بلوتوث چت فارسی

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بلوتوث چت فارسینسخه 1.0

4.33 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : پیام‌رسان‌ها
 • قیمت : 1250 تومان
 • حجم : 1.8 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.1 به بالا
سازنده : سید عباس قمی

 

تلفن همراه ما، قابلیت های کاربردی زیادی دارد به خصوص اگر از نوع هوشمند (smart phone) باشد. یکی از این امکانات که استفاده زیادی از آن میکنیم، بلوتوث است و خیلی از مواقع، دستیار خوبی برای انتقال اطلاعات میباشد.

نقد و بررسی امروز مربوط میشود به برنامه اندرویدی "بلوتوث چت فارسی" که کارایی انتقال اطلاعات به وسیله بلوتوث را بیشتر نموده است. در ادامه این اپلیکیشن را بیشتر به شما معرفی میکنیم.

بلوتوث چت فارسی

رابط کاربری:

همانطور که از نام برنامه مشخص است، با یک محیط گفتگو (2 نفره) مواجه هستیم که از طریق اتصال بلوتوث با تلفن های همراه مجاور امکان پذیر میباشد. در این نوع اپلیکیشن ها، ظاهر گرافیکی اهمیت زیادی دارد و باید به گونه ای باشد که کاربر نهایت لذت را از آن ببرد.

"بلوتوث چت فارسی" محیط زنده و پویایی دارد اما رنگ های به کار رفته در آن میتوانست بهتر باشد تا ظاهر شیک تری از آن ببینیم. البته باید ذکر کنیم که اصل هماهنگی رنگ ها با یکدیگر، تا حدودی رعایت شده است.

تولیدکنندگان این اپلیکیشن اندرویدی برای جذاب تر شدن محیط آن، افکت ها و انیمیشن هایی نیز به آن اضافه کرده اند اما در به کارگیری برخی از آنها، زیاده روی شده است. برای مثال میتوانیم تپش دار بودن بعضی از آیکون ها را (به خصوص در بخش تنظیمات) نام ببریم.

چیدمان مرتب عناصر و فهرست ها، آیکون های گویا و همچنین فونت خوانا و مناسب، از جمله مواردی هستند که امتیاز مثبت به آنها تعلق میگیرد.

سهولت استفاده از امکانات موجود در "بلوتوث چت فارسی" و همچنین دسترسی سریع به بخش های مختلف آن، بیشترین امتیاز را در این بخش به خود اختصاص میدهد. حتی راهنمای تعاملی برنامه نیز که با ایده جالبی طراحی گردیده، در عین کامل بودن، عملکرد سریعی دارد و بدون پیچیدگی میتوان از آن استفاده کرد.

امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر گرفته است، 3.5 از 5 میباشد.

بلوتوث چت فارسی

کاربرد:

همه ما با استفاده از بلوتوث برای ارسال و دریافت اطلاعات آشنا هستیم اما "بلوتوث چت فارسی" امکانات جانبی خوبی در خود جای داده است که کارایی این ابزار را بیشتر میکند.

این اپلیکیشن برای اینکه بتواند به نحو صحیح عمل کند، میبایست به تنظیمات بلوتوث در تلفن همراه دسترسی داشته باشد به همین دلیل در سربرگ آن آیکون هایی قرار گرفته است که به وسیله آنها میتوانید دستگاه خود را برای دیگران قابل مشاهده نمایید و یا به جستجوی دستگاه های اطراف بپردازید.

قابلیت انتخاب تصویر برای چت که امکان چرخاندن آن نیز وجود دارد، جزو جذاب ترین امکانات این برنامه اندرویدی محسوب میشود. در محیط های گفتگو این قابلیت لذت بیشتری به کاربران میبخشد.

کارایی اپلیکیشن فوق هنگامی بیشتر به چشم می آید که از صفحه کلید اختصاصی درون این برنامه استفاده کنید. نکته مهم درمورد این صفحه کلید، پشتیبانی از زبان فارسی و امکان درج شکلکها در متن گفتگو به وسیله آن میباشد.

در "بلوتوث چت فارسی" امکان ارسال و دریافت فایل نیز وجود دارد. بدین منظور میتوانید از داخل برنامه فایل موردنظر خود را بیابید. البته این دسترسی باید برقرار باشد چون نمیتوان برای انتخاب یک فایل از برنامه خارج شد! همچنین فایل های دریافتی در یک پوشه که مختص خود برنامه است ذخیره میشوند و دسترسی به آنها آسان خواهد بود.

وقتی برای اولین بار قصد ورود به برنامه را داشته باشید، "بلوتوث چت فارسی" از شما درخواست وارد کردن رمزعبور میکند. البته این رمز به صورت عدد و حروف نیست بلکه باید به شکل یک الگوی خطی رسم شود. قابلیت پنهان کردن الگوی رسم شده نیز در بخش تنظیمات وجود دارد.

نکته عجیب اینجاست که تاریخچه گفتگوهای انجام شده توسط این برنامه، ثبت نمیشوند و بنابراین هیچ کس نمیتواند آنها را ببیند. حال خودتان قضاوت کنید رمز عبور چه سودی میتواند داشته باشد آن هم درصورتی که برای فراموش کردن آن فکری نشده است!

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بلوتوث چت فارسی

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی با قیمت منصفانه ای برای استفاده شما کاربران محترم، عرضه گردیده است. به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  غریبه
  فونت این برنامه در گوشی من اصلا خوانا نیست وهمه کلمات بهم ریخته ست چرا اینجوریه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  rahimgashti
  :shock: :-? :yes:

  به این نظر پاسخ دهید
بلوتوث چت فارسی