بمب حبابی

معرفی، نقد و بررسی بازی بمب حبابینسخه

0 5 0
سازنده :

با پیدایش گوشی های تلفن همراه هوشمند، صنعت تولید بازی ها نیز برای این پلت فرم رواج یافته و به یک سرگرمی برای کاربران تبدیل شده است. امروز قصد بررسی یک بازی اندرویدی به نام "بمب حبابی" را داریم که هم اکنون با اسم "Bubble Bomb" در فروشگاه های معروف "گوگل پلی" و "آمازون" منتشر گردیده و در دسترس قرار دارد. با ما همراه باشد تا با این بازی که بدست هموطنانمان در خارج از کشور تولید گردیده آشنا شوید.

بمب حبابی

گرافیک و رابط کاربری:

بازی "بمب حبابی" از گرافیک زیبایی بهره میبرد. کاراکترها، عناصر بازی و پس زمینه همگی به خوبی طراحی شده اند که در کنار موزیک بازی به جذابیت آن افزوده اند، اما همه چیز به گرافیک ختم نمیشود و رابط کاربری نیز در جذب کاربر اهمیت دارد. در "بمب حبابی" شاهد اشکالاتی در این زمینه هستیم. برای مثال بهتر بود برای خروج از بازی یا برگشت از منوها دکمه ای جداگانه طراحی میشد هرچند برای این کار میتوان از دکمه برگشت خود گوشی نیز استفاده کرد، یا در قسمت امتیازدهی پس از پایان هر مرحله، دکمه هایی برای شروع مجدد مرحله و رفتن به مرحله بعد قرار داده میشد. این کار به خصوص برای بازی هایی که در آن ها امتیازدهی میشود بهتر است چون شاید بازی کننده مایل باشد مرحله را با کسب امتیاز بیشتری به پایان برساند.  ایرادی نیز در افکت های صوتی دیده میشود، مثلا در هنگام انفجار بمب صدایی شنیده نمیشود و این کمی از جذابیت عمل انجام شده می کاهد. دیگر موارد خوب گرافیکی عبارتند از شکل خوب و مناسب آیتم های منو، فونت مناسب و انیمیشن هایی معمولی که به نرمی و زیبایی اجرا میشوند. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش قائل میشود.

بمب حبابی

گیم پلی:

تولیدکنندگان موفق ترین بازی های دنیا، به بخش گیم پلی بازی توجه ویژه ای داشته اند چون این همان مسئله ایست که مخاطب را سرگرم میکند. بازی "بمب حبابی" ایده جالبی دارد. شما در این بازی باید 40 مرحله را پشت سر بگذارید تا بتوانید یک ماهی کوچک طلایی را که توسط یک اختاپوس ربوده شده نجات دهید. داستان جالبی به نظر میرسد اما پیاده سازی صحیح یک ایده، در موفقیت آن موثر خواهد بود. در این جا اثری از یک فیزیک خوب که حرکات اشیا در زیر آب را بطور کامل برای کاربر تداعی کند، نیست. از طرف دیگر قدرت تخریب بمب ها در خیلی از موارد به درستی عمل نمیکند هرچند این به ذکاوت بازی کننده بستگی دارد که بمب ها را در کجا قرار دهد تا سنگر دشمن به خوبی تخریب شود. درمورد سختی مراحل بازی نیز همه چیز به قدرت تخریب بمب و همچنین هوش شما بستگی دارد که در تست انجام شده بعضی از مراحل با دشواری زیادی همراه است و صبر کاربر را واقعا لبریز میکند! امتیاز این بخش از نظر AppReview تنها 2.5 از 5 خواهد بود.

بمب حبابی

قیمت:

برای تولید یک بازی یا یک برنامه، هرچقدر هم که دقت کمی شود به هرحال زحمت زیادی کشیده میشود. بازی اندرویدی که در بالا نقد و بررسی شد بطور رایگان در "گوگل پلی" قرار داده شده و AppReview برای قدردانی از زحمات سازندگان امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی: لازم به ذکر است بازی اندرویدی فوق، هنوز در حال گسترش است و امیدواریم مشکلات ذکرشده در آن به زودی رفع گردد. در ضمن طبق اطلاعات داده شده از سوی تولید کننده مراحل جدیدی به "بمب حبابی" افزوده خواهد شد. لینک دانلود نیز، در انتهای نقد و بررسی نسخه جدید این بازی قرار دارد که میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

شما درمورد این بازی و ایده آن چه نظری دارید؟ اگر این بازی را دریافت کرده و انجام داده اید حتما نظرات خود را در رابطه با آن بیان کنید و با ما به اشتراک بگذارید.

 

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  احسان
  ممنون میلاد جان ندیده بودمش نمیدونم چرا راستی تا جایی که می دونم داخل ایران این بازی رو تکمیل کرد به علت تحریم و... تو خارج از کشور پابلیش شد راستی یادم رفت بگم ممنون بابت نقد قشنگت

  به این نظر پاسخ دهید
  1. میلاد صالحی
   میلاد صالحی (ادمین)
   تشکر احسان جان.

   به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  احسان
  چرا اشاره ای به اینکه این بازی ایرانیه نشده ؟

  به این نظر پاسخ دهید
  1. میلاد صالحی
   میلاد صالحی (ادمین)
   احسان عزیز در ابتدای مطلب ذکر شده که به دست هموطنانمان در خارج از کشور تولید و منتشر شده است.

   به این نظر پاسخ دهید