بن کاو

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بن کاونسخه 1.0.1

امتیاز کاربران
4.5 5 0 1
امتیاز اپریویو
تفکیکی
 • دسته : خرید
 • قیمت : رایگان
 • حجم : 3 مگابایت

اطلاع از مشاغل اطراف و خدماتی که عرضه میکنند، از جهات مختلفی اهمیت دارد. برخورداری از بهترین کیفیت با حداقل هزینه از نظر مشتریان و رقابت در جذب تعداد بیشتر مخاطبان از دید اصناف، مهمترین موضوعاتی هستند که در این زمینه میتوان به آنها پرداخت. برای اینکه هردو طرف بتوانند بیشترین بهره را از این لحاظ ببرند، به یک مرجع اطلاع رسانی کامل نیاز خواهند داشت.

"بن کاو" برنامه ای میباشد که به منظور رفع این نیاز تولید شده است. در ادامه ما را همراهی کنید تا به معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم. بن کاو

رابط کاربری:

نکته مهم در رابطه با اپلیکیشن فوق، دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات آن میباشد. این موضوع از این لحاظ اهمیت دارد که عموم افراد جامعه از مخاطبان این نوع اپلیکیشن ها بوده و به همین دلیل باید یک رابط کاربری روان در اختیار آنها قرار داده شود. این اصول تا حد زیادی در "بن کاو" رعایت گردیده است و میتوان امتیاز خوبی را برای آن درنظر گرفت.

در ظاهر این برنامه اندرویدی نقاط قوتی همچون رنگ بندی زنده و هماهنگ، آیکن های گویا و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب عناصر صفحه و فهرست ها به چشم میخورد. البته دقت نظر بیشتر در طراحی قالب گرافیکی به خصوص از لحاظ اختصاص میزان فضا و رنگ به بخش بندی های صفحه، میتوانست محیط "بن کاو" را جذاب تر کند اما تا این حد نیز کاربرپسند به نظر میرسد.

AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد. بن کاو

کاربرد:

قبل از هرچیز لازم است تا اشاره ای کلی به وظیفه ای که این اپلیکیشن اندرویدی برعهده دارد، داشته باشیم. کاربران میتوانند با استفاده از "بن کاو"، از تخفیف هایی که شامل اجناس و خدمات مشاغل اطراف آنها شده، آگاه گردند و تصمیم بهتری برای خرید بگیرند. حال باید دید برنامه فوق در این زمینه، به چه میزان کارایی دارد.

در ابتدا میبایست به ثبت نام در این اپلیکیشن اقدام نمایید. این کار به منظور دریافت بن تخفیف صورت میپذیرد که درواقع یک کد متشکل از حروف و اعداد میباشد و شما باید آن را در هنگام خرید به شخص آگهی دهنده نشان دهید. کد مذکور در صفحه مربوط به هر آگهی و با لمس دکمه "استفاده" دریافت میگردد.

پس از انجام مراحل ثبت نام، نوبت به جستجو در میان پیشنهادات میرسد. بدین منظور، دسته بندی های مختلف اصناف در منوی افقی بالای صفحه قرار داده شده اند. در پایین صفحه نیز میتوانید محدوده و فاصله پیشنهادات از محل فعلی خود را تعیین کنید که بازه آن از 1 کیلومتر تا بینهایت میباشد. دکمه دیگری نیز به منظور مشاهده مکان آگهی ها بر روی نقشه، به چشم میخورد. فیلتر دیگری که میتوانید بر روی نتایج نمایش داده شده اعمال کنید، انتخاب سه گزینه به نام های نزدیک ترین ها، جدیدترین ها و درحال اتمام است.

با لمس هر کدام از عناوین لیست پیشنهادات، وارد صفحه مربوط به آن خواهید شد. در این صفحه، شرایط استفاده از تخفیف، زمان باقی مانده تا پایان و آدرس کامل نشان داده میشود و علاوه بر این، امکاناتی به منظور تماس تلفنی، مشاهده محل بر روی نقشه و افزودن به علاقه مندی ها وجود دارد. موقعیت یابی و ذخیره آن برای استفاده های بعدی، آخرین قابلیت "بن کاو" است که باید نام ببریم.

برنامه فوق با توجه به قابلیت هایی که ذکر کردیم، وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد اما در عین حال، نیاز به توسعه بیشتری دارد. برای مثال وجود امکان یادآوری برای پیشنهاداتی که کاربر به عنوان علاقه مندی انتخاب میکند و یا فیلترهای دقیق تر و ابزار جستجوی پیشرفته به منظور دستیابی سریع به نتایج دلخواه، از جمله کمبودهای "بن کاو" به شمار می آیند.

جمع بندی موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 4 از 5 را برای این بخش به همراه دارد. بن کاو

قیمت:

این برنامه اندرویدی رایگان بوده و هرچند در حال حاضر فقط برای شهروندان تهرانی کاربرد دارد، اما بدون تردید بسیار سودمند واقع میگردد. با توجه به این موضوع، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

امتیازات تفکیکی

رابط کاربری
کاربرد
امکانات

اینها را هم بخوانید

به این برنامه چه امتیازی میدهید؟


نظرات کاربران

 1. avatar
  سیامک قدرتی
  رابط کاربریش خوبه

  به این نظر پاسخ دهید
 2. avatar
  فریبرز 5
  با سلام برنامه بسیار جالبی هستش، برای کسانی که زیاد خرید می کنند می تونه کاربردی ترین برنامه گوشیشون به حساب بیاد. هر چند به نظر من تو امتیاز دهی به رابط کاربریش اجهاف شده، چون خیلی از بر نامه هایی رو دیدم که 5 گرفتن و رابط کاربری غیر قابل تحملی دارند.

  به این نظر پاسخ دهید
بن کاو