بازی لوگو

معرفی، نقد و بررسی بازی بازی لوگونسخه 1.1

3.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
  • دسته : معمایی
  • قیمت : ۱۰۰۰ تومان
  • حجم : 7 مگابایت
سازنده : NDESIGN

 

در دنیای تجارت هر کمپانی یا شرکتی آرم و نشان مخصوص به خود را دارد. البته این موضوع فقط به شرکت های تجاری محدود نمیشود. همانطور که دیده اید سازمان های مختلف،بانک ها، شبکه های تلویزیونی وغیره، همگی دارای لوگوی اختصاصی هستند.

نقد و بررسی زیر مربوط به برنامه ای میشود که از این موضوع درقالب یک بازی فکری و سرگرم کننده ایده گرفته است. نام این بازی اندرویدی "بازی لوگو" میباشد.

بازی لوگو

گرافیک و رابط کاربری:

شاید در ابتدای مطلب که نام یک بازی آورده شد، این ذهنیت برای شما به وجود آمده باشد که با یک رابط کاربری فانتزی مواجه خواهید شد اما در "بازی لوگو" چنین چیزی مشاهده نخواهید کرد!

 رابط کاربری این بازی بسیار معمولی است و بیشتر به یک برنامه شباهت دارد تا یک بازی. منوی شروع تنها از دو دکمه با ظاهری خشک و ساده تشکیل شده و هیچگونه انیمیشنی نیز به چشم نمیخورد. حتی رنگ بندی جذابی نیز در این قسمت مشاهده نمیشود اما در منوی بعدی که مربوط به انتخاب مراحل است کمی از این سادگی کاسته میشود و میتوان رنگ های دیگری را مشاهده کرد.

پس زمینه این بازی اندرویدی با محتوای آن هماهنگ است و اندکی به ظاهر بی روح "بازی لوگو" جان میبخشد. البته وقتی وارد محیط اصلی بازی میشوید، این پس زمینه دیگر زیاد به چشم نمی آید چون کل صفحه از آرم های گوناگون پر میشود و این آرم ها هستند که با ظاهر جالب خود بیشتر جلب توجه میکنند.

سازندگان این بازی حتی در قسمت ظاهر شدن پیام های هشدار نیز برای جذابیت آن سلیقه ای به کار نبرده و به یک گرافیک معمولی بسنده کرده اند.

نقاط قوت این بازی در بخش گرافیک و رابط کاربری را میتوان در ناوبری سریع کاربر به قسمت های مختلف، طراحی گرافیک و چینش خلاقانه آرم ها در محیط اصلی بازی و کارکرد صحیح در نمای افقی و عمودی خلاصه کرد.

امتیاز  این بخش از نظر AppReview 2.5 از 5 میباشد.

بازی لوگو

گیم پلی:

بازی که هم اکنون در حال معرفی آن هستیم هم جنبه سرگرم کننده دارد و هم میتواند اطلاعات شما را در شناخت آرم های مختلف ایرانی بالا ببرد. نحوه انجام "بازی لوگو" بسیار ساده است. پس از شروع هر مرحله تنها کافی است بر روی یکی از لوگوها اشاره کنید، سپس در صفحه بعدی باید نام برند، شرکت، اداره و یا هرنهادی که مربوط به آن میشود را وارد کرده و برروی دکمه تایید اشاره کنید. حال بسته به جواب شما پیام صحیح یا خطا ظاهر میگردد. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که نام را باید به صورت کامل و فارسی وارد کنید (مثلا به جای صادرات باید بنویسید بانک صادرات).

ایده جالب این بازی وقتی نمایان میشود که پاسخ صحیح را وارد کرده باشید. در این صورت میتوانید تصویر اصلی لوگو را با جزئیات آن مشاهده کنید.

این بازی تنها 4 مرحله دارد و سختی این مراحل به اطلاعات شما از آرم برندهای مختلف بستگی دارد. برای گذر از هر مرحله به 15 پاسخ صحیح نیاز خواهید داشت و هرچه جلوتر بروید با لوگوهای ناآشناتری روبرو میگردید و میتوانید برای شناختن آن ها تلاش کنید.

حال اجازه دهید به مواردی اشاره کنیم که میتوانست به قویتر شدن این گیم پلی کمک کند. برای نمونه بهتر بود حد و مرزی برای تعداد پاسخ های غلط مشخص شود تا بازی کننده در وارد کردن نام صحیح بیشتر دقت کند و یا حتی زمانی برای اتمام هرمرحله درنظرگرفته شود. سیستم امتیازدهی برحسب تعداد پاسخ های اشتباه و درست و در یک بازه زمانی مشخص نیز میتوانست ایده جالبی برای هیجان انگیز کردن این بازی اندرویدی باشد.

تنها موردی که شاید کمی هیجان و اشتیاق برای به پایان رساندن "بازی لوگو" به شما تزریق کند این است که اگر بتوانید هر 4 مرحله را به پایان برسانید، رمزی 4 رقمی به شما داده میشود که با ارسال آن به شماره معرفی شده در منوی شروع، در قرعه کشی برندگان که توسط تولیدکنندگان این بازی ترتیب داده شده شرکت داده خواهید شد.

AppReview به این بخش امتیاز 3 از 5 میدهد.

بازی لوگو

قیمت:

"بازی لوگو" با قیمت ناچیزی عرضه شده است و ارزش امتحان کردن را دارد. امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

شما چند آرم و نشان را میشناسید؟ فکرمیکنید چند لوگو وجود داشته باشد که نام آنها را نمیدانید و یا می دانید؟!!

 

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


بازی لوگو