بازی کپل

معرفی، نقد و بررسی بازی بازی کپلنسخه 1.0

امتیاز کاربران
4.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : معمایی
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 449 کیلوبایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.1 و بالاتر
سازنده : تیم متروگیم

 

تقویت حافظه در دوران جوانی اهمیت زیادی دارد چون هنگامی که ایام پیری فرابرسد، مشکلات فراموشی و بیماریهایی همچون آلزایمر پدیدار میشوند.

امروز قصد داریم یک بازی اندرویدی ساده که میتواند در امر تقویت حافظه موثر باشد را به شما معرفی کنیم. در نقد و بررسی "بازی کپل" ما را همراهی کنید.

بازی کپل

گرافیک و رابط کاربری:

"بازی کپل" از یک منوی بسیار ساده تشکیل شده و هیچگونه متعلقاتی ندارد. این موضوع باعث ایجاد یک رابط کاربری کاملا روان شده است که کار با آن خیلی راحت خواهد بود.

از لحاظ گرافیکی نیز مورد خاصی برای بررسی وجود ندارد چرا که کاراکتر ویژه ای در این بازی اندرویدی نمیبینید. البته باید به رنگ و طرح مناسب "بازی کپل" امتیاز خوبی بدهیم. ترکیب صفحه با استفاده از رنگ های هماهنگ در قسمت سربرگ و محیط بازی حفظ شده است.

وجود انیمیشن های کوچک و همچنین به کارگیری آیکون های مناسب نیز کمی به جذابیت گرافیکی بازی فوق کمک کرده اند.

عدم وجود دکمه ای برای خروج، از نقطه ضعف های بازی در این بخش است.

هرچند نسبت به سبک بازی موارد بالا کامل به نظر میرسد اما با توجه به اینکه انتظار بیشتری از طراحی ظاهری "بازی کپل" میرفت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

بازی کپل

گیم پلی:

این بازی اندرویدی از مراحل متعددی تشکیل شده است و میتواند برای مدتی شما را سرگرم کند. در هرمرحله باید خانه هایی که روشن میشوند را به خاطر بسپارید و پس از خاموش شدن به درستی روی آنها اشاره نموده تا به مرحله بعد بروید.

وجود محدودیت زمانی کمی به روند "بازی کپل" هیجان بخشیده است. با هربار اشتباه علاوه بر اینکه از زمان شما کم میشود یک مرحله نیز به عقب بازخواهید گشت و هنگامی که زمان به پایان رسید امتیاز نهایی به نمایش درمی آید. در مقابل با پاسخ صحیح به پازل ها، مقداری به زمان شما افزوده میگردد.

سختی مراحل با روند خوبی به پیش میروند و به تدریج به تعداد خانه ها افزوده میشود. خانه ها نیز بطور تصادفی روشن شده و هربار که از ابتدا شروع کنید معماها متفاوت از قبل خواهند بود. البته این قابلیت برای چنین بازی هایی عادی بوده و عدم وجود آن تعجب برانگیز است!

عدم وجود امکان ذخیره سازی امتیازها را میتوانیم به عنوان یک کمبود بزرگ برای "بازی کپل" به حساب بیاوریم. این ویژگی عامل مهمی برای جلب توجه بیشتر مخاطبین به این سبک بازی ها میباشد.

درنهایت باید عرض کنیم که ایده های خلاقانه بیشتری برای جذاب تر کردن بازی فوق میتوانست پیاده سازی شود که امیدواریم تولیدکنندگان محترم آن به فکر توسعه بیشتر این بازی باشند.

AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بازی کپل

قیمت:

رایگان بودن این بازی اندرویدی باعث استقبال زیادی از آن شده است. به هرحال دریافت "بازی کپل"، به منظور گذران اوقات فراغت که به تقویت حافظه نیز منجر میشود، ارزش خواهد داشت.

امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

 

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  فرهاد 5
  خوشم اومد . بازی خوبی هستش فقط ثبت امتیاز به صورت اینترنتی وجود می داشت خیلی خوب بود

  به این نظر پاسخ دهید
بازی کپل