آسمان دژ

معرفی، نقد و بررسی بازی آسمان دژنسخه 1.3.2.4502

5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : استراتژی
  • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • حجم : 26.8 مگابایت

یکی از خصوصیات مهم ما انسان ها، میل به زندگی اجتماعی میباشد و همین موضوع از زمان های دور باعث تشکیل جوامع بشری کوچک و بزرگ شد. جالب تر اینجاست که الهام گرفتن تولیدکنندگان بازی های رایانه ای از این ویژگی، ظهور سبک محبوب و پرطرفداری از بازی ها را موجب گردیده که آن را با عنوان استراتژیک میشناسیم.

"آسمان دژ"، یک بازی تولید شده در سبک مذکور میباشد که به صورت آنلاین انجام میشود. ما را در معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

آسمان دژ

گرافیک و رابط کاربری :

قسمت عمده بازی فوق را منوهای متعدد آن تشکیل میدهند که برای آنها میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه را نام ببریم. باید گفت که در طراحی قالب گرافیکی منوهای "آسمان دژ"، اصل یکپارچگی و تناسب با موضوع به خوبی رعایت گردیده است. البته از این لحاظ، نقص های جزئی همچون محل قرارگیری عناصرمختلف (آیکن های سمت راست صفحه)، فاصله آنها از یکدیگر و همچنین سایز نسبتا کوچک دکمه ها که مشکل لمس دقیق، در این بازی اندرویدی به چشم میخورد.

طراحی خلاقانه عناصر گرافیکی، یکی از بزرگترین نقاط قوت "آسمان دژ" به شمار می آید که در کنار پس زمینه های زیبا، محیط کاربرپسند و جذابی را به وجود آورده است. در بازی فوق عناصر متعددی وجود دارند که با دقت نظر بالایی خلق شده اند و این موضوع امتیاز خوبی را به همراه دارد. به کارگیریانیمیشن ها و افکت های تصویری جذاب در کنار موزیک مناسب و افکت های صوتی مناسب نیز از دیگر نکات قابل ذکر درمورد این بازی میباشد.

آسمان دژآسمان دژ

همانطورکه گفتیم،"آسمان دژ" از منوهای تو در تو و متعددی تشکیل شده که جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف آن و استفاده راحت از امکانات موجود، از ویژگی های بارز در بازی فوق محسوب میشود. رعایت استانداردها و به کارگیری تکنیک های اصولی، درنهایت منجر به خلق یک رابط کاربری روان و هوشمندانه در این بازی شده است.

AppReview با توجه به نکات ذکر شده، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

آسمان دژگیم پلی :

"آسمان دژ" یک بازی آنلاین در سبک استراتژیک میباشد که در آن از ترفندهای مختلفی برای جذب کاربران استفاده شده است. قبل از ذکر این ترفندها بد نیست تا کمی درمورد  داستان این بازی اندرویدی توضیح دهیم. جنگ میان کهکشان ها که در آینده خیلی دور اتفاق افتاده، به منظومه شمسی نیز سرایت کرده و به همین دلیل انسان ها به دیگر سیاره ها در کهکشان های مجاور پناه برده اند. حال وظیفه شما این است که یک اجتماع تشکیل دهید و با افزایش جمعیتو حفاظت از آن، رتبه و امتیاز خود را بالا ببرید.

هنگام ثبت نام در بازی فوق، میبایست یک منظومه و سیاره برای خود انتخاب نمایید. پس از اینکار، راهنمای تعاملی به کمک شما می آید و نحوه بر ساخت اجتماع، بر پاکردن ساختمان ها، تشکیل ارتشو سایر موارد را به شما آموزش میدهد. از آنجا که در "آسمان دژ"انواع تجهیزات جنگی، نیروهای انسانی، کاراکترها و بناهای مختلف به تعداد زیاد وجود دارند، این آموزش زمان نسبتا زیادی به طول می انجامد که البته برای یادگیری کامل نحوه انجام بازی، مفید و ارزشمند است.

اولین و مهمترین نکته ای که میتواند گیم پلی "آسمان دژ" را جذاب کند، رقابت کاربران با یکدیگر در آن میباشد. درصورتی که به نمای رادار بازی بروید، میتوانید سیاره های همسایه خود را مشاهده نمایید و برای بدست آوردن امتیاز، منابع مختلف و افزایش رتبه و درجه به آنها حمله کنید. در این نبرد، کسی پیروز است که از لحاظ ارتش، نیروی انسانی و میزان تجهیزات، قوی تر باشد. علاوه بر این، امکان تشکیل فدراسیون ها (گروهی از کاربران) و پیوستن به آنها نیز پیش بینی شده است که جذابیت گیم پلی را افزایش میدهد.

آسمان دژآسمان دژ

تنوع ساختمان ها و عملکرد تعریف شده برای هریک از آنها، وجود انواع نیروهای انسانی برای ساخت ارتش، تجهیزات جنگی شامل سفینه های فضایی با قابلیت های متفاوت،  پدافندها و موارد دیگر، منابع مختلف برای تغذیه ساخت و سازها و نیروهای انسانی، همه و همه از جمله ترفندهایی هستند که در "آسمان دژ" به کار گرفته شده اند برای اینکه شما تا مدت طولانی به انجام آن بپردازید. از این بابت هیچ کم و کاستی به چشم نمیخورد و باید گفت که بازی فوق در این مورد میتواند با نمونه های مشابه خارجی به خوبی رقابت کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، باید به دیگر قابلیت های "آسمان دژ" همچون امکان مشاهده گزارشات مختلف از عملکردهای نظامی، تجاری، انتقال منابع، تسخیر، ماموریت ها و فدراسیون، اطلاعات از رتبه کاربران به صورت کلی یا در دسته بندی های تفکیک شده مانند سازندگان، مدافعان، مهاجان و غیره و همچنین ارسال و دریافت پیام بین کاربران نیز اشاره کنیم.

هنوز هم موارد دیگری براری بررسی وجود دارند که پرداختن به همه آنها از حوصله این مطلب خارج است. در پایان باید گفت که ساخت یک چنین بازی با وجود قابلیت ها و ترفندهای متعدد، کار چندان ساده ای نیست و تولید "آسمان دژ" با  حداقل خطاها و کمبودها و همچنین پیاده سازی هوشمندانه گیم پلی، قابل تحسین میباشد هرچند باید قبول کرد که کاربران طبق سلیقه خود درباره آن نظر میدهند.

AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آسمان دژآسمان دژ

قیمت :

برای دریافت این بازی اندرویدی نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت و در صورت تمایل و جهت ارتقا جامعه ای که ساخته اید، میتوانید از سیستم پرداخت درون برنامه ای آن استفاده کنید. این موضوع بدون تردید باعث استقبال از"آسمان دژ" میشود و از این رو، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


آسمان دژ