آسان شارژ

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آسان شارژنسخه 6.0

امتیاز کاربران
4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : خرید
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 520 کیلوبایت
دریافت برنامه/بازی آسان شارژ از بازار سازنده : امیرحسین

تلفن همراه به عنوان یک وسیله ارتباطی پرکاربرد، نیاز به خدمات گسترده ای دارد تا کاربران با سهولت بیشتری از آن استفاده کنند. یکی از مواردی که در این زمینه مورد توجه قرار میگیرد، سرویس های مخصوص برای سیم کارت های اعتباری میباشد و اپراتورها همواره سعی میکنند تا رضایت مخاطبان خود را از این جهت فراهم آورند. نمونه بارز خدماتی که در این خصوص ارائه میشود، تهیه شارژ برای سیم کارت است. اپلیکیشن "آسان شارژ" با همین رویکرد تولید شده که در ادامه به معرفی آن میپردازیم. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید. آسان شارژرابط کاربری : محیط برنامه فوق، بطور ساده و به دور از شلوغی های بی مورد طراحی گردیده که در عین حال برای آن میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. در کل باید گفت که ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی بدون نقص میباشد هرچند انتظار میرفت جذابیت های گرافیکی بیشتری در آن ببینیم. کارایی و رعایت اصول و استانداردها، نکته ای است که بیش از هر چیز در چهره "آسان شارژ" به چشم میخورد. جابجایی بین معدود بخش های اپلیکیشن فوق با سرعت خوبی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات نیز راحت و بدون دردسر میباشد. هرچند این خصوصیات بطور ذاتی در رابط کاربری "آسان شارژ" وجود دارند و از تکنیک های خاصی برای خلق آنها استفاده نشده اما در هر حال باید امتیاز مثبتی از این لحاظ درنظر گرفت. امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است. آسان شارژکاربرد : امکان استفاده آفلاین از تمامی امکانات این برنامه اندرویدی، مهمترین نکته قابل ذکر در مورد آن میباشد. شما میتوانید با استفاده از "آسان شارژ" و بدون نیاز به اینترنت، برای سیم کارت های ایرانسل و همراه اول ایرانسل شارژ تهیه کنید و از دیگر سرویس های موجود نیز بهره ببرید. البته بد نیست بدانید که اپلیکیشن فوق تنها برای سیم کارت های ایرانسل کاربرد دارد و کدهای USSD این اپراتور را اجرا میکند. امکان شارژ مستقیم با تایپ مبلغ دلخواه (بین 1000 تا 25000 تومان) در قسمت مربوطه، خرید کد شارژ از یک تا 5 عدد، استعلام مانده حساب، پرداخت قبض دائمی، شارژ وایمکس، دریافت بسته های 3G، امکان تکرار خرید، مشاهده سوابق خریدهای انجام شده، دریافت راهنمایی و تنظیمات برای سیم کارت های ایرانسل و همچنین خرید شارژ، استعلام اعتبار، تکرار خرید، مشاهده سوابق خریدها و انجام تنظیمات برای سیم کارت های همراه اول، از جمله قابلیت های "آسان شارژ" هستند. مواردی که نام بردیم، کارایی برنامه فوق را تا حد زیادی تضمین میکنند اما در عین حال محدودیت ها و کمبودهایی نیز به چشم میخورد. برای مثال باید به محدودیت عملکرد بر روی سیم کارت های ایرانسل و یا استفاده خدمات تنها برای دو اپراتور اشاره کنیم. علاوه بر این، "آسان شارژ" نسبت به اپلیکیشن های مشابه کمبودهایی همچون ابزارک (ویجت) و امکانات جانبی دیگر دارد که امیدواریم در آینده برطرف گردند. با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. آسان شارژقیمت : "آسان شارژ" همچون سایر برنامه های مشابه رایگان است و مخاطبان این برنامه اندرویدی بدون هرگونه پرداخت هزینه، میتوانند از امکانات آن استفاده کنند. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. پاورقی : برای تهیه شارژ میتوانید از طریق وبسایت آسان شارژ نیز اقدام نمایید.

چهره اپلیکیشن فوق در نسخه جدید آن به شماره 5.0، با قبل بسیار متفاوت شده و نکات مثبت بیشتری در آن به چشم میخورد. برای مثال میتوانیم به استفاده از آیکن های زیبا و یکدست و همچنین به کارگیری رنگ های شیک و هماهنگ در "آسان شارژ" اشاره کنیم. در کل باید گفت که ظاهر جدید این برنامه اندرویدی، به نمونه های حرفه ای نزدیکتر شده است هرچند انتظار میرفت در طراحی قالب گرافیکی آن، بیشتر دقت گردد.

AppReview با توجه به تغییرات ذکر شده، امتیاز بخش رابط کاربری را به 4.5 از 5 تغییر میدهد.

آسان شارژامکان خرید اعتبار به صورت آنلاین و دریافت کد شارژ برای همه اپراتورها، از جمله قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید "آسان شارژ" میباشد. بدین ترتیب میتوانید باری سیم کارت همراه اول، تالیا و یا رایتل خود، شارژ تهیه کنید و بد نیست بدانید که این کار به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم امکان پذیر خواهد بود. آسان شارژ

هرچند قابلیت نام برده تاثیر چشمگیری در کارایی این اپلیکیشن اندرویدی نداشته است اما با این حال، AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 4.5 از 5 افزایش میدهد.

==================================================

امکان خرید شارژ مستقیم برای سیم کارت های رایتل، از قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید "آسان شارژ" میباشد. بدین ترتیب مشخص است که کاربران دارای سیم کارت این اپراتور نیز، میتوانند از اپلیکیشن فوق استفاده کنند.

آسان شارژ

هرچند کارایی این برنامه نسبت به قبل بیشتر شده اما موارد نام برده، تغییری در امتیازات صادر شده از سوی AppReview نمیدهد. امیدواریم توسعه "آسان شارژ" با همین روال و تا رفع همه کمبودها ادامه یابد. 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  حسين 5
  واقعا كاربردى

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  حسين
  خيلى خوبه خوشم اومد

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  ارمان 5
  عاااليه من كه خيلى خوشم اومد به شما پيشنهاد مى كنم

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  علی
  این کپی برنامه پارس شارژ هستش واقعا به همچین ادمایی نمیدونم چی باید گفت که اثر مردم رو کپی میکنن

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   امير 5
   در پاسخ به شما بايد بگم كه آپديت اين برنامه خيلى زود تر از برنامه پارس شارژ بوده و امكان كپى بردارى از اين برنامه وجود نداره و اگر كسى كپى كرده باشه برنامه ى پارس شارژ است ولى باز هم من نمى تونم با چشم بسته اين تهمت رو به كسى بزنم و بگم از من كپى كرده .

   به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  محمد 5
  خيلى خوبه ممنون از appreview

  به این نظر پاسخ دهید
آسان شارژ