آگاه ساز پارسی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آگاه ساز پارسینسخه 2.1

4.33 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 342 کیلوبایت
سازنده : A&E

  در تقویم ما پارسی زبانان مناسبت های زیادی اعم از اعیاد، شهادت، ولادت، بزرگداشت و غیره به چشم میخورد. علاوه بر این، در زندگی شخصی افراد نیز روزهای خاصی وجود دارد که برای آنها مهم و با ارزش است اما گاهی اوقات و به دلیل گرفتاری های ناشی از زندگی روزمره، این روزها فراموش میشوند! برنامه ای که در ادامه نقد و بررسی میکنیم، "آگاه ساز پارسی" نام دارد و این مشکل را به نوعی حل میکند. در ادامه با ما همراه باشید تا این اپلیکیشن اندرویدی را بیشتر به شما معرفی کنیم. آگاه ساز پارسی

رابط کاربری:

طراحی تنها صفحه این برنامه به صورتی انجام گرفته تا دسترسی به همه گزینه ها به سرعت انجام پذیرد و در عین حال دچار سردرگمی کاربران نیز نشود. این شیوه طراحی، امتیاز خوبی نصیب "آگاه ساز پارسی" میکند.

رنگ بندی کلی این برنامه اندرویدی در حد مطلوبی قرار دارد و رنگ های به کار رفته، کاملا با یکدیگر هماهنگ هستند. البته در اینجا، اثری از جذابیت دیده نمیشود و بهتر بود با ترکیب رنگ های دیگر و یا استفاده از آیکن های زیباتر، ظاهر برنامه را شیک تر و زنده تر ببینیم.

استفاده از فونت خوانا و مناسب، چیدمان مرتب عناصر و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، جزو دیگر نقاط قوت "آگاه ساز پارسی" به شمار می آیند. AppReview با درنظر گرفتن موارد اشاره شده، امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. آگاه ساز پارسی

کاربرد:

در تب (برگه) اصلی برنامه فوق، اطلاعاتی مانند ساعت کنونی و تاریخ شمسی، قمری و میلادی به نمایش در می آید. همچنین در یکی از فیلدها - که شاید خالی باشد - نام مناسبت های هر روز نشان داده خواهد شد. تا اینجا شما یک روزشمار ساده در اختیار دارید که البته بدون کاربرد هم نیست.

برای اضافه کردن اتفاقات شخصی خود به عنوان یک مناسبت، باید از تب دوم این اپلیکیشن اندرویدی استفاده کنید. پس از وارد کردن عنوان و انتخاب تاریخ مورد نظر، این کار انجام خواهد شد که امکان حذف آن نیز وجود دارد.

تنظیمات لازم برای اعلام هشدارها (یادآوری ها) در برگه سوم "آگاه ساز پارسی" قرار دارد. در این تب میتوانید اختلاف روزهای قمری را مشخص نموده و ساعت اعلام مناسبت های رسمی و شخصی را به صورت مجزا تعیین کنید. فعال کردن یادآوری های برنامه نیز با انتخاب شما صورت میپذیرد.

به نظر میرسد اپلیکیشن فوق نیاز کاربران در رابطه با فراموشی روزهای خاص را برطرف میکند اما میتوانست باز هم کامل تر از این باشد. نقص، یا بهتر بگوییم کمبود کوچکی که در این برنامه اندرویدی به چشم میخورد عدم قابلیت تنظیم زمان هشدار به صورت دستی و با درنظر گرفتن دقیقه میباشد. البته باید خاطر نشان کنیم، وجود چنین قابلیتی به کارایی برنامه فوق می افزود.

امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است. آگاه ساز پارسی

قیمت: "آگاه ساز پارسی" بطور رایگان عرضه شده و با وجود وظیفه کوچکی که انجام میدهد، میتواند برای خیلی از افراد مفید باشد. این موضوع دلیل خوبی است تا AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر بگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


آگاه ساز پارسی