ارگ 2014

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ارگ 2014نسخه 2.0.6

امتیاز کاربران
4.83 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : موسیقی و صدا
 • قیمت : ۵۹۰۰ تومان
 • حجم : 13.9 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 4.0 و بالاتر
سازنده : رامین جعفری

افرادی بسیاری در دنیا هستند که به نواختن ساز علاقه دارند و آن را جزو بخشی از سرگرمی های خود در اوقات فراغت قرار میدهند. البته برخی از این افراد نیز موسیقی را بطور حرفه ای دنبال میکنند تا در نهایت به عنوان یک نوازنده مشهور شناخته شده و از این راه کسب درآمد نمایند. در هر دو صورت، هر کس به دنبال سلیقه خود میرود و تنوع سازهایی که میشناسیم این سلیقه ها را تامین خواهد کرد.

اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان "ارگ 2014" معرفی میکنیم، به شما امکان میدهد تا این ساز محبوب را با تلفن همراه خود بنوازید. جهت آشنایی بیشتر با این برنامه اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه باشید.

ارگ 2014

رابط کاربری:

برنامه فوق شامل یک صفحه به همراه پنجره ها و منوهای شناور میشود که در حالت افقی به نمایش درمی آید. اجزای این صفحه، در واقع همان اجزای تشکیل دهنده یک ارگ مانند کلیدها، مانیتور، جوی استیک و غیره هستند که به صورت هوشمندانه ای آرایش یافته اند. البته دید کافی و مناسب برای محیط این اپلیکیشن اندرویدی به سایز نمایشگر تلفن همراه بستگی دارد اما به هرحال میتوانیم نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، آیکن های یکپارچه و چیدمان مرتب عناصر گرافیکی را برای "ارگ 2014" نام ببریم.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، مشخص است که دسترسی به بخش های (فهرست ها) مختلف اپلیکیشن فوق و استفاده از امکانات موجود به راحتی انجام میپذیرد زیرا همه چیز در یک صفحه موجود میباشد. هرچند این خصوصیات در "ارگ 2014" به صورت ذاتی وجود دارند اما در عین حال نباید سازماندهی هوشمندانه آنها را نادیده گرفت. البته انتظار میرفت در برخی موارد مانند به کارگیری رنگ ها و نحوه دسترسی به امکانات، دقت نظر بیشتری از سوی تولیدکنندگان برنامه صرف گردد تا شاهد چهره حرفه ای تری در آن باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

ارگ 2014کاربرد:

این برنامه اندرویدی در حقیقت یک شبیه ساز کامل برای ارگ های KORG و YAMAHA میباشد که امکانات فراوانی در آن وجود دارد و به کاربران کمک میکند تا نوازندگی با این ساز محبوب را به خوبی تجربه نمایند. به دلیل تعدد قابلیت های "ارگ 2014" و با توجه به اینکه راهنمای جامع آن را در سایت مربوطه قرار گرفته است، فقط به ذکر این قابلیت ها میپردازیم.

بخش عمده صفحه برنامه از کلیدهای ارگ تشکیل شده که تعداد آنها از بخش تنظیمات قابل تغییر میباشد. از نوار بالای صفحه کلید نیز میتوانید بین اکتاوهای 8 گانه جابجا شوید و به همه کلیدها دسترسی پیدا کنید. دکمه دیگری هم در کنار نوار مذکور به چشم میخورد که با لمس آن، کیبورد به صورت تک ردیف یا دو ردیف به نمایش درمی آید. تمامی این امکانات به این دلیل پیش بینی شده است که کاربران تنظیمات دلخواه خود را برای لمس بهتر و دقیق تر کلیدها انجام دهند. ناحیه سمت راست اکتاوها نیز شامل افترتاچ ها و فعال یا غیرفعال کردن پدال میشود.

در قسمت بالا و سمت چپ صفحه، میتوانید افکت موردنظر خود را انتخاب و در هنگام نواختن ارگ از آنها استفاده کنید. علاوه بر این امکان به کارگیری جوی استیک و تولید افکت های صوتی به صورت دستی نیز وجود دارد. یکی از قابلیت های جالب "ارگ 2014" به کارگیری استایل ها درهنگام نوازندگی میباشد که بطور کامل و بادرنظر گرفتن همه امکانات مربوطه مانند Intro، Variation، Fill و Ending پیاده سازی شده است. با روشن بودن دکمه Chord نیز هنگامی که چند کلید را با هم فشار دهید یا به اصطلاح آکورد بگیرید، استایل تنظیم شده شروع به پخش میکند. لازم به ذکر است که میتوانید با لمس طولانی دکمه List، استایل ها را تغییر داده و موارد دیگری به لیست آنها اضافه نمایید.

امکان استفاده از صدای سازهای مختلف و ترکیب آنها با یکدیگر، از قسمت بالا و سمت راست صفحه (Instrument) میسر میگردد. در اینجا نیز دکمه ای (List) برای انتخاب ساز دلخواه تعبیه شده است که با لمس آن فهرست مربوطه باز میشود. بد نیست بدانید که از منوی تنظیمات میتوانید روش انتخاب ساز را بر حسب گزینه های تکی، تقسیم کیبورد و ترکیب صداها، تغییر دهید.

"ارگ 2014" مانند نمونه های واقعی خود، دارای یک صفحه نمایشگر نیز میباشد که در آن گزینه هایی از قبیل دسترسی به تنظیمات، دکمه های کنترلی ضبط و پخش، توقف و جلو و عقب بردن موزیک، ذخیره و بازکردن فایل و نمایش ردیف دوم امکاناتی مانند صداها، افکت ها، استایل ها و سازها در زیر نوار اکتاوها، قرار دارد. لازم به ذکر است که عملیات ذخیره سازی به چند طریق از جمله یک مجموعه سازمان یافته از تنظیمات دلخواه، تبدیل به فایل صوتی با پسوند wave و فایل قابل بارگزاری در برنامه (با پسوند music) انجام میپذیرد.

آخرین مواردی که باید درخصوص اپلیکیشن فوق نام ببریم، شامل امکان استفاده از مترونوم در منوی اصلی، و همچنین تعیین کیفیت آکوردها و صداها، نوع خروجی فایل صوتی و میزان واکنش کلیدها در پاسخگویی هنگام لمس آنها میگردد. همانطور که مشخص است، "ارگ 2014" از لحاظ کامل بوده و باید آن را به عنوان یک نمونه حرفه ای درمیان سایر برنامه های مشابه به شمار آوریم هرچند باز هم میتواند از این پیشرفته تر باشد. درپایان پیشنهاد میکنیم که به منظور استفاده هرچه بهتر از این ارگ بر روی تلفن همراه خود، فایل pdf راهنمای آن را از این لینک دریافت نموده و مطالعه کنید.

جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

ارگ 2014

قیمت:

"ارگ 2014" از آن دست برنامه هایی میباشد که برای تولید آن زحمت فراوانی کشیده شده و وجود قابلیت ها و امکانات جانبی متعدد که در بخش قبل ذکر کردیم، گواه این موضوع است. به همین دلیل، AppReview قیمت اپلیکیشن اندرویدی را منصفانه دانسته و امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی: برای دانلود محتوای برنامه فوق شامل استایل ها، افکت ها و سازها، میتوانید به وبسایت مربوط به آن مراجعه کنید.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  علی دشتی 5
  من از کاربرای این اپلیکی شن هستم بسیار بسیار عالیه و منو توی بیشتر مواقع سربلند کرده مرسی از اقای جعفری سازنده ی عزیز این اپلیکیشن . :-*

  به این نظر پاسخ دهید
ارگ 2014