آی بنزین

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آی بنزیننسخه 1.0.3

3.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : سیر و سفر
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 1.3 مگابایت
سازنده : کد استودیو

 

با زیاد شدن جمعیت و رشد شهرها، وسایل نقلیه نیز از نظر تعداد، سیر صعودی خیره کننده ای داشته اند. در اینجا موضوع مورد بحث ما افزایش جمعیت ویا ترافیک ناشی از  تردد خودروها نیست بلکه در ادامه میخواهیم اپلیکیشنی را معرفی کنیم که در تامین سوخت وسیله نقلیه در اسرع وقت، به شما کمک میکند!

نام این برنامه اندرویدی که آدرس و محل جایگاه های سوخت گیری در کلان شهر تهران و حومه آن را به ما نشان میدهد، "آی بنزین" میباشد. با نقد و بررسی این برنامه همراه ما باشید.

آی بنزین

رابط کاربری:

رنگ بندی که در برنامه فوق مشاهده میکنیم، در عین حال که از اصل هماهنگی بهره میبرد اما ظاهر برنامه را بسیار بی روح نموده است. بهتر بود به جای طیف رنگ های خاکستری و مشکی به کار رفته در این اپلیکیشن اندرویدی رنگ های زنده تری جایگزین شود. حتی آیکون های استفاده شده نیز نتوانسته اند به محیط جذابیت ببخشند.

البته از لحاظ طراحی فهرست و انیمیشن نمایش آن میتوان امتیازی برای "آی بنزین" در این بخش درنظر گرفت. همچنین فونت استفاده شده مناسب و خواناست هرچند سایز آن کوچک میباشد.

مزیتی که روش انجام شده برای طراحی رابط کاربری این برنامه به همراه داشته است دسترسی بسیار سریع به نتیجه مورد نظر میباشد. درواقع این مورد را میتوانیم یکی از بزرگترین نقاط قوت "آی بنزین" به شمار بیاوریم.

با امید به اینکه تولید کنندگان این برنامه اندرویدی در نسخه های بعدی ظاهر جذاب تری برای آن طراحی کنند، امتیاز AppReview به این بخش 2.5 از 5 است.

آی بنزین

کاربرد:

هنگامی که با اتومبیل خود در حال رانندگی هستید و ناگهان با کمبود سوخت مواجه میشوید، یافتن نزدیک ترین جایگاه امری ضروری است. مهمترین ویژگی "آی بنزین"، مرتب کردن لیست پمپ بزین ها بر اساس فاصله شما از آنها بوده و کافی است بر روی نام جایگاه موردنظر اشاره نمایید تا محل آن در نقشه به نمایش درآید.

از لحاظ تعداد جایگاه های سوخت گیری که در فهرست این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد، جای نگرانی نیست و تقریبا کل شهر تهران را تحت پوشش قرار میدهد. با استفاده از ابزار جستجوی پیشرفته برنامه نیز میتوانید پمپ بنزین موردنظر خود را در این فهرست بیابید. همچنین کنار نام هر جایگاه شماره تلفن و آدرس مختصری از آن نوشته شده هرچند برای بعضی از آنها چنین مشخصاتی ثبت نگردیده است.

به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد، امکانات جانبی دیگری برای "آی بنزین" درنظر گرفته نشده و به همین دلیل برنامه های رقیب که قبلا آنها را نقد و بررسی کرده ایم، از این لحاظ کمی جلوتر هستند.

در پایان، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

قیمت:

این برنامه اندرویدی رایگان میباشد و با توجه به ترافیک سنگین خیابان های پایتخت مفید خواهد بود. تصور کنید در یک خیابان شلوغ با کمبود سوخت مواجه شده اید و اگر خود را به نزدیکترین جایگاه نرسانید، اتومبیل شما خاموش میشود! این موضوع برای افرادی که با آدرس پمپ بنزین های تهران آشنایی ندارند، اهمیت بیشتری خواهد داشت.

امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 5 از 5 است.

 

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

  1. avatar
    میثم
    نرم افزار خوبیه ...اما اگه دوتا امکان دیگه داشت خیلی خوب میشد اول اینکه نقشه افلاین هم داشته باشه .دوم اینکه قابلیت اضافه کردن جایگاه به نرم افزار وارسال به شرکت سازنده اپ رو داشته باشه .یعنی اگر جایگاهی در نقشه نبود بشه اون رو به سازنده پیشنهاد بده تا درنسخه بعدی از اون استفاده بکنه

    به این نظر پاسخ دهید
آی بنزین