ایرانسلی ها

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ایرانسلی هانسخه B-3.3.0

امتیاز کاربران
5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : ابزارها
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 1.3 مگابایت

با گسترش ارتباطات رادیویی و ظهور تلفن همراه، فاصله ها از میان برداشته شد و این روزها مردم میتوانند از هر نقطه ای به مالمه با یکدیگر بپردازند. این موضوع باعث روی کارآمدن اپراتورهای مختلف گردید که هرکدام از آنها سعی میکنند خدمات متنوعی را جهت رضایت مشتریان خود ارائه دهند. "ایرانسل" یکی از اپراتورهای فعال در کشور ما میباشد که به این امر توجه ویژه ای داشته است. اگر جزو مشترکین اپراتور مذکور هستید و تمایل به استفاده راحت از انواع خدمات آن دارید، با ما در معرفی، نقد و بررسی برنامه اندرویدی "ایرانسلی ها" همراه باشید. ایرانسلی ها

رابط کاربری:

محیط برنامه فوق در عین سادگی از نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و جذاب، چیدمان مرتب فهرست ها، فونت مناسب و آیکن های زیبا بهره میبرد. این موارد ظاهر کاربرپسندی به "ایرانسلی ها" بخشیده اند و علاوه بر این، تناسب خوبی نیز با موضوع برنامه دارند. درکل میتوان گفت که قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی با دقت نظر و حسن سلیقه کافی طراحی شده است.

شما میتوانید جابجایی سریع و بدون پیچیدگی در میان بخش های مختلف "ایرانسلی ها" داشته باشید و همچنین از امکانات آن به راحتی استفاده نمایید. پنجره های شناور، ترفندی بوده که تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق در این خصوص به کارگرفته اند. اگر در کنار این نکته مثبت از دکمه های ناوبری برای بازگشت به صفحه اصلی هم استفاده میشد، باید همه چیز را تکمیل شده میدانستیم هرچند هم اکنون نیز نقص عمده ای در این رابط کاربری به چشم نمیخورد. با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. ایرانسلی ها

کاربرد:

"ایرانسلی ها" از قسمت های مختلفی تشکیل شده تا مشترکین اپراتور ایرانسل بتوانند از سایر خدمات آن استفاده کنند. این بخش ها شامل موجودی حساب، وضعیت بسته ای افزایشی و استعلام اعتبار آنها، بسته افزایشی GPRS، بسته های ترکیبی، بانکداری همراه، خرید شارژ به صورت آفلاین، آهنگ پیشواز، طرح های تعرفه و سایر خدمات میشود، قسمتی هم تحت عنوان اخبار ایرانسل وجود دارد که البته هنوز راه اندازی نشده است.

هرکدام از مواردی که نام بردیم، دارای لیست مختص خود هستند و استفاده از آنها به راحتی و با استفاده از کدهای USSD انجام میپذیرد. برای هریک از خدمات نیز توضیح مختصری داده شده و حتی شماره کد هم نشان داده میشود. بیشترین امتیاز این بخش را باید به فهرست کامل خدمات ایرانسل که در این برنامه اندرویدی گنجاده شده است اختصاص دهیم.

هرچند "ایرانسلی ها" از هرلحاظ کامل به نظر میرسد اما کمبودهایی نیز در آن به چشم میخورد، بزرگترین کمبود، عدم وجود قابلیت بروزرسانی میباشد که میتوانست به افزوده شدن طرح های جدید به برنامه کمک کند. همچنین بهتر بود بخشی مانند علاقه مندی ها به منظور دسترسی سریع تر به خدمات پرکاربرد وجود میداشت تا کاربران از جابجایی مداوم بین فهرست ها بی نیاز شوند. برخی از اپلیکیشن های مشابه در این زمینه، امکانات جانبی متعددی به منظور افزایش کارایی خود به همراه دارند که برنامه فوق از آنها بی بهره است. البته بطور کل، کارایی "ایرانسلی ها" تحت تاثیر چندان این کمبودها قرار نمیگیرد و به همین دلیل امتیاز زیادی از آن کسر نخواهد شد.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. ایرانسلی ها

قیمت:

شما مشترکین خطوط ایرانسل میتوانید این اپلیکیشن اندرویدی را به صورت رایگان دریافت نموده و از خدمات اپراتور دوم کشور به خوبی استفاده کنید. "ایرانسلی ها" با وجود کمبودهایی که دارد برنامه مفیدی در حیطه کاری خود محسوب میشود و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

نسخه جدید برنامه فوق به شماره B-2.3، با اضافه شدن امکانات بیشتر هم اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است. اجازه دهید در ابتدا به تغییرات ظاهری "ایرانسلی ها" اشاره کنیم که محیط آن را نسبت به قبل حرفه ای تر نموده و میتواند برای شما جذاب باشد. استفاده از رنگ های زنده و هماهنگ، فونت مناسب و آیکن های یکدست و زیبا از جمله نقاط قوتی هستند که در چهره جدید این اپلیکیشن اندرویدی بیشتر به آنها توجه شده است. حفظ یکپارچگی قالب گرافیکی در همه بخش ها، مهمترین نکته مثبت قابل ذکر میباشد و هرچند هنوز نواقص جزئی به چشم میخورد اما AppReview با صرفنظر از آنها، امتیاز بخش رابط کاربری را به 5 از 5 افزایش میدهد.

ir.aydin.irancelliha_4

غیر از بروزرسانی بخش هایی که در نسخه های قبلی اپلیکیشن فوق وجود داشت، اضافه شدن قابلیت هایی همچون جعبه کمک های تماس ایرانسل برای ارسال درخواست تماس و غیره برای دوستان، امکان دریافت خدمات جدید ایرانسل با قابلیت بروزرسانی محتوا، خرید غیرمستقیم شارژ و دریافت رمز، ذخیره شدن آخرین شماره ای که شارژ گردیده، درگاه پرداخت مبنا کارت و بخش سایر خدمات، از جمله تغییراتی هستند که کارایی "ایرانسلی ها" را نسبت به قبل افزایش داده اند. با توجه به امکانات متنوعی که به آنها اشاره شد، این برنامه اندرویدی را باید به عنوان ابزار کارآمدی برای دارندگان سیم کارت های ایرانسل به شمار آوریم. به همین دلیل، AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 5 از 5 تغییر میدهد.

============== بروزرسانی دوم در 1 بهمن 1394 ================

در ادامه روند بروزرسانی های اپلیکیشن فوق، شاهد تغییرات گسترده ای در نسخه جدید آن به شماره B-3.3.0 هستیم. اولین نکته ای که در این خصوص باید به آن اشاره کنیم، جذابتر شدن قالب گرافیکی در این برنامه اندرویدی بوده که با رفع نواقص جزئی در نسخه های قبلی، هم اکنون به یک نمونه حرفه ای تبدیل شده است. دقت در انتخاب رنگ ها و آیکن ها و همچنین چیدمان هوشمندانه اجزای صفحه در کنار تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری، از جمله دلایل اصلی پیدایش این ویژگی مثبت در "ایرانسلی ها" میباشد.

ایرانسلی ها

حال که با تغییرات ظاهری برنامه فوق در نسخه B-3.3.0 آشنا شدید، بد نیست امکاناتی که به آن اضافه شده است را نیز نام ببریم. پشتیبانی از سیم کارت های دائمی ایرانسل، از مهمترین این امکانات به شمار می آید و از این پس دارندگان این سیم کارت ها نیز میتوانند از "ایرانسلی ها" بهره ببرند. به همین دلیل در ابتدای شروع به کار این اپلیکیشن اندرویدی بای نوع سیم کارت خود را انتخاب کنید که از قسمت تنظیمات قابل تغییر میباشد. حذف تبلیغات بدون صرف هزینه و دریافت اعلان های خبری، از دیگر گزینه های موجود در بخش تنظیمات هستند.

ایرانسلی ها

غنی تر شدن محتوای "ایرانسلی ها" نیز از دیگر تغییرات مهم در نسخه جدید آن محسوب میشود. افزوده شدن مواردی همچون بسته های ترکیبی، آهنگ های پیشواز، آموزش تنظیمات دستی اینترنت همراه، بسته های اینترنت ساعتی و همچنین سرویس هایی از قبیل کنترل مصرف آزاد دیتا، امکان لغو یا دریافت پیامک های تبلیغاتی، انتقال شارژ، بسته ترکیبی من، پیام پیشواز، اعلام تماس های ناموفق و تمدید خودکار بسته ها، کارایی اپلیکیشن فوق را افزایش داده و کاربران در آن با کمبودی مواجه نخواهند شد.

ایرانسلی ها

با توجه به اینکه AppReview پیش از این امتیاز کامل را به "ایرانسلی ها" داده بود و با در نظر گرفتن تغییراتی که به آنها اشاره کردیم، میتوانیم این برنامه اندرویدی را به عنوان یک نمونه برگزیده در بین اپلیکیشن های مشابه نام ببریم. امیدواریم که روند پیشرفت "ایرانسلی ها" در آینده نیز ادامه داشته باشد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  parsa 5
  از برنامه خوشم اومد. فقط این برنامه یه مشکل داره. این که برای به روز رسانی باید از بازار دانلود بشه، و این اذیت کننده است. لطفا اگر مقدور هست مثل قسمت اخبار ایرانسلش کنید . اگر هم مقدور نیست لطفا دلیلش رو بگید.

  به این نظر پاسخ دهید
  1. avatar
   ایرانسلی ها 5
   آخرین خدمات و سرویس های ایرانسل بدون نیاز به بروز رسانی کامل برنامه از قسمت آخرین خدمات قابل دسترسی هست. بروزرسانی کامل برنامه معمولا ماهانه انجام میشود که در آن امکانات فنی بروز میگردد.

   به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  میثم 5
  خدایشش خیلی برنامه خوب و کاربردیه.چون ایرانسل طرح ها و خدمات زیادی داره بخاطر همین برنامه ایرانسلی ها با رایگان بودنش خدمات زیادی به کاربر ارائه میده.باتشکر

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  مهدی 5
  واقعا عالی و کاربردی

  به این نظر پاسخ دهید
ایرانسلی ها