیست مربوط به این دو بخش، خصوصیات آن الگو به نمایش درمی آید که شامل قسمت های مختلف از جمله صفات، ویژگی ها، اسطوره، حرفه، روابط، خانواده، مشکلات، توصیه ها و تمرینات میگردد. توضیحات ارائه شده در هر یک از این قسمت ها، به اندازه کافی هستند و شما را بطور کامل با آن الگوی کهن مردانه یا زنانه آشنا میکنند. بد نیست بدانید که نماد هر کدام از خدایان یا خدابانوان نیز در بالای صفحه نشان داده میشود.

حال وقت آن رسیده که الگوی کهن مربوط به خود را بشناسید و بدین منظور باید گزینه آزمون کهن الگوها را در منو لمس نمایید. بعد از انتخاب جنسیت، نمایش سوالات 4 گزینه ای آغاز میگردد که به صورت بخش بندی شده هستند و جمع همه آنها به 112 عدد میرسد. در "آزمون کهن الگوها"، نتایج بدست آمده ذخیره میشوند تا در صورت نیاز دوباره به آنها مراجعه نموده و امتیازات بدست آمده برای هر یک از خدایان یا خدابانوان را ببینید. همچنین میتوانید نام شخصی که به سوالات آزمون پاسخ میدهد را برای هر نتیجه ثبت و موارد دلخواه را حذف کنید.

مورد دیگری برای توضیح باقی نمیماند و هرچند به نظر میرسد که "آزمون کهن الگوها" نیاز به قابلیت بیشتری ندارد اما باید گفت که میتوانست با رفع کمبودهایی همچون تعیین نام کاربر قبل از شروع آزمون، امکان مشاهده توضیحات از قسمت ذخیره نتایج و یا حتی اشتراک گذاری، کارایی آن افزایش یابد. امیدواریم که در نسخه های بعدی، ایده پردازی بیشتری در برنامه فوق صورت پذیرد و تا رفع همه نواقص توسعه یابد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

آزمون کهن الگوها

قیمت :

همانطور که در دو بخش قبل ملاحظه کردید، این برنامه اندرویدی دارای نواقصی است که بدون تردید نقاط قوت آن را تحت تاثیر منفی قرار میدهد. به همین دلیل انتظار میرفت که در حال حاضر قیمت کمتری برای "آزمون کهن الگوها" درنظر گرفته شود تا مخاطبان از هر لحاظ راضی باشند. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

 

 

آزمون کهن الگوها

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آزمون کهن الگوها

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


آزمون کهن الگوها