آیکونا

معرفی، نقد و بررسی بازی آیکونانسخه 1.1.4

امتیاز کاربران
3.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : معمایی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 8.8 مگابایت
سازنده : اپ استودیو

بازی و سرگرمی، بخشی جدانشدنی از زندگی افراد است و به خصوص امروزه که پلت فرم های مختلفی برای این کار در دسترس قرار دارد. در این میان تلفن همراه به عنوان نزدیک ترین دستگاه به ما، جایگاه ویژه ای دارد و به همین دلیل تولیدکنندگان در پی عرضه انواع بازی ها برای این وسیله محبوب و پرکاربرد هستند تا سهمی هرچند کوچک از این بازار بزرگ را در اختیار داشته باشند.

نمونه ای که در ادامه معرفی میکنیم، "آیکونا" نام دارد و در سبک بازی های معمایی قرار میگیرد. با نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه ما باشید. آیکونا

گرافیک و رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری، قسمت عمده بازی فوق را منوهای آن تشکیل داده اند که میتوانیم نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و هماهنگ،  آیکن های گویا، فونت مناسب و چیدمان عناصر صفحه را برای آن نام ببریم. البته انتظار میرفت چینش محتویات صفحه و اختصاص فضا به آنها و همچنین پرداختن به جزئیات، با دقت نظر بیشتری صورت پذیرد تا شاهد چهره حرفه ای تری از "آیکونا" باشیم. عدم وجود طرح گرافیکی برای پنجره های شناور را باید به عنوان یکی از کمبودهای موجود در این رابطه نام ببریم.

در محیط اصلی این بازی اندرویدی هم اثراتی از نقاط قوت ذکر شده به چشم میخورد که برای افزایش جذابیت، با انیمیشن های ملایمی نیز همراه گردیده است. طراحی آیکن ها نیز که در واقع اجزای اصلی بازی هستند، در حد مطلوبی انجام گرفته و هرچند کار مشکل و وقت گیری به نظر میرسد اما میتوانست بهتر از چیزی که مشاهده میکنیم باشد.

دسترسی سریع و بدون پیچیدگی به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات موجود، از دیگر ویژگی های بارز "آیکونا" محسوب میشود. البته همانطور که اشاره کردیم، نحوه چینش اجزای صفحه و سایز آنها، خصوصیات مذکور را کمی تحت تاثیر قرار داده است و در کل نمیتوان این رابط کاربری را به عنوان یک نمونه حرفه ای به شمار آورد.

درنهایت، AppReview امتیاز 3 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. آیکونا

گیم پلی:

روش انجام این بازی اندرویدی به اینصورت میباشد که کاربران بایستی با درک تصاویری (آیکن ها) که به نمایش درمی آید، جواب معما را یافته و آن را در فیلد مربوطه وارد کنند. تعداد مراحل "آیکونا" که در دسته بندی های متنوع قرار گرفته اند، زیاد بوده و این موضوع میتواند تا مدت طولانی کاربران را به انجام بازی تشویق نماید.

وجود سه نوع راهنمایی از جمله نمایش تعداد حروف پاسخ، توضیح درمورد تصویر و گذر از مرحله (نشان دادن پاسخ)، امکاناتی هستند که برای بازی فوق درنظر گرفته شده اند. البته به ازای استفاده از هر کمک، مقداری امتیاز از شما کسر خواهد شد و به همین دلیل، تولیدکنندگان قابلیت خرید درون برنامه ای امتیاز را در "آیکونا" قرار داده اند. این موضوع شامل تعدادی از گروه آیکن ها نیز میشود که برای پاسخگویی به آنها میبایست مبالغی را بپردازید. از دیگر نکات مثبتی که باید به آن اشاره کنیم، روند تدریجی و مناسب در سختی مراحل و اعلان نزدیک شدن به پاسخ معما میباشد.

با توجه به سبک درگیر کننده این بازی و وجود امکانات ذکر شده، به نظر میرسد که کمبودی در "آیکونا" وجود نداشته باشد اما دقیق تر که بنگریم، بهتر بود پیاده سازی هوشمندانه تری برای آن انجام پذیرد تا کاربران هیجان بیشتری از گیم پلی حس کنند. عمده ترین نقص بازی فوق، سیستم امتیازدهی آن میباشد که روند یکنواختی داشته و هیچ عاملی همچون زمان و یا تعداد پاسخ های نادرست تا رسیدن به جواب، در آن دخالت ندارد. عدم وجود حالت کومبو(امتیاز جایزه ای) و یا حتی رسیدن به یک دستاورد خاص نیز در پررنگ شدن این نقص تاثیرگذار خواهد بود.

ایراد دیگری که باید به "آیکونا" وارد کنیم، روش وارد کردن پاسخ معما میباشد. هرچند این موضوع باعث تفاوت با دیگر بازی های مشابه گردیده اما مشکل عدم قطعیت در تایپ املای کلمات و درنتیجه نرسیدن به پاسخ، در آن به چشم میخورد. مورد دیگری که لازم به ذکر میبینیم، نمایش ترتیبی تصاویر در گذر از مرحله میباشد و چون به صورت تصادفی نیست، کاربر میتواند با حذف بازی از روی گوشی و نصب مجدد آن، مراحل را با امتیاز بیشتری پشت سر گذارد. در پایان باید گفت که این بازی اندرویدی به توسعه بیشتری نیاز دارد و AppReview با درنظر گرفتن موارد اشاره شده، امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد. آیکونا

قیمت:

بازی فوق به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است و تنها برای استفاده از برخی امکانات آن و یا تعداد مراحل بیشتر، باید مبالغ متفاوتی را بپردازید. از آنجا که میتوان "آیکونا" را بدون صرف هزینه نیز بازی کرد، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    arash 4.5
    سلام برنامه خیلی خوبیه حداقل بهتر از افتابه که همش کلماات چرت و پرت هس این اطلاعات عمومی رو بالا میبره ... فقط یکم مشکل داره اونم ناسازگاری با صفحه های کوچک مثل 3 اینچ که واژه مورد نظر نصفه تایپ میشه و باگ راهنمایی که وقتی راهنمایی میگیری و میخوای دوباره ببینی میگه دوباره پول بده ....

    به این نظر پاسخ دهید
آیکونا