آفتابه 2

معرفی، نقد و بررسی بازی آفتابه 2نسخه 1.0.4

4.83 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : رقابتی
  • قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • حجم : 9.7 مگابایت
دریافت برنامه/بازی آفتابه 2 از بازار سازنده : سینرژی

از هنگامی که دستگاه تلفن همراه به یک وسیله محبوب و پرطرفدار برای انجام سرگرمی و گذران اوقات فراغت تبدیل شد، سبک های جدید بازی های موبایل نیز ظهور پیدا کردند که از ایده های نو و جالبی بهره میبردند. یکی از این سبک ها که به خصوص در کشور ما با استقبال خوبی روبرو گردید، بازی های فکری و رقابتی با چاشنی طنز میباشد. درواقع تلفیق سبک های مختلف باعث محبوبیت این دسته از بازی ها شد که برخی از عناوین آن نیز هنوز در معرض توجه مخاطبان قرار دارند.

در ادامه یکی از همین بازی ها به نام "آفتابه 2" را به شما معرفی میکنیم. با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی این بازی اندرویدی بپردازیم.

آفتابه 2

گرافیک و رابط کاربری :

اولین نکته ای که باید در مورد ظاهر بازی فوق به آن اشاره کنیم، جذابیت قالب گرافیکی آن در بخش منوها میباشد. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه، از جمله نقاط قوتی هستند که در شکل گیری این ویژگی مثبت در "آفتابه 2" نقش داشته اند. در کل باید گفت که محیط این بازی اندرویدی در بخش منوها تقریبا بدون نقص بوده و به دلیل جذابیت زیاد، کاربران را به انجام آن تشویق میکند.

نقاط قوتی که در بند قبل به آنها اشاره شد، در محیط اصلی بازی فوق نیز به چشم میخورد و اصل یکپارچگی قالب گرافیکی به خوبی رعایت شده است. سایر عناصر با دقت کافی طراحی گردیده اند و از جذابیت دیداری قابل ملاحظه ای برخوردار هستند. در این میان جلوه های تصویری و افکت های صوتی استفاده شده در "آفتابه 2" نیز به جذاب تر شدن محیط آن کمک کرده اند و از این لحاظ، نقص خاصی برای آن قابل ذکر نیست.

پیاده سازی رابط کاربری منوها و بخش های مختلف در بازی فوق با رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی صورت گرفته و به همین دلیل جابجایی بین آنها با سرعت بالا و پیچیدگی کم انجام میپذیرد. استفاده از امکانات موجود نیز راحت است و دردسر خاصی برای کاربران ایجاد نمیکند تا با خیال آسوده از بازی لذت ببرند. از این بابت نیز میتوان امتیاز خوبی برای "آفتابه 2" درنظر گرفت.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آفتابه 2

گیم پلی :

در بازی فوق باید با استفاده از هوش و ذکاوت خود به معماهای جالبی که با هوشمندی طراحی شده اند، پاسخ دهید. این بازی اندرویدی به دو صورت آنلاین و آفلاین قابل اجرا میباشد که در حالت اول میتوانید با دیگر کاربران به رقابت بپردازید و هیجان بیشتری را تجربه کنید. در حالت آفلاین نیز 3 سطح از بازی با مراحل متفاوت وجود دارد که تنها یکی از آنها رایگان است. در ادامه نحوه انجام "آفتابه 2" را توضیح داده ایم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

برای شروع میتوانید از گزینه عضویت با حساب کاربری گوگل یا از طریق شماره تلفن و دریافت کد فعالسازی استفاده کنید و یا با لمس گزینه ورود، به صورت کاربر مهمان به انجام بازی بپردازید. ابتدا بهتر است به حالت آفلاین بروید تا با معماهای "آفتابه 2" آشنا شده و چگونگی پاسخگویی به آنها را فرابگیرید. با این کار هم میتوانید تعداد سکه خود را افزایش دهید و هم تجربه لازم برای رقابت با سایر کاربران را بدست آورید.

هر سطح از بازی فوق دارای تعداد مراحل زیادی است که در هر کدام، یک تصویر مفهومی به نمایش درمی آید و شما باید کلمه معادل آن را حدس بزنید. حرف های جواب بین حروف درهم ریخته پایین صفحه وجود دارند که با اشاره بر روی آنها، در جاهای خالی قرار میگیرند. شما میتوانید از سه نوع راهنمایی موجود در "آفتابه 2" نیز برای پاسخ دادن به مراحل استفاده کنید که شامل نمایش یک حرف از جواب، حذف تعدادی از حروف و یا رد کردن مرحله میشود. لازم به ذکر است بابت استفاده از هر راهنمایی، تعدادی سکه از کاربر کسر میگردد و از این رو باید نهایت تلاش خود را برای پاسخگویی به کار ببندید.

آفتابه 2

حال که در "آفتابه 2" با تجربه شدید، بد نیست به حالت آنلاین آن بروید و میزان هوش و ذکاوت خود را با دیگر کاربران به رقابت بگذارید. بدین منظور باید روی دکمه شروع اشاره کنید که برای هر بار، 100 سکه از شما کسر خواهد شد. بعد از اینکه حریف به صورت تصادفی انتخاب گردید، بازی آغاز شده و هر کدام از دو طرف باید به دو معمای مشابه پاسخ دهند. هر کس سریعتر این کار را انجام دهد برنده است و چنانچه هر دو سوال در زمان تعیین شده بدون جواب باقی ماند، نتیجه مساوی اعلام میگردد. برای هر برد 160 سکه و هر مساوی 80 سکه به کاربر افزوده و رتبه او نیز بر اساس تعداد برد و باخت ها در جدول مشخص میشود. شما میتوانید نام کاربری یا شماره تلفن دوستان خود را نیز جستجو کنید و آنها را به رقابت دعوت نمایید. علاوه بر این امکان ارسال درخواست دوستی بین کاربران پیش بینی شده است.

همانطور که ملاحظه میکنید، بازی فوق ترکیبی از سرگرمی فکری و هیجان ناشی از رقابت همراه با چاشنی طنز میباشد که میتواند رضایت همه اقشار کاربران را فراهم نماید. باید گفت که در گیم پلی "آفتابه 2"، کمبود خاصی وجود ندارد و از کیفیت لازم برخوردار است. البته خطاهای کوچکی در بخش آنلاین آن به چشم میخورد و انتظار میرود که در نسخه های بعدی، ایده پردازی بیشتری برای حالت رقابتی این بازی صورت گیرد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

آفتابه 2

قیمت :

این بازی اندرویدی به صورت رایگان قابل دریافت بوده و برای انجام آن نیاز به پرداخت هزینه نیست. البته چنانچه برای ادامه دادن "آفتابه 2" به سکه نیاز پیدا کردید، باید بسته های سکه دلخواه با قیمت های متفاوت را خریداری نمایید که با توجه به کیفیت بازی، قیمت آنها منصفانه میباشد. از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

 

آفتابه 2

معرفی، نقد و بررسی بازی آفتابه 2

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    nastaran
    لطفا یک مطلب راجب بازی سقوط در تاریکی بذارید خیلی قشنگه حیفه شناخته نشه

    به این نظر پاسخ دهید
آفتابه 2