ایران پلاک

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ایران پلاکنسخه 1.7

4.67 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کسب و کار
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 8.6 مگابایت
دریافت برنامه/بازی ایران پلاک از بازار سازنده : ایران پلاک

خرید و فروش انواع وسایل در فضای مجازی، این روزها بسیار رونق گرفته و وبسایت های مختلف با این موضوع به فعالیت میپردازند. یکی از مزیت های این کار، دستیابی سریع به لوازم مورد نیاز میباشد که با یک جستجوی ساده انجام میپذیرد و بدین ترتیب در وقت و حتی هزینه صرفه جویی میشود. خودرو از جمله وسایلی است که برای خرید و فروش آن از این روش بهره میبرند و مخاطبان نیز استقبال نشان میدهند.

در ادامه برنامه ای تحت عنوان "ایران پلاک" را با همین موضوع به شما معرفی میکنیم. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

ایران پلاک

رابط کاربری :

قالب گرافیکی یکپارچه، اولین نکته مثبت قابل ذکر در اپلیکیشن فوق میباشد که علاوه بر آن میتوانیم به نقاط قوت دیگری همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه در محیط این برنامه اندرویدی اشاره کنیم. باید گفت که از لحاظ ظاهری نقص خاصی در "ایران پلاک" وجود ندارد هرچند چهره آن با دقت نظر بیشتر، میتوانست جذابتر به نظر برسد و به نمونه های حرفه ای نزدیک تر باشد.

رابط کاربری برنامه فوق با رعایت استانداردهای لازم طراحی گردیده و در خلق آن از تکنیک های اصولی استفاده شده است. از این رو ویژگی های مثبتی همچون جابجایی سریع و بدون پیچیدگی و استفاده راحت از امکانات در "ایران پلاک" به چشم میخورد. البته در این میان نقص هایی مانند عملکرد دکمه بازگشت نیز وجود دارد که در بعض مواقع باعث ایجاد اختلال در عملکرد میشود و انتظار میرفت با به کارگیری ترفندهایی همچون دکمه های ناوبری یا پنجره های شناور، برطرف گردد.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

ایران پلاک

کاربرد :

با استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی میتوانید خودروی دلخواه خود را برای خرید بیابید و چنانچه قصد فروش اتومبیل دارید، آن را به صورت آگهی انتشار دهید. بدین منظور ابتدا باید با شماره تلفن همراه در "ایران پلاک" حساب کاربری ایجاد نمایید و سپس با کد تایید که برای شما پیامک میشود، این حساب را فعال کنید. در ادامه بخش های مختلف و سایر امکانات اپلیکیشن فوق را نام برده ایم.

در صفحه اصلی "ایران پلاک"، 4 گزینه جستجوی خودرو، اطلاعات تخصصی درباره اتومبیل ها، قیمت و اخبار به اضافه ثبت آگهی به چشم میخورد. با لمس گزینه آخر، شما باید طی 4 مرحله اطلاعات خودرویی که قصد فروش آن را دارید، وارد کنید تا آگهی پس از تایید به نمایش درآید. لازم به ذکر است که در برنامه فوق 5 طرح رایگان، برنزی، نقره ای، طلایی و نمایشگاهی برای ثبت آگهی وجود دارد که تعرفه هزینه و قابلیت های هر کدام متفاوت میباشد.

حال اجازه دهید تا به جستجوی خودرو در "ایران پلاک" بپردازیم که این کار با یک ابزار کامل انجام میشود و شما میتوانید با وارد کردن اطلاعات دلخواه، از دقیق ترین جستجو بهره مند شوید. در صفحه مربوط به نتایج نیز امکاناتی از قبیل مرتب سازی لیست بر اساس قیمت، کارکرد و سال تولید به صورت صعودی و نزولی و همچنین فیلترسازی بر حسب شاخصه های مختلف گنجانده شده است. بد نیست بدانید که میتوانید جستجوی انجام شده را به فهرست علاقه مندی ها اضافه نموده و در صورت نیاز مورد استفاده مجدد قرار دهید.

در صفحه مربوط به جزئیات آگهی ها، اطلاعاتی همچون تصاویر خودرو، تعداد دنده، وضعیت، رنگ بدنه و تودوزی، حجم موتور، تاریخ انقضای بیمه، نوع بدنه، پلاک و سوخت، توضیحات بیشتر و سایر موارد از جمله تعداد اسپیکر، شیشه بالابر و غیره به همراه سایر امکانات خودرو به چشم میخورد. آگهی های مشابه، امکان افزودن به علاقه مندی ها و تماس مستقیم با شخص آگهی دهنده، از دیگر قابلیت های موجود در این صفحه از "ایران پلاک" هستند.

ایران پلاک

اپلیکشن فوق دارای بخش های محتوایی نیز میباشد که اطلاعات خودرو با برندهای مختلف، یکی از آنها بوده و در آن میتوانید دانش خود راجب به انواع اتومبیل ها را افزایش دهید. قیمت روز خودرو، یکی دیگر از قسمت های مفید در "ایران پلاک" به شمار میرود که لیست آن بر اساس برند و مدل مرتب شده است. در بخش اخبار نیز جدیدترین خبرهای مربوط به دنیای خودرو در داخل و خارج کشور به نمایش درمی آید که بدون تردید برای علاقه مندان جالب خواهد بود.

بد نیست در پایان منوی کناری "ایران پلاک" و گزینه داشبورد آن را مورد بررسی قرار دهیم. با استفاده از این گزینه میتوانید آگهی های خود را مدیریت نمایید و یا جستجوها و خودروهای ذخیره شده را ببینید. مدیریت پروفایل، مشاهده پیام های مربوط به اپلیکیشن و قابلیت دریافت آگهی با پیامک از دیگر گزینه های قابل دسترس در این منو هستند. شما میتوانید خودروهای موردنظر خود را با جزئیاتی مانند برند، مدل، سری، سال تولید و قیمت مشخص کنید تا در صورت انتشار آگهی مشابه آن، از طریق پیامک به اطلاعتان برسد.

باید گفت که "ایران پلاک" از لحاظ امکانات تا حد زیادی کامل بوده و کمبود خاصی برای آن قابل ذکر نیست. البته بهتر بود که روند انتشار آگهی در آن بدون نیاز به ورود حجم زیاد اطلاعات انجام شود و قابلیت هایی همچون گزارش آگهی های نامناسب و امکان مشاهده آفلاین موارد ذخیره شده، در برنامه فوق وجود داشته باشد. امیدواریم در نسخه های بعدی، ایده پردازی بیشتری در این اپلیکیشن صورت گیرد تا کارایی آن افزایش یابد.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

ایران پلاک

قیمت :

این برنامه اندرویدی کاملا رایگان بوده و استفاده از آن نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای ندارد. البته برای انتشار آگهی هایی با طرح برنزی، نقره ای، طلایی یا نمایشگاهی در "ایران پلاک"، باید مبلغ مشخصی را بپردازید که این نیز به اختیار کاربر خواهد بود. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

 

 

ایران پلاک

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن ایران پلاک

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


ایران پلاک