بلوپ

معرفی، نقد و بررسی بازی بلوپنسخه 1.1.0

امتیاز کاربران
4.5 5 0
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : معمایی
 • قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای
 • حجم : 17.4 مگابایت
 • اندروید مورد نیاز : 2.3 و بالاتر
سازنده : زی لب

حتما شما نیز با دیدن عناوین مختلف بازی های رایانه ای، با ما اتفاق نظر دارید که از هر ایده ای میتوان برای تولید آنها استفاده کرد و به همین دلیل، داستان ظهور بازی ها هیچگاه پایان پذیر نخواهد بود! این موضوع سبب شده تا افراد علاقه مند به انجام بازی های متفاوت، هیچگونه کم و کاستی از بابت تامین سلیقه خود نداشته باشند.

"بلوپ" نام یک بازی اندرویدی تولید شده در کشور میباشد که در ادامه آن را معرفی میکنیم. با ما در این نقد و بررسی همراه باشید.

بلوپ

گرافیک و رابط کاربری:

طراحی منوها و ایجاد تناسب بین آنها با موضوع بازی فوق، به خوبی انجام گرفته و استانداردهای لازم در آن به چشم میخورد. همچنین استفاده از آیکن های گویا و رنگ بندی هماهنگ را نیز میتوان از دیگر نقاط قوت این بازی اندرویدی به شمار آورد. نکته مثبت دیگری که در "بلوپ" مشاهده میشود، به کارگیری افکت های تصویری و انیمیشن های مناسب در منوها میباشد که تعامل خوبی با کاربر برقرار خواهد کرد. درعین حال، جابجایی بین منوها و دسترسی به امکانات نیز از کمترین پیچیدگی برخوردار است.

به دلیل سبک فکری "بلوپ"، محیط درون این بازی از عناصر محدودی تشکیل گردیده تا تمرکز کاربران برای حل معماها حفظ شود هرچند در استفاده از انیمیشن ها نیز به مقدار زیاد صرفه جویی نشده است. درواقع تعادل لازم بین عناصر مختلف و به کارگیری ترفندهای گرافیکی به منظور ایجاد جذابیت، برقرار شده و از این لحاظ میتوان امتیازی را برای بازی فوق درنظر گرفت. این موضوع در کنار افکت های صوتی و موزیک مناسب بازی، تا حدودی نظر شما را جلب خواهد کرد.

با توجه به مواردی که به آنها اشاره کردیم، به نظر میرسد که ایرادی به "بلوپ" وارد نباشد اما باید گفت که انتظار میرفت دقت نظر بیشتری برای طراحی آن صرف گردد تا به استانداردهای جهانی نزدیکتر باشد. یکی از نواقص این بازی، عدم استفاده از زبان فارسی در آن محسوب میشود. درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

بلوپ

گیم پلی:

در "بلوپ"، تعداد زیادی پازل برای شما فراهم شده است تا با حل آنها هوش و ذکاوت خود را محک بزنید. داستان بازی راجب به موجودات فضایی عجیبی میباشد که باید با هدایت کاربر از میان جاذبه و دافعه سیارات(موانع) عبور کنند و به هدف برسند. در ادامه به نکات مثبتی که در گیم پلی این بازی اندرویدی مشاهده میشود، اشاره میکنیم.

"بلوپ" شامل 60 مرحله مختلف در سه بخش مجزا میشود که به تدریج و با گذر از هرمرحله، با موانع جدیدی روبرو خواهید شد و بدین ترتیب یکنواختی بازی به چشم نمی آید. همچنین روند سختی مراحل بطور هوشمندانه ای پیاده سازی شده و کاربر را برای ادامه بازی ترغیب میکند. وجود سیستم امتیازدهی نیز باعث میگردد تا شما سعی کنید رکورد بالاتری از خود به جای بگذارید و گذر از یک مرحله را چند بار امتحان نمایید. بدین ترتیب، "بلوپ" به زودی خسته کننده و تکراری نخواهد شد و این مزیت بزرگی برای محبوبیت یک بازی محسوب میشود. امکان ثبت رکورد و رقابت با سایر کاربران هم پیش بینی شده است که با ایجاد رقابت میان کاربران، میتواند باعث هیجان انگیزتر شدن بازی فوق گردد. ثبت امتیازات در سرویس Leaderbord گوگل انجام میپذیرد.

تقریبا همه چیز کامل به نظر میرسد اما باید گفت، "بلوپ" را نمیتوان به عنوان یک بازی اعتیادآور که با پیگیری مداوم کاربران همراه باشد به شمار آورد و در کل، به توسعه و پیشرفت بیشتری نیاز دارد. نقص عمده ای که در بازی فوق به چشم میخورد، عدم طراحی هوشمندانه تر پازل ها و اختصاص امتیاز به حل آنهاست.

AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بلوپ

قیمت:

این بازی اندرویدی رایگان بوده و با توجه به توضیحاتی که راجب آن ارائه دادیم، میتواند ارزش امتحان کردن را داشته باشد. ازنظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

افزوده شدن زبان فارسی به منوها و راهنمای تعاملی "بلوپ"، مهمترین تغییر این بازی اندرویدی در نسخه جدید آن بوده است. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که باعث استفاده راحت تر کاربران غیر حرفه ای از بازی فوق میشود و از این گذشته، شما با یک عنوان ایرانی روبرو هستید و بدون تردید انتظار دارید که زبان آن فارسی باشد! به همین دلیل AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 4.5 از 5 افزایش میدهد. Bloop-2

از دیگر تغییراتی که در نسخه 1.1.0 این بازی به چشم میخورد، سرعت بیشتر در اجرای انیمیشن ها و روند گیم پلی میباشد و هرچند تاثیر چندانی در جذابیت کلی "بلوپ" و ایجاد هیجان در آن ندارد اما به هرحال قابل ذکر است.  

امتیازات تفکیکی

گرافیک و رابط کاربری
گیم پلی
ارزش بازی مجدد

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  رضا 5
  باعرض سلام واقعا این بازی محشره خیلی حال کردم معتادش شدم دست سازنده هاش درد نکنه در یک کلام میگم عالیه امیدوارم بچه های زی لب کارشون رو ادامه بدن وبازی های دیگه هم بسازن ممنون.

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  amir hossein 5
  بد نیست بدونید که این بازیو بچه های طلای المپیاد کامپیوتر علامه حلی 1 نوشتن.... واقعا کارشون عالیه..... :)

  به این نظر پاسخ دهید
 3. avatar
  man 5
  Kheili ham khub :D

  به این نظر پاسخ دهید
 4. avatar
  مهدی
  عالی است...

  به این نظر پاسخ دهید
 5. avatar
  حمید 5
  به نظرم لیدربوردش و اینکه تو لیدربورد می تونی رتبه ی خودت رو بین دوستای گوگلت ببینی خیلی جذابه! :-)

  به این نظر پاسخ دهید
 6. avatar
  مهدی
  واقعا بازیه خوبیه امیدوارم بچه های زی لب کارشون رو ادامه بدن ;)

  به این نظر پاسخ دهید
 7. avatar
  سبحان 5
  من بازی کردم، خيلی قشنگ بود، فرقی با نمونه های خارجی quick fix games نداشت، دستتون درد نکنه. فقط به نظرم زودتر نسخه ios ش هم توليد کنين. راستی ما منتظر season های جديد شما با آيتم های جديد و جذاب هستيم. :)

  به این نظر پاسخ دهید
 8. avatar
  Meysam 5
  من که معتادش شدم :-D

  به این نظر پاسخ دهید
بلوپ