آیلتس

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آیلتسنسخه 1.0

4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : آموزش
  • قیمت : ۱۳۰۰ تومان
  • حجم : 345 کیلوبایت
سازنده : مادوتا

 

حتما میدانید که برای یادگیری کامل زبان انگلیسی باید دوره های مختلفی را طی کنید. پس از پایان هر دوره و موفقیت در آزمون آن، مدرک مربوط به آن دوره به شما اعطا میشود.

یکی از معروفترین دوره های فراگیری زبان انگلیسی، موسوم به "IELTS" میباشد که گرفتن مدرک آن برای خیلی از افراد مهم است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید با ما همراه شوید تا برنامه اندرویدی "آیلتس" را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

آیلتس

رابط کاربری:

وقتی برنامه "آیلتس" را اجرا میکنید، ظاهر شیک منوی شروع آن نظر شما را جلب میکند. در این قسمت از یک پس زمینه تیره با الگوی (Pattern) زیبا استفاده شده است اما سربرگ برنامه از این زیبایی پیروی نمی کند و خیلی معمولی به نظر می رسد.

وقتی از بخش منوها به بخش متن ها میروید، ظاهر گرافیکی برنامه تغیییر میکند و رنگ بندی تیره قسمت منو جای خود را به رنگ های روشن تری میدهد. این تفاوت ظاهر از دو جنبه خوب است، اول اینکه محیط برنامه از حالت یکنواخت و کسل کننده بیرون می آید و دوم، متن سیاه رنگ بر روی زمینه سفید ظاهر خوبی دارد. مشکلی که در قسمت متن ها دیده میشود عدم هماهنگی رنگ ها بین آیتم های صفحه است برای مثال بهتر بود رنگ سربرگ با رنگ دکمه های پایین صفحه یکپارچه می شد.

در آخر اینکه "آیلتس" از لحاظ دسترسی سریع رابط کاربری و چینش مرتب فهرست ها و دکمه ها اصولی طراحی شده و کاربر در هنگام استفاده به هیچ عنوان سردرگم نخواهد شد. برای جابجایی بین صفحات نیز دکمه های عقب و جلو درنظر گرفته شده است.

از نظر AppReview امتیاز  3.5 از 5 برای این بخش منصفانه به نظر میرسد.

آیلتس

کاربرد:

آزمون "IELTS" یکی از آزمون های تخصصی زبان انگلیسی میباشد که برای شرکت در آن و یا حتی ثبت نام در دوره های فراگیری مربوط به آن باید پیش زمینه ای از این زبان بین المللی داشته باشید. از آنجا که برنامه "آیلتس" نیز برای فراگیری زبان انگلیسی در سطح پیشرفته طراحی شده است بنابراین انتظار منو و فهرست به زبان فارسی نداشته باشید. این برنامه اندرویدی از همان ابتدا شما را درگیر لغات و اصطلاحات انگلیسی میکند.

اجازه دهید بخش های مختلف "آیلتس" را معرفی کنیم. اولین بخش ساختار (Structure) نام دارد که شما را با مراحل مختلف آزمون "IELTS" و چگونگی برگزاری آن آشنا میکند تا در روز امتحان برای همه چیز آماده باشید.

بخش دوم آموزش(Learning) است و شامل نکات خوبی برای پاسخگویی به سوالات آزمون میشود. بخش بعدی تمرین (Exercise) میباشد که نمونه ای از آزمون های قبلی "IELTS" در آن گنجانده شده و برای آشنایی با سوالات این آزمون بسیار مفید خواهد بود. بخش دوم و سوم هریک شامل 4 قسمت Listening، Reading،  Writingو Speaking میشوند. در واقع آزمون "IELTS" نیز در همین 4 قسمت برگزار میگردد.

بخش آخر مربوط به یادگیری لغات میشود که میتوانید به ترتیب حروف الفبا به بیش از 3000 لغت پیشرفته دسترسی داشته باشید و معنی انگلیسی آن ها (مانند دیکشنری آکسفورد) را نیز مشاهده کنید.

امکانات جانبی این اپلیکیشن اندرویدی شامل ابزار جستجو، دکمه اضافه کردن لغت به علاقه مندیها، قابلیت انتخاب متن، قابلیت به اشتراک گذاری و کرنومتری برای تمرین زمان بندی صحبت کردن میشود.

درمیان این همه نکات مثبت "آیلتس"، کمبودهایی نیز میتوان دید. برای مثال در بخش تمرین و قسمت های گوش دادن و خواندن دکمه ای برای دانلود متن و قطعه صوتی قرار داده شده است اما پس از پایان دانلود متن یا فایل صوتی موردنظر در خود برنامه اجرا نمیشود و شما باید آن ها را از پوشه دانلود گوشی اجرا کنید. درموقع انتخاب متن نیز امکان انتخاب بخشی از آن را ندارید و با اشاره بر روی متن، کل آن ذخیره میگردد.

AppReview برای این بخش امتیاز 4 از 5 را درنظر میگیرد.

IELTS-4

قیمت:

"آیلتس" میتواند تا حدودی شما را برای شرکت در آزمون "IELTS" آماده کند هرچند که به هیچ وجه با شرکت در کلاس های یادگیری آن، قابل مقایسه نیست. قیمت این برنامه اندرویدی به عنوان دستیاری در گوشی شما که همیشه همراهتان خواهد بود، منصفانه به نظر میرسد.

امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 خواهد بود.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


آیلتس