معرفی بازی شهزاد

بازی شهزاد، سفری آرامش بخش به دل داستان های هزار یکشبنسخه 1.0.0

امتیاز کاربران
5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
دریافت برنامه/بازی شهزاد از بازار سازنده : باران رویا

این روزها با توجه به محبوبیت بازیهای سبک کلمات در بین کاربران، بازیسازان علاقه زیادی به ساخت بازی در این سبک پیدا کرده اند و روزانه شاهد انتشار بازی های متعددی در این بخش هستیم. بازی هایی که اضافه یا کم کردن المان هایی سعی در تکرار موفقیت بازی های تراز اول سبک کلمات دارند. از طرفی علاقه کاربران به یادگیری و چالش کلمات باعث شده، همچنان بازی های این سبک پر دانلود باقی بماند. اما داستان برای بازی که امروز قصد معرفی، نقد و بررسی آن را داریم متفاوت است. بازی شهزاد، به تغییرات جزئی رضایت نداده و با افزودن تغییرات و خلاقیت هایی توانسته خود را از سایر رقبا جدا کند. بازی حدس کلمه شهزاد بازی شهزاد روایتگر داستان هایی از هزار و یک شب است که با تم گرافیکی ایرانی، شما را به دنیای حدس کلمات میبرد. در شهزاد برخلاف سایر بازی های سبک کلمات، هدف افزایش دایره لغات نیست و این بازی در درجه اول به دنبال آرامش بخشیدن به بازیکنان میباشد. با ورود به هر مرحله شما باید با استفاده از حروف بهم ریخته داده شده، کلماتی را بسازید که احتمال میدهید پاسخ صحیح مورد نظر باشد. اگر کلمه شما درست باشد بر روی مربع های مشخص درج میشود در غیر این صورت دو اتفاق ممکن است رخ بدهد:

 • کلمه به عنوان کلمه پنهان مرحله در نظر گرفته شده که در این صورت به صندوقچه کلمات اضافه میشود و با پیدا کردن تعدادی از آنها، پاداش خود را دریافت کیند
 • یا اینکه کلمه حدس زده شده درست نیست و شما باید به دنبال یافتن کلمات دیگری باشید.
توجه داشته باشید که اهرم موجود در سمت چپ ظرف کلمات به شما این اجازه را میدهد که به صورت رایگان جایگاه کلمات را جا به جا کنید که این کار میتواند غیر مستقیم به کمک شما بیاید. نکته قابل توجه در شهزاد این است که کلمات مخفی به شکل یک جدول طراحی شده و شما با حدس درست هر کلمه میتوانید سریع تر کلمات دیگر را بیابید و مرحله را به پایان برسانید.
با ضربه زدن بر روی کلمات پیدا شده میتوانید از معنی آنها را در لغت نامه با خبر شوید.
بازی حدس کلمه با ورود به هر فصل شما میتوانید خلاصه یکی از داستان های هزار و یک شب را مطالعه کنید و سپس به سراغ حدس کلمات آن فصل بروید. جالب است بدانید که طراحی گرافیکی هر مرحله با توجه به داستان ابتدایی فصل شکل میگیرد. همانطور که در ابتدای متن هم به آن اشاره کردیم، شهزاد از موسیقی و صداگذاری خوبی بهره میبرد که با حال و هوای شرقی توانسته بیشترین تطبیق را با گرافیک و فضای حاکم در بازی به وجود بیاورد. همچنین طراحی کلیه المان های بازی به قدری خوب طراحی شده که حس خوبی را شما میدهد.
برای لذت بردن از موسیقی بازی، با هدست بازی کنید.
دانلود بازی آنلاین شهزاد در بازی امکان کسب سکه رایگان هم وجود دارد که به شما کمک میکند راحت تر راهنمایی بخرید و به حدس کلمات بپردازید. سکه رایگان از راه های مختلفی همچون دنبال کردن صفحه اینستاگرام و تلگرام بازی، درج نظر در کافه بازار و مشاهده ویدیو امکان پذیر میباشد. همچنین به زودی جدول رده بندی آنلاین به بازی اضافه میشود که این کار میتواند به رقابت بیشتر کاربران با یکدیگر حرارت تازه ای بدهد.
در پایان باید گفت که شهزاد یک بازی خوب در سبک کلمات به حساب می آید و به لطف موسیقی زیبا و طراحی خوب خود میتواند ساعت ها سرگرمی آموزنده را به شما هدیه کند.
محیط بازی شهزاد

شهزاد

بازی شهزاد، سفری آرامش بخش به دل داستان های هزار یکشب

نقاط قوت و ضعف

 • طراحی گرافیکی قوی
 • موسیقی شرقی آرامش بخش
 • امکانات جالب و خلاقانه
 • مورد خاصی دیده نشد

پیشنهادات اپریویو برای توسعه دهنده

 • بازی شهزاد از موسیقی های شرقی فوق العاده ای بهره میبرد و با ادغام فضای بازی با داستان های هزار و یک شب توانسته به یک محصول قدرتمند تبدیل شود. البته توجه به طراحی تجربه کاربری در این راه بی تاثیر نبوده و باعث شده بازی، حس خوبی را به کاربران منتقل کند. نکته حائز اهمیت در طراحی مراحل این است که متاسفانه به خوبی نسبت سختی و آسانی رعایت نشده و پس از پشت سر گذاشتن مرحله 40 کلمات به نحوی سخت می شوند که الزام استفاده از راهنما خیلی زیاد حس میشود، این مورد ممکن است باعث سردی کاربران از بازی شود.

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  حقگو 3
  اگر دوس داشتيد اين نظرات رو براي سازندگان برنامه بفرستيد: سلام و خسته نباشيد. ضمن تشکر از ايده خوب در اين برنامه، اما متأسفانه اشکالات فراوان برنامه، بنده را از ادامه اين برنامه منصرف ميکند. به دوستاني هم که معرفي کرده بودم وقتي اشکالات رو گفتم، ديدم ظاهرا آنها هم بشدت معترض بودند و يجورايي خسته کننده. البته من اوايل فکر ميکردم تک و توک است و برطرف ميشود، و لذا يادداشت نکردم، اما هر چه جلوتر آمديم، ديديم ادامه دارد و بلکه بيشتر. مثلا بسياري از کلمات که در گفتار روزمره مردم استفاده ميشود را نميشناسد و معلوم نيست ملاک برنامه فقط کلمات فارسي است يا عربي؟ اگر فقط فارسي است مثلا در مرحله 158، کلمه خمر جزو کلمات اصلي جدول است، اما کلمه خمس نيست، و وقتي هم ميزني، حتي به عنوان کلمات اضافه هم نميشناسد. يا در مرحله 161، کلمات شازده، و حتي شهزاد(اسم خود برنامه) در قاموس کلمات برنامه نيست. يا در مرحله 162کلمه توبيخ، در مرحله 163، کلمه کلوپ، ويل، در مرحله 164 کلمه تام، حتما، ساحت، سمات، حماس و در مرحله 165 کلمه مهوش، روم، هور، مه رو، و ... را نميشناسد. در خيلي مراحل کلمه ايل تعريف نشده. خسته شدم. همينها بسه. البته گفتم در مراحل قبل، اين قبيل امور فراوان بود. که اگر يادداشت ميکردم، صدها کلمه ميشد. بالاخره توقع ميره برنامه اي که اينگونه در صدد سکه فروشي و درآمد است، اين ضعفها را بپوشاند. البته اگر پول خوب بديد، حاضرم براتون تا دلتون بخواد از اين کلماتي که دوس داريد بقيه پيشنهادي براتون بفرستن و شما بواسطه اونها پول بگيريد از بقيه، براتون بفرستم. يا علي

  به این نظر پاسخ دهید
دانلود شهزاد از کافه بازار