باجه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن باجهنسخه 1.0.0

4.17 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : کاربردی
  • قیمت : رایگان
  • حجم : 1.7 مگابایت
دریافت برنامه باجه از بازار سازنده : باجه

از زمان پیدایش اولین وبسایت های فروشگاهی تاکنون، آمار خرید کاربران از این وبسایت ها به تدریج رشد داشته است و همچنان این روند را ادامه میدهد. امروزه میتوان بسیاری از خریدهای تکراری و همیشگی در طول روز را به راحتی و بدون مراجعه به محل عرضه کالا یا خدمات انجام داد و وجه آن را به صورت آنلاین یا حتی آفلاین و بدون نیاز به اینترنت پرداخت کرد. در این میان اپلیکیشن هایی نیز تولید شده اند تا این کار سریع تر و آسان تر انجام گیرد.

"باجه" یکی از همین اپلیکیشن ها میباشد که در ادامه به معرفی آن پرداخته ایم. اگر راحتی در خرید شارژ سیم کارت و پرداخت قبوض برای شما اهمیت دارد، ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

باجه

رابط کاربری :

با اولین نگاه به محیط برنامه فوق میتوان فهمید که سادگی و کارایی، بیش از هر چیز در طراحی قالب گرافیکی آن مورد اهمیت قرار گرفته است. در عین حال میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده، آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه در "باجه" اشاره کنیم. هرچند نقص بزرگی در ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی به چشم نمیخورد اما انتظار میرفت برای جذابیت آن بیشتر تلاش گردد و به عنوان مثال با استفاده از طیف رنگ های دیگر، زیبایی بیشتری به چهره برنامه بخشیده شود.

رابط کاربری اپلیکیشن فوق به گونه ای پیاده سازی شده که جابجایی بین بخش های مختلف آن با سرعت بالا و بدون پیچیدگی انجام میپذیرد. استفاده از امکانات موجود نیز راحت بوده و همه اقشار کاربران میتوانند به خوبی از قابلیت های "باجه" بهره ببرند. دلیل وجود این ویژگی ها، رعایت استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری و به کارگیری تکنیک های اصولی بوده است.

AppReview با جمع بندی نکات نام برده، امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

باجه

کاربرد :

اولین گزینه در فهرست بخش های این برنامه اندرویدی، پرداخت قبض میباشد که بدون تردید مورد استفاده همه کاربران قرار خواهد گرفت. با لمس این گزینه وارد صفحه ای میشوید که میتوانید در آن با وارد کردن شناسه ها یا اسکن بارکد قبض، وجه آن را پرداخت نمایید. لیست قبض هایی که امکان پرداخت آنها با "باجه" وجود دارد، شامل آب، برق، گاز، تلفن ثابت، همراه اول، عوارض شهرداری، مالیات و جرائم رانندگی میگردد.

دومین بخش از برنامه فوق مربوط به خرید شارژ برای سیم کارت های اعتباری میشود. نکته قابل ذکر در مورد این قسمت از "باجه"، عدم نیاز به انتخاب اپراتور توسط کاربر میباشد بطوریکه با اجرای کد USSD و با شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید، اپراتور به صورت خودکار تشخیص داده خواهد شد و میتوانید سیم کارت را بطور مستقیم شارژ کنید. برای مخاطبین ایرانسل نیز امکان استفاده از شارژ شگفت انگیز وجود دارد.

بسته های اینترنت همراه، آخرین بخش از برنامه "باجه" میباشد که امکانات مربوط به فعالسازی اینترنت سیم کارت برای اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل را برای شما فراهم میکند. کافی است بسته موردنظر خود را انتخاب نمایید تا با اجرای یک کد USSD و پس از پرداخت وجه، اینترنت تلفن همراه فعال گردد. در این قسمت، قابلیت استعلام مانده اعتبار بسته ها نیز به چشم میخورد.

"باجه" از همین سه بخشی که نام بردیم تشکیل شده و باید گفت که در عین سادگی، میتواند بسیار پر کاربرد باشد. البته کمبودهایی نیز در اپلیکیشن فوق احساس میشود که از آن جمله میتوانیم به استعلام اعتبار سیم کارت، وجود دیگر خدمات اپراتورها و یا حتی قابلیت هایی مثل ثبت تراکنش های انجام شده اشاره کنیم. مشخص است که با افزوده شدن این امکانات، کارایی "باجه" نیز بیشتر خواهد شد و باید منتظر ایده پردازی تولیدکنندگان آن در آینده باشیم.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

باجه

قیمت :

دریافت این اپلیکیشن اندرویدی نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای ندارد. با توجه به اینکه "باجه" مورد استفاده اقشار مختلف کاربران میباشد، رایگان بودن آن باعث استقبال مخاطبان خواهد شد. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

باجه

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن باجه

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


باجه